1
Úvodní stránka » NEWS » Čankišou
Čankišou
Supay (October 30, 2015)

    Čankišou — Supay (October 30, 2015) N ********Čankišou — Supay (November 30, 2015) N ********Location: Brno, Czech Republic
Album release: October 30, 2015
Record Label: Indies Scope
Duration:     41:23
Tracks:
01 KaBouri     4:05
02 Nomadisavej     3:13
03 Frida     4:42
04 Tura gasa Turo to     3:40
05 Sar di va     5:01
06 Korobori     3:46
07 Saribe     4:17
08 Nasaparé     4:38
09 Simej     4:12
10 Lomana Daj     3:49
Description:

Cat.n.:  MAM564 © + (P) 2015 Indies Scope barcode: 8595026656420 Release date: 30.10.2015 
Putování ve vnitřních světech. Pilgrimage through internal worlds. ≡»  The sixth album reveals what the one–legged Čanki nation has to go through so as to eradicate the evil which penetrates into the reality of everyday life. The band Čankišou wandered deep into the souls of the one–legged Čanki to pull out even the darkest pieces of the Čanki nation. The evil is not singlecoloured and that’s also why they used a variety of musical styles and references. The dark riffs and motifs are accompanied by light and hope. Together they form an unexpected perfect union, onto whith Karel Herman’s poignant vocals are built.
≡»  Čankišou have been telling the world their legend of the one–legged nation since 1998 and now they come with recording number six. Supay presents Čankišou in an the unlikely position of a melodic band, which uses features of world music carefully, maybe too sparingly. With a significantly clean sound from the COX studio of David Koller, it elevated the work of the band to new levels. The musician David Synák admits: “This record is for me the beautiful result of a long term effort to settle musically. Some are more up to the rhythms and need to be fully packed. Others seek for harmonies which shouldn’t be missing anywhere. And this record is an amazing compromise. No, actually, it converges halfway through, and is a beautiful dialogue between us, like a chat after a long journey… pure beauty.” The singer Karel Heřman agrees with that: “Nobody sticks out, everything works well together.” 
≡»  Credit for the sound goes to Jiří Topol Novotný, who recorded the album, mixed and mastered it. The guitarist Martin Krajíček confirms that the work in the studio influenced the resulting sound. “The decision to do this record with Topol and record it in COX was for this album really crucial. The opportunity to work with someone to whom the sound is a passion and life content is an invaluable experience.” If the previous album was hailed as a recording where ethno rhythms are dressed in the rock coat, now it is the other way round. Supay is an album, where the distinctive rock rhythms are perfumed with exotic world adventure.
≡»  Music and lyrics: Čankišou 
≡»  Karel Herman — vocals / Zdenek Kluka — vocals, drums, percussions, balafon, accordion / Jiří Suchý — vocals, drums, djembe, krin, timbáles, kenkeni, dunun, sangban / David Synak — vocals, flutes, didjeridoo, altsaxofon, sopransaxofon, jinagovi / Roman Mrazek — vocals, bassquitar / Rene Senko — vocals, tenorsaxofon / Martin Krajicek — vocals, guitars, cigar box, tiplePutování ve vnitřních světech.

≡»   Šesté řadové album odhaluje, čím vším musí projít jednonohý národ Čanki, aby vymýtil zlo, které proniká do reality všedního dne. Kapela Čankišou zamířila do hlubin duší jednonožců, aby zpět na povrch vytáhla i ty nejtemnější kousky národa Čanki. A protože ani zde není zlo jednobarevné, použila k tomu řadu hudebních stylů a odkazů. Na temných riffech a motivech se prohání světlo a naděje a spolu tvoří nečekaně dokonalé spojení, na kterém staví i naléhavý hlas nepřehlédnutelného Karla Heřmana. 
≡»  Co je SUPAY (zdroj Slovníček Etnografického muzea v Brně): Supay je zlo ve formě myšlenky či bytosti, které se jako parazit sytí naším tělesným a duševním utrpením. Je známo v mnoha kulturách pod různými jmény. Necháváme se jím ovlivňovat, stáváme se jeho nástrojem, a tím mu otevíráme dveře do naší reality. Uvědomováním si svých skutků můžeme proti němu účinně bojovat. Čím méně utrpení bude na Zemi existovat, tím dříve zlo náš svět navždy opustí. 
≡»  Čankišou vypráví svoji legendu jednonohého národa od roku 1998 a nyní přichází s nahrávkou s pořadovým číslem šest. Supay představuje Čankišou v nečekané poloze melodické kapely, která využívá prvky world music velmi uvážlivě a proti počátkům možná až střídmě. Výrazně pročištěný sound ze studia COX Davida Kollera pozvedl tvorbu kapely nečekaným směrem. Muzikant David
≡»  Synák přiznává dlouhodobý dialog v kapele: „Tahle deska je pro mě krásným výsledkem dlouholetého úsilí se nějak hudebně dohodnout. Někdo je víc na rytmy a potřebuje, aby to bylo strašně našlapaný. Pro někoho jsou to hlavně harmonie, co nesmí nikde chybět. A tahle nahrávka je parádním kompromisem. Ne, vlastně je o setkávání na půli cesty, je to krásnej dialog mezi námi, pokec po dlouhé cestě... Překrása.“ Zpěvák Karel Heřman s tím souhlasí: „Nikdo nevyčuhuje, všechno hraje spolu dohromady a díky tomu to skvěle šlape.“
≡»  Na výsledném zvuku má velkou zásluhu Jiří Topol Novotný, který desku točil, míchal i masteroval.  Kytarista Martin Krajíček potvrzuje, že práce ve studiu tentokrát měla na výsledný zvuk velký vliv. „Rozhodnutí dělat desku s Topolem a točit v COXu bylo pro toto album naprosto zásadní. Příležitost dělat s někým, pro koho je zvuk životní vášní a náplní, je neocenitelná zkušenost.“ 
≡»  Pokud se o předchozím albu hovořilo jako o nahrávce, kde ethno rytmy jsou oblečené v rockovém kabátu, nyní je tomu trochu naopak. Supay je album, kde jsou výrazné rockové rytmy navoněné exotickým dobrodružstvím celého světa.
≡»  Album vzniklo v rámci partnerství OSA.
Hudba a text: Čankišou
Personnel:
♦   KAREL HEŘMAN — zpěv, foukací harmonika
 
♦   DAVID SYNÁK — soprán–alt–baryton saxofon, didgeridoo, sopilka, pikola, flétny, kalimba, banjo, vokály
 
♦   RENÉ SENKO — tenor saxofon, soprán ukulele, banjolele
 
♦   MARTIN MARTHEN KRAJÍČEK — kytary, cigar box, tiple
 
♦   ROMAN MRÁZEK — baskytara, vokály
 
♦   ZDENĚK KLUKA — bicí, timbáles, cow bells, ruční činely, cívka, klavír, vokály
 
♦   JIŘÍ SUCHÝ — bicí, djembe, krin, timbáles, kenkeni, dunun, sangban, zvonec, vokály
 
Hosté:
♦   ANNA LABOROVÁ — zpěv (8)
♦   SVÁŤA KOTAS — banjo, kytara (6)
♦   LUBOŠ KROBOT — housle (6) 
♦   Natočeno v srpnu a září 2015 ve studiích COX a G–studio, mix a mastering ve studiu COX.
♦   Nahrávka, mix, mastering a spoluproducent: JIŘÍ TOPOL NOVOTNÝ
♦   Obal: René Senko;
♦   Text a animace: Roman Mrázek
♦   Foto kapely: Gabriel Dvořák;
♦   Foto: Edward S. Curtis 1914 
Aktuální koncerty: 
♦   14.11. 2015  Velké Meziříčí — Rock Depo
♦   20.11. 2015  Uherské Hradiště — klub Mír
♦   25.11. 2015  Zlín — Bamboo
♦   26.11. 2015  SK Bratislava — Majestic Music Club, KŘEST CD
♦   27.11. 2015  SK Piešťany — Piešťanský pivovar
♦   30.11. 2015  Praha — Palác Akropolis, KŘEST CD
♦   12.12. 2015  Česká Třebová — Modrý trpaslík
♦   17.12. 2015  Hodonín — vánoční trhy
♦   21.12. 2015  Brno — Fléda, KŘEST CD
♦   22.01. 2016  Hranice na Moravě — Zámecký klub
“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“”“

Čankišou
Supay (October 30, 2015)

NEWS

4.12.2015

Zora Jones

3.12.2015

Coldplay

3.12.2015

Will Samson

3.12.2015

Dog Show Blues

2.12.2015

Dinosaur Pile–Up

1.12.2015

Language Arts

1.12.2015

Merz

1.12.2015

PETE YORN

archiv

ALBUM COVERS VI.

Tais Awards Academy
Průmyslová 11, 102 19 Praha 10, Czech Republic
+420608841540