Adam Pavlíček — „Before You Arrived“ (Sept. 6th, 2021)

CZECH FLAG                                                                         Adam Pavlíček — „Before You Arrived“ (Oct. 21, 2021)
Before You Arrived je debutové album českého kytaristy Adama Pavlíčka. Na albu je jedenáct skladeb pro sólovou akustickou kytaru. Ve svých skladbách Adam spojuje techniku klasické kytary a perkusivního fingerstylu. Harmonie jeho kompozic mají blízko k popu, rocku a folku. Jde však o instrumentální kompozice, které se svojí formou často blíží k hudbě klasické. Sólová kytara umožňuje intimní vyjádření pocitů a pro pozorné posluchače bude album Before You Arrived silným emotivním a obrazotvorným zážitkem.
Before You Arrived is the debut album of Czech guitarist Adam Pavlíček. The CD features eleven pieces for solo acoustic guitar. Adam’s pieces bring together classical guitar technique and percussive fingerstyle. The harmony of his compositions draw on pop, rock, and folk. However, these are instrumental compositions whose forms are closer to classical music. The solo guitar allows for an intimate expression of emotions, making Before You Arrive a strongly emotional and imaginative experience for attentive listeners.
Adam Pavlíček je kytarista, skladatel a hudební pedagog. Narodil se v roce 1985 v Praze a na kytaru začal hrát v den svých 10. narozenin. Mezi lety 2001 — 2010 studoval hru na klasickou kytaru na Pražské konzervatoři a na HAMU a také absolvoval roční stáž na akademii v Curychu. Interpretace klasické hudby stále lemuje jeho hudební rozvoj. Hlavní těžiště jeho sebevyjádření je však v jeho vlastních skladbách pro sólovou kytaru, ve kterých kombinuje techniku klasické kytary a perkusivního fingerstylu. Harmonie jeho kompozic mají blízko k popu, rocku a folku. Jde však o instrumentální kompozice, které se svojí formou blíží spíše ke klasické hudbě. V roce 2021 vydává Adam své debutové autorské album s názvem Before You Arrived, koncertuje, píše učebnici hry na kytaru, vyučuje a připravuje skladby pro další album.

Location: Prague, CZE
Album release: Oct. 21, 2021
Record Label: Interstreet Recordings (od vydavatele Adam Pavlíček)
Duration:     31:22     
Tracks:
01. Before You Arrived   2:07
02. Ocean Voyage   4:27
03. You Are Still On My Mind   2:35 
04. Folk Song   2:34
05. Still the Same   2:21
06. Afternoon in the City   3:19
07. First Night   5:13
08. Spring with M.   2:04
09. Quarantine   1:59
10. Calm and Sad   3:18
11. First Day of Freedom   1:25
Description:
All compositions written and recorded by Adam Pavlíček at the Professional Sound studios in Prague in July, August and September 2020. Mixed and mastered by Petr Čapek and Adam Pavlíček, cover photo by Tereza Koňasová, graphic design by Štěpán Freiberg, translation and copy editing by Ian Mikyska, recorded on a Furch Yellow Plus Gc~SR acoustic guitar.
I would like to thank all those who participated, directly or indirectly, on the creation of this album from the depths of my heart!
All rights reserved © + ℗ 2021 Adam Pavlíček
WEB: https://www.adampavlicek.cz/