ADELE — „30“ [Japanese Limited Edition]

USA FLAGUK FLAG                                                                             ADELE — „30“ (19th Nov., 2021)
30 Review by Neil Z. Yeung. Score: ★★★★
∫  Od roku 2008 umožňuje Adele posluchačům nahlédnout do jejího světa a provádět je hlavními etapami svého života jako rameno k pláči a příbuzná přítomnost. Se svým čtvrtým setem, 30, poskytuje více přístupu než kdykoli předtím a detailně popisuje jednu ze svých nejbolestivějších sezón s vyrovnaností a grácií. Album 30, které mapuje následky jejího rozvodu v roce 2019, není ohnivé rozchodové album. Spíše se zaměřením na přijetí, růst a vlastnictví svých chyb vytvořila pro svého syna Angela časovou schránku, aby pochopila, čím jeho matka v této klíčové době procházela. Po části opony v dramatické předehře „Strangers by Nature“ inspirované Judy Garland, se rozchod vypořádá s „Easy on Me“, přičemž přesměruje své zaměření jako prosbu o trpělivost a pochopení od svého syna. „My Little Love“ interpoluje jejich intimní konverzace na vrcholu zakouřené R&B produkce, která odráží Alici Keys z počátku 21. století. Když se přizná: „Maminka má v poslední době hodně velkých pocitů,“ je to předehra k žalu, který píseň uzavírá, kde plačící Adele přiznává, že je osamělá a vyděšená. Slyšet superstar v tak nestřeženém lidském stavu může být otřesné, ale je zvláštně uklidňující být svědkem této úrovně zranitelnosti a upřímnosti: Adele cítí stejnou bolest a tápe na cestě ke štěstí stejně jako my ostatní. Když se rozvine album třicítka, podnikne opatrné kroky zpět na trh a užívá si nesprávný druh „zábavy“ ve vynikajícím songu „Oh My God“, tedy hitu, který je připraven, nese nakažlivý rytmus obsažen tleskáním a pískáním. Hlouběji se vnoří do seznamovacího bazénu  „Can I Get It“, napsanou šlapajícím Maxem Martinem a Shellbackem. Hledá skutečné milostné spojení, které vede k „All Night Parking“, zamilovanému klenotu o počínající romantice. Toto svěží vzrušení netrvá dlouho, protože lahodné polibky ve„Woman Like Me“ srazí nejmenovaného Romea o pár kiláků za to, že je příliš líný, ufňukaný a samolibý na takovou velmoc, jako je paní Adkins. Později, v triumfálním „Hold On“, sbor přátel zmocní váhající Adele a připomene jí, že „Jsi stále silná/Láska brzy přijde.“ Těžké realizace a hledání soulu přistály v klavírní baladě „I Drink Wine“ ovlivněné Eltonem Johnem a na showtopingu „To Be Loved“, což je mráz vyvolávající přehlídka vokální akrobacie, která stojí vysoko vedle nejlepších výkonů Whitney, Mariah a Celine. Zatímco titulky na „Love Is a Game“. Bujné smyčce a zádumčivé varhany uvádějí nostalgickou nadčasovost dívčí skupiny z Motownu, kde Adele přiznává: „Láska je hra pro blázny, kterou hrají, sbírají kousky a přebírají zodpovědnost za své činy.“ Tato lineární cesta srdce, splňující titánská očekávání, je dosud nejsoudržnějším prohlášením Adele. Spojuje nenapodobitelný hlas s tuctem strhujících vinět. Připomíná nám, že jediné, co můžeme udělat, je zkoušet to poslouchat znova a znova.

Born: Adele Laurie Blue Adkins; 5 May 1988, London, England
Location: Los Angeles, California
Album release: 19th Nov., 2021
Recorded: c. 2019~2021
Recording Location:
Eastcote Studios, London
Elbo Studios, CA
Henson Recording Studios, CA
House Mouse Studios
Källbacken Studios, Stockholm, Sweden
Metropolis Studios, London
MixStar Studios, Virginia Beach, VA
MXM Studios, House Mouse Studios
MXM Studios, Los Angeles, CA
No Expectations Studios, Los Angeles, CA
Serenity West Studios
The EastWood Scoring Stage, CA
Will’s Grandma’s House, CA
Will’s Grandma’s House, CA
Record Label: Columbia/Melted Stone
Duration:     58:04
Tracks:
01. Strangers By Nature   3:02
02. Easy On Me   3:45
03. My Little Love   6:29
04. Cry Your Heart Out   4:15
05. Oh My God   3:45
06. Can I Get It   3:30
07. I Drink Wine   6:16
08. All Night Parking (With Erroll Garner)   2:42
09. Woman Like Me   5:00
10. Hold On   6:06
11. To Be Loved   6:44
12. Love Is A Gamed   6:43
13. Wild Wild West   3:46
14. Can’t Be Together   4:18
15. Easy On Me (With Chris Stapleton)   3:45
Personell:
Adele — vocals (all tracks), background vocals (3), tambourine (5), clapping (6, 12)
Ludwig Göransson — bass, keyboards, melodica, piano, synthesizer (1)
David Campbell — strings (1, 3, 7, 10, 12~15)
Serena Göransson — strings (1)
Greg Kurstin – bass, piano (2~5, 7); drum machine (2), melodica (3, 4, 7), steel guitar (3), clapping (4, 5), guitar (4), organ (4, 5, 7), drums, keyboards, percussion (5, 7); synthesizer (7)
Angelo Adkins — background vocals (3)
Chris Dave — drums (3~5, 9), percussion (3, 9, 12), bongos, vibraslap (4)
Max Martin — background vocals, keyboards, piano, programming, whistles (6)
Shellback — bass, clapping, drums, guitar, keyboards, percussion, programming (6)
Joey Pecoraro — drums, additional piano, trumpet, violin (8)
Erroll Garner — piano (8)
Inflo — bass, guitar (9, 10, 12); drums, organ, percussion, piano (10, 12); clapping (12)
Tobias Jesso Jr. — piano (11)ADELEDescription:
∫  I was certainly nowhere near where I’d hoped to be when I first started it nearly 3 years ago. Quite the opposite actually. I rely on routine and consistency to feel safe, I always have. And yet there I was knowingly — willingly even, throwing myself into a maze of absolute mess and inner turmoil!
∫  I’ve learned a lot of blistering home truths about myself along the way. I’ve shed many layers but also wrapped myself in new ones. Discovered genuinely useful and wholesome mentalities to lead with, and I feel like I’ve finally found my feeling again. I’d go so far as to say that I’ve never felt more peaceful in my life.
∫  And so, I’m ready to finally put this album out.
∫  It was my ride or die throughout the most turbulent period of my life. When I was writing it, it was my friend who came over with a bottle of wine and a takeaway to cheer me up. My wise friend who always gives the best advice. Not to forget the one who’s wild and says “It’s your Saturn return babes fuck it, you only live once”. The friend who’d stay up all night and just hold my hand while I’d sob relentlessly not knowing why. The get up and go friend who would pick me up and take me somewhere I said I didn’t want to go but just wanted to get me out the house for some vitamin D. That friend who snuck in and left a magazine with a face mask and some bath salts to make me feel loved while inadvertently reminding me not only what month it actually was but that I should probably exercise some self~care!
∫  And then that friend who no matter what, checked in on me even though I’d stopped checking in with them because I’d become so consumed by my own grief. I’ve painstakingly rebuilt my house and my heart since then and this album narrates it.
∫  Home is where the heart is x
WEB: https://www.adele.com/
Store: https://shop.adele.com/
TW: https://twitter.com/adele
FB: https://www.facebook.com/adele
INSTA: https://www.instagram.com/adele/
SF: https://open.spotify.com/album/224jZ4sUX7OhAuMwaxp86S