↑ AGU: FEMALE SINGER / DEBUT ALBUM 

↑ AGU: FEMALE SINGER / DEBUT ALBUM ↓                                                           AGU↑ AGU: FEMALE SINGER / DEBUT ALBUM ↓♠   Jediná svého druhu, ne však kvůli absenci konkurence. Spíše si dokázala najít přesně to své místo v přítomnosti celé plejády asi čtyřiceti zpěvaček střední Evropy, na které vstoupit je téměř posvátným aktem. Zanechává svou vlastní nesmazatelnou stopu v nesmrtelném světě variabilních, zkušených zpěvaček — s dobrým citem pro výběr kytaristů a schopností navodit pocit potřeby slyšet její písně znova a znova.
♠   Nemusí se omlouvat za to, že musíme slyšet písně v tom samém hotelu: s posluchačem si nezahrává a zanechává svůj život na oltáři v situaci, kdy každý průměrný umělec, kterých se u nás jen hemží, nemá cíl, aspiraci ani snažení a nedbá o své posluchače. V tom je příkladná a referenční. 
♠   V ruce svírá symbol šamionů: palmový list. Její vystoupení a performance jsou vesměs laskavě pokojné. Nepotřebuji forenzní analýzy odborníků, protože díky pečlivému výzkumu a soustředění si vychutnávám její dar. Je fantastická. — Ben
Location: Praha, Czech Republic
Style: psychedelic–indie / ZenCore
BIOGRAPHY
♠   Agu was born and raised in Poland, where she also started her adventure with music. Her family claims that she started singing before she was even able to speak. She gained basic music education in Primary Music School in Gdynia and later in the Music Conservatory in Gdansk, where she took 3 years training in classical singing. But opera was never her main interest. As a vocalist she rather prefered genres such as gospel, World Music, jazz, pop, or folk and she was a part of different musical groups.
♠   In fall of 2004 she moved to Prague, Czech Republic, just because she madly fell in love with the city. She learned Czech, and in 2006 started studies at Charles University, which for a while took her main interests away from music, but since she cannot breathe without music she finds time to join choir called Mikrochor, which was later a part of a bigger project Mandelbrotovy Kostičky.
♠   In 2010 becomes a lead singer of Džezvica — a musical group from Prague, drawing inspiration for their music from rhythms of Balkan peninsula and its surroundings. They've played many great concerts together and released two succesfull albums.
♠   At the end of the year of 2012 she meets with Roman Rai — a well established name on the czech dance music scene. They start working together on a project called The Soul Science, which becomes an original fusion of indie pop and electronic music. ♠   In december 2013 they release their first EP The Soul Science, soon to be followed by a full lenght album.
♠   In Summer of 2013, drawn by a prosaic existential need she grabs her guitar and starts playing her own songs on the streets of Prague. She realizes that she does have a lot to say as a songwriter and those songs she writes should not stay hidden in her drawer. Very soon she moves from the streets to music clubs and her name quickly starts to be recognisable on Prague's music scene.
♠   She writes lyrics in English, Polish and Czech. Her songs are soft, tender, often build on a basis of minimalistic loops, which evokes dreamy, meditative atmosphere at each of her concerts. Agu really dislikes pigeonhole so asked about the genre of her music her answer is „It is a ZenCore: a pinch of good pop, a drop of intimate folk, handful of lyrics from the bottom of the heart, and all this spiced up with some vocal experiments“.
INTERVIEW
Jak to začalo?
♠   Údajně ještě v kolébce. Rodina tvrdí, že jsem zpívala ještě dřív, než jsem se naučila mluvit. A tak už to zůstalo. Léta jsem působila jako vokalistka v nejrůznějších formacích a hudebních uskupeních. Postupně se mi ale začaly jedna po druhé rodit vlastní autorské písně. Dá se říct z vnitřní potřeby duše zhmotnit nějak neuchopitelné a ukojit tak trochu trudnou mysl. Nejdřív nesměle vykukovaly do světa, ale pak si čím dál víc agresivně samy začaly žádat o právo k životu. Nebylo zbytí. Musela jsem je uvolnit a brzy jsem si uvědomila, že spolu s písněmi osvobozuji i sebe sama… 
V létě 2013 jsem začala  aktivně koncertovat jako sólistka…  a písně mě na oplátku hojně obdarovaly…
♠   Nedlouho potom jsem na své cestě potkala talentovaného kytaristu Tomáše J. Holého, který to vše cítil velmi podobně a který si moje písně zamiloval. Spojili jsme své síly a od té doby už vystupujeme v duu. Za poslední rok a půl jsme spolu odehráli bezmála 90 koncertů ve 3 zemích — v Česku, Polsku a na Slovensku. V komorních kavárnách a čajovnách pro pár přátel, ale i vedle Velkých a Větších Jmen v dobrých hudebních klubech. Vydali jsme vlastním nákladem DIY EP "Mouthful Of Dreams" a s písní "Papierowe Sny" se dostali do hitparády Radia1 a drželi se tam hodně vysoko po sedm týdnů. Píseň se dokonce v ročním bilancováni zařadila mezi 20 nejúspěšnějších skladeb.
Kdo je Agu? Co je to ten Zen–Core?
♠   Jsem nezávislá muzikantka (nemám ani manažera ani velký hudební label za zády), kytaristka, zpěvačka, žena. Člověk který hudbu dělá srdcem. Původem jsem Polka, ale už víc než 10 let trvale žiji a tvořím v Praze. Nerada se škatulkuji či přirovnávám ke komukoliv. Pokud mě někdo žádá, abych svoji tvorbu zařadila do nějakého žánru, žertovně odpovídám, že hraji “Zen–Core” neboli “Soundtrack ke snění”. Je to prostě jemná, procítěná hudba, ve které najdete prvky různých žánrů, které mě inspirují. Ze všeho beru to, co mě nejvíc oslovuje a ráda experimentuji. Texty písní píšu polsky, česky a anglicky.
♠   Tomáš J. Holý je talentovaný mladý kytarista, který je silně inspirován mistry perkusivní akustické kytary jako jsou Michael Hedges či Andy McKee a také milovník post–rockových kytarových ploch. Kdysi působil v kapelách hrajících pořádnou těžkou muziku, ale na “stará kolena” asi zjemnil a věnuje se aktivně sólové akustické tvorbě. Doprovází mě spíš na elektrickou kytaru, ale sem tam ho můžete slyšet, jak originálním způsobem kouzlí na akustickou kytaru.
Co je mým cílem?
♠   Vydat debutové album. Přála bych si svoji muziku představit širší veřejnosti, přidat kapku krásy do tohoto vesmíru a na chvíli přenést posluchače do jiného světa. Věřím, že kvalitně natočené album mi v tom pomůže a hlavně mi otevře další dveře na mojí hudební cestě. Dlouho jsem k tomu kroku spěla a už od začátku letošního roku usilovně pracuji na tom, abych toho docílila.
♠   Práce na desce už jsou v plném proudu. Bude se na ní nacházet deset písní včetně čtyř z původního EP, kterým dáme úplně nový kabát! Finální zvuk alba bude mít na svědomí producent Roman Rai, jehož talent, zkušené ucho a cit pro ambientní hudbu vdechnou do mých písní další dávku kouzla. O krásný přebal se postará grafička Alina Shupiková.
♠   Většina materiálu je už zaznamenaná. Samotné nahrávání se mi podařilo financovat z vlastních úspor, nicméně je to stále jen část prostředků, které jsou k vydání alba nezbytné. Zbývá ještě ta nejtěžší, dost nákladná fáze — celková produkce, kvalitní mix a mastering, a pak lis a tisk obalu. Proto jsem se rozhodla využít této sympatické možnosti jak vás požádat abyste mi k vydání vysněné desky pomohli a tím se stáli součastí celého díla. Album si můžete objednat už ted', nebo si vybrat jednu z dalších odměn, které jsem pro vás nachystala a tím mi pomoci získat finance na jeho dokončení.
♠   Každý, kdo přispěje jakoukoliv částkou, je srdečně zván na oficiální křest desky, kde bude napsaný na seznam VIP hostů
♠   Za všechny příspěvky předem ze srdce děkuji!! — AGU 
Link: https://www.startovac.cz/projekty/agu/
Website: http://www.agumusic.com/
Bandcamp: http://bandzone.cz/agu
Soundcloud: https://soundcloud.com/agu-gu-1
Facebook: https://www.facebook.com/agusounds
_____________________________________________________________ 

↑ AGU: FEMALE SINGER / DEBUT ALBUM