Amy Shark Love Monster

Amy Shark — Love Monster (13th July 2018)

                     Amy Shark — Love Monster (13th July 2018)Amy Shark — Love Monster (13th July 2018)Location: Broadbeach Waters, Gold Coast, Queensland, Australia
Album release: July 13, 2018
Record Label: Wonderlick Entertainment, Sony Music Australia
Duration:     47:19
Tracks:
01. I Got You     2:58
02. Adore     3:05
03. All Loved Up     3:30
04. I Said Hi     2:50
05. The Idiot     3:17
06. Never Coming Back     3:14
07. Leave Us Alone     3:31
08. Psycho (feat. Mark Hoppus)     3:27
09. Don’t Turn Around     3:06
10. Middle of the Night     3:39
11. Mess Her Up     3:28
12. The Slow Song     2:53
13. I’m a Liar     3:25
14. You Think I Think I Sound Like God     4:56
Writers:
•    Amy Billings, Daniel Benjamin Cobbe     1
•    Billings, Mark Landon     2
•    Billings, Jack Antonoff     3
•    Amy Billings     4, 5, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14
•    Billings, Joel Little     6
•    Billings, Mark Hoppus     8
•    Pojďme na to od lesa. Koncertně vzato, Amy má obrovskou knihovnu hudby, z níž si vybírá a hraje nejen některé méně slyšené skladby, ale i skladby, které významná část diváků zná, jako například Adore — což je píseň, která jí získala hodně zaslouženou proslulost v Austrálii. Album samotné Adore obsahuje, také nový singl I Said Hi. Amy už před vydáním alba byla na vzestupné trajektorii, protože v loňském roce získala 3x Platinum za píseň Adore (umístěna na #2 v triple j’s Hottest 100). Vzala si domů dvě ceny ARIA (Best Pop Release a Breakthrough Artist) za své debutové EP ‘Night Thinker’. Dále, Amy nedávno vystoupila v americké televizi na The Late Late Show s Jamesem Cordenem a v New Yorku na The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, v proslulé American late~night talk show hosted by Jimmy Fallon, v NBC TV. Pro úplnost připomenu, že sám Fallon vydal dvě komediální alba a pět knih. 
•    A teď k ohlasům na celovečerák: Madelyn Tait z The Music AU dává albu 4/5 slovy: „Shark se zdánlivě nebojí být zranitelná a to všechno vysvětluje ve svých textech, Love Monster je plná super~specifických příběhů, které se stále zdají být univerzálně platné a všudypřítomné.“ Album je „plné zapamatovatelných melodií, lyrické poezie a popové sensibility.“ Tait dodává: „Co se týče kompozice a produkce, Love Monster čerpá vliv z několika žánrů a stylů, což má za následek zajímavý finální produkt, který je spojen s různými přístupy vokálu Amy Shark. DAVID CHECKS z auspOp také dává 4/5 a poznamenává: „Je opravdu těžké vyladit pravé debutové album, ale Amy Shark (s pomocí producenta Dana Humea) udělala skvělou práci při vytváření rozmanité, ale soudržné sady. Jsem velice ohromen a je to určitě uchazeč o pár ocenění ARIA.“ Amy spolupracovala s některými umělci z jiných kapel. Např. Joel Little (New Zealand record producent [Lorde, Broods, Sam Smith, Imagine Dragons, Ellie Goulding, etc.], muzikant a vítěz APRA Silver Scroll Awards, také vítěz Grammy Award.) přispěl v písni Never Coming Back.
•    Mark Hoppus (Blink 182) na písni Psycho a frontman Bleachers Jack Antonoff  přispěl na písni All Loved Up. Album se dobře umístilo: v Australian Albums (ARIA) #1 a v US Heatseekers Albums (Billboard) #2. Já sám oceňuji precizní kytarovou práci po riffové a melodické stránce, např. v písni The Idiot. Věřím tomu, že přes svůj věk (b. May 14, 1986) je album prodchnuto velkými příběhy. Koneckonců, Amy sama říká: „Je tu spousta lásky, rozpadů a příběhů. Je to jako můj deník, co se otevřel pro dalších čtrnáct skladeb“. Nakonec se vraťme k začátku: Amy je silná naživo. A když nejenom zazpívala, ale vyprodala koncert v NYC, to už je bomba. Terminál 5 (610 West 56th Street, west of 11th Avenue/Hell’s Kitchen, Manhattan) není malé místo (kapacita 3.000). Martin Scorsese v té ulici točil dva filmy, psaly o ní takové osobnosti jako Mario Puzo, Jeffery Deaver a dalších 14 novelistů. A tato show (i když poskládaná ze tří bandů) byla vyprodána. Nemluvě o tom, že je to v NYC a fanoušci vám dají nepokrytě najevo, pokud vás nemají rádi. Musíte být elektrárna naplněná důvěrou, abyste zvítězili nad tímto městem. My ostatní ‘žvýkáme plachost’. Ne však ona. Amy se zvedla k příležitosti a nastoupila na scénu s potřebnou autoritou, aby zvítězila nad publikem. Její hlas naplnil místo bleskurychle a uchopil pozornost každého. V ten den a k přihlédnutí k věku zpěvačky a skladatelky, vokály Amy ji okamžitě oddělily od ostatních. Její hlas je silný a sebejistý, přestože je navýsost příjemný. Mix hudby, která je doplňkem jejích textů, dokonale sedí a vy zjistíte, že se otáčíte v úžasu. Nemůžete si pomoci, ale posloucháte slova, když zpívá; promlouvají k vám tak, abyste je chtěli slyšet znova a znova, víc.
Website: http://www.amyshark.com/
Facebook: https://www.facebook.com/amysharkmusic/
_____________________________________________________________

Amy Shark Love Monster