OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

BARBORA BLOOM 15/7 (October 31, 2016)

Barbora Bloom — 15/7 (October 31, 2016)

              Barbora Bloom — 15/7 (October 31, 2016)  Barbora Bloom — 15/7 (October 31, 2016)Location: Bratislava, Slovakia
Album release: Oct. 31, 2016
Record Label: Spinaker/Slnko Records
Duration:     42:34
Tracks:
01. Nebesá    4:16
02. Čierna labuť    4:07
03. Nesmrteľná ryba    3:36
04. Pocity    3:40
05. Tichá ulica    3:58
06. Vône    3:30
07. Každý sme iný    4:02
08. Izba bez zrkadla    3:26
09. Rozprávaj mi rozprávku    4:22
10. Nedeľná    4:10
11. V inom priestore     3:27►   Album je kompletně dílem hitmakera: BARBORA BLOOM text, hudba, zpěv, klavír. Od úvodní “Nebesá”, přes energií nabitou píseň “Čierna labuť” až k závěrečné “V inom priestore” je to poměrně hluboký pohled do našeho společně sdíleného prostoru. Barbora Bloom nejdříve začala v gospelové kapele. Zkušenosti prohloubila ve funk~rockové kapele Balance, později v rockové formaci Soundrise. Následoval debut kapely Bloom „Let the good days come“ (2013) a teď je venku její první sólová deska, ktorá je na rozdíl od debutu celá v jejím rodném jazyce. Nechám sílu tohoto jazyka projevit v pokračování tohoto textu:
►   “Hudbe sa začala venovať ako 6 ročná, kedy si tajne v detskej izbe púšťala kazeťák a spievala, tancovala a pred zrkadlom si vymýšľala tanečné choreografie. Rodičia tajomstvo odhalili, zakúpili detský synťák a prihlásili Barboru na hodiny spevu. Teda hodinu spevu, lebo po prvej, pri dychových cvičeniach odpadla a tam to pre zatiaľ aj skončilo. Od mala sa venovala folklórnemu spevu a 5 rokov tancovala v súbore Drienka. Prvú kapelu mala až v svojich 25 rokoch, kedy spievala v gospelovej kapele. O pár rokoch neskôr založili s kamarátkami dievčenskú funk~rockovú kapelu Balance (teda z troch štvrtín dievčenskú), ktorá sa neskôr pretavila do rockovej formácie Soundrise. Tu sa zoznámila s gitaristom Lukášom Kyškom, s ktorým spolu neskôr založili kapelu Bloom. Svoj debutový album „Let the good days come“ vydali v roku 2013 a po troch rokoch Barbora vydáva svoj prvý sólový album 15/7, ktorý je na rozdiel od albumu, ktorý nahrala s kapelou Bloom celý v slovenčine.”
►   Barbora sama o albume podáva svedectvo: “Na albume sme pracovali viac ako rok a pol a bola to pre mňa nová skúsenosť a zároveň veľký luxus pracovať tak dlho v štúdiu s producentom, s ktorého pomocou sa skladby hýbali každá iným a tým správnym smerom. Na nahrávaní albumu sa podieľali viacerí hostia, ako Katka Kozelková na violončelo, Lukáš Kyška, na akustickú gitaru, ktorý je zároveň autorom troch skladieb, Ján Smutný — lesný roh, Juraj Blaha — tuba, Mikuláš Havrila — trombón, Tibor Ďuriak — trúbka. Bicie na album nahrali až traja hudobníci: Roman Lauko, ktorý pôsobí v kapelách Bad Karma Boy a Hviezda, Tomáš Hríbik a Erik Losos Horák, ktorý na album nahral aj väčšinu nástrojov a naozaj veľa zaujímavých zvukov, ktoré sa ukrývajú v nahrávkach. Sú to ľahko počúvateľné pesničky, hrajúce jemnou elektronikou.
►   Pesničky sú mojou osobnou výpoveďou, akousi psychologickou očistou, tak ako piesne skoro každého človeka, ktorý robí hudbu. Čiže vlastne ničím až tak výnimočné, ale predsa jedinečné. Album “15/7” symbolizuje nové začiatky, je napísaný a nahratý zo srdca, tak ako som to v tejto chvíli cítila.” — Barbora Bloom Drahovská                         © Barbora Bloom Drahovská. Photo credit: Branislav Šimončík
O titule
►   Barbora Bloom najskôr spievala v gospelovej kapele. O pár rokov neskôr založili s kamarátkami dievčenskú funk~rockovú kapelu Balance, ktorá sa neskôr pretavila do rockovej formácie Soundrise. Tu sa zoznámila s gitaristom Lukášom Kyškom, s ktorým spolu neskôr založili kapelu Bloom. Svoj debutový album „Let the good days come“ vydali v roku 2013 a po troch rokoch Barbora vydáva svoj prvý sólový album, ktorý je na rozdiel od debutu celý v slovenčine. Na nahrávaní albumu sa podieľali viacerí hostia na dychové nástroje, violončelo, bicie. Lukáš Kyška, ktorý je zároveň autorom troch skladieb nahral akustickú gitaru a Erik Losos Horák (Noisecut, Zlokot), ktorý na album nahral aj väčšinu nástrojov a naozaj veľa zaujímavých zvukov sa zároveň sa stal jeho producentom. Vznikol album ľahko počúvateľných pesničiek pretkaných jemnou elektronikou.
►   ►   https://www.martinus.sk/
Bandzone: http://bandzone.cz/barborabloom
Lososound: https://www.facebook.com/lososound
Label: https://www.slnkorecords.sk/
►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►

BARBORA BLOOM 15/7 (October 31, 2016)

NEWS

11. 12. 2019

David Thomas Broughton

11. 12. 2019

SOFIA TALVIK

11. 12. 2019

Sean Henry

11. 12. 2019

Signe Marie Rustad

archiv

ALBUM COVERS XI.

Sean Henry — A Jump from the High Dive (Nov. 1, 2019)
Tais Awards & Harvest Prize
Strachovská 520, Pelhřimov, CZE
+420608841540