Pavel Fischer & Jakub Jedlinský                         Pavel Fischer & Jakub Jedlinský                                                   
Video:
⊆⊇   ... video vzniklo jako první nahrávka naši spolupráce s vynikajícím houslistou Pavlem Fischerem. Známe se dlouho, protože spolu působíme v Bardolino music (crossover world music a ethno music). Dlouho jsme chtěli vytvořit společný projekt, ale naše další aktivity tomu nějaký čas bránily. O to větší je radost, že se společné hudební působení realizovalo. Video je tedy začátek naší cesty mezi žánry..
⊆⊇   Námětem videa je skladba našeho kamaráda Donalda Granta ze Skotska (člen Elias Quartet). Skotské vlivy jsou tu patrné, ale díky množství nepravidelných rytmů, všech dalších vlivů world music, jazzu a rocku se dostáváme do krásného crossoveru. Skladbu jsme aranžovali a trochu rozšířili o sóla. 
⊆⊇   NZ = New Zealand, 2004 = rok. Inspirace, doslova jak říkal Donald skákáním z vysokých věcí ..vydedukoval jsem že Paragliding.
Mé další aktivity:
Jakub Jedlinský — „učím na Konzervatoři v Pardubicích, jako hráč jsem vedoucím Escualo Quintetu (tango), jsem součástí již zmiňovaného uskupení Bardolino music, které se inspiruje world music a ethno music, spolupracuji se zpěvačkou Gabrielou Vermelho a jsem součástí jejího uskupení GaRe. Občas vystupuji i sólově s nějakou filharmonií (Komorní filharmonie Pardubice, Jihočeská filharmonie,  nebo při spolupráci s předními umělci (např. Ivou Bittovou atd.). Vystupuji ne festivalech v ČR i v zahraničí zaměřených na klasickou hudbu i crossover.“
Pavel Fischer — učí na hudební akadamii v Manchesteru, UK (RNCM https://www.rncm.ac.uk/ ), 20 let byl primáriem světoznámého Škampova kvarteta, hrál v Carnegie hall, byl rezidenčním umělcem Wigmore hall. V současné době je ředitelem Winterschool na Australian festival of chamber music, je vedoucím festivalového orchestru České doteky hudby, vystupuje s předními umělci v ČR i v zahraničí. V ČR spolupracuje také s Norbim Kovácsem a Olinem Nejezchlebou
Pavel Fischer & Jakub Jedlinský
⊆⊇   Tato energická dvojice přináší strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu. V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu uslyšíte vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské i mnohé další.
⊆⊇   Oba instrumentalisty svedlo dohromady společné působení v uskupení Bardolino music (crossover — lidová a etno hudba, klasická hudba). Vedle Bardolina je můžete znát z působení ve Škampově kvartetu či Escualo Quintetu (tango nuevo) a v řadě spoluprací s dalšími významnými hudebníky jako je: Iva Bittová, Dagmar Pecková, Gabriela Vermelho, Kathryn Stott či Jethro Tull.
Personnel:
⊆⊇  Pavel Fischer — housle, zpěv
⊆⊇  Jakub Jedlinský — akordeon, zpěv
⊆⊇  Pavel Fischer & Jakub Jedlinský — NZ 2004
Bardolino music:
Escualo Quintet: