Cass McCombs — „Heartmind“ (Aug. 19, 2022)USA FLAG                                                            Cass McCombs — „Heartmind“ (Aug. 19, 2022)
≡♦≡  Cass McCombs vypiloval své řemeslo před lety, ale stále má schopnost překvapit i na svém desátém albu. Heartmind spojuje zdánlivě protichůdné síly již od samotného názvu, což je neustále citelné v celém albu. Bylo to inspirováno částečně ztrátou blízkých přátel, ale nálada je zřídka ponurá. Zdá se, že McCombsovo soustředění posílilo a dodalo jeho příležitostně prostořekému stylu nádech upřímnosti.
≡♦≡  Starověký provokatér Diogenes — jakýsi řecký kříženec Slavoje Žižka a Steva Braye — je jednou z nedávných posedlostí Casse McCombse. Diogenes, narozený před dvěma a půl tisíciletími, demonstroval svou radikální filozofii tím, že žil v ulicích Atén, spal v keramické nádobě na víno a urážel veřejnost různými kaskadérskými kousky, to vše ve službách přilepení ke zkorumpované vládnoucí třídě té doby.
≡♦≡  McCombsova fascinace je pochopitelná, protože Diogenes mohl snadno vystoupit ze svého katalogu; řekněme z jedné z mnoha kalifornských písní oslavujících outsidery, poškozené a závislé, „chudé a podělané“, jak to uvedl na „Home On The Range“ z roku 2013.
≡♦≡  Závěrečná titulní skladba je možná McCombsova vlastní verze spirituálního jazzu s corvidovým saxofonem, Moog syntezátorem, elektrickou kytarou a uillean dudama (vyvinutými od poloviny 18. století do počátku 19. století v celém Irsku) — překvapivě psychedelickým nástrojem — prodlužující skladbu na osm a půl minuty.
Location: Los Angeles, CA ~ Chicago, IL ~ Brooklyn, New York, NY, USA
Born: 1977 in Concord, California, USA
Genres: Rock, Singer~Songwriter, Soft
Instruments: Vocals, Guitar, Piano, various
Album release: Aug. 19, 2022
Record Label: ANTI–
Duration:     42:28
Tracks:
01. Music Is Blue   4:50
02. Karaoke   3:42
03. New Earth   4:11
04. Unproud Warrior   6:33
05. Krakatau   4:58
06. A Blue, Blue Band   5:34
07. Belong to Heaven   4:12
08. Heartmind   8:28

Review by Lewis Wade 15 Aug., 2022 ⌋ Score: ⭐️⭐️⭐️⭐️ 
≡♦≡   Heartmind melds seemingly opposing forces right from its very title, something that is continually seen throughout the album. It was inspired partly from the loss of close friends, but the mood is rarely sombre. More it seems to have galvanised Cass McCombs’ focus, adding a heft of sincerity to his occasionally flippant style.
However, the above point is not well supported by either of the album’s bookending songs: ‘Music Is Blue’ starts the album practically in media res, adding to a lineage of effortless shaggy~dog storytelling, while the title track finishes things on a note of slow, stinging guitar stabs, percussive tinkering and languorous uilleann pipes which leaves things to peter out in a loose fashion that doesn’t really fit with the rest of the album.
≡♦≡ But between those two songs there’s some of McCombs’ best work yet: ‘Karaoke’ has gorgeous shimmery, staccato guitar invoking late ’80s Cure, ‘New Earth’ could be a modern (Nothing But) Flowers that relies on atmosphere over detail and ‘Belong to Heaven’ gets its Fleetwood Mac vibes thanks to a nice turn from Danielle Haim. ‘Unproud Warrior’ is a real gem — a rare look at the American military complex in the indie world that is neither sneering nor moralistic, just simple, genuine emotion played lovingly.
≡♦≡ https://www.theskinny.co.uk/music/reviews/albums/cass-mccombs-heartmind
By Tom Pinnock ⌊ 19th Aug., 2022 ⌋ Score: ⭐️⭐️⭐️⭐️
≡♦≡ https://www.uncut.co.uk/reviews/album/cass-mccombs-heartmind-139632/
Label: https://www.anti.com/
WEB: https://cassmccombs.com/
BC: https://cassmccombs.bandcamp.com/
FB: https://www.facebook.com/CassMcCombs
IG: https://www.instagram.com/cassmccombs/ 
TW: https://twitter.com/cassmccombs
SF: https://open.spotify.com/album/2HutgntzLdadMPeSLrwmT1Cass McCombs ©Shervin Lainez