NTS   Permanente Frustration (2011)

Obrázek

Location: Prague, Czech Republic
Website:   www.ntstrio.com. /// http://www.smetacek.com
Bandzone: http://bandzone.cz/nts
Facebook: http://www.facebook.com/#!/pages/Stepan-Smetacek/161846663835992
Perverz-jazz-punkové trio NTS vydalo svou novinku
na vinylové desce.
 Pod zkratkou NTS se skrývá společný projekt tří hudebníků z různých žánrových oblastí, skladatel soudobé artificiální hudby a klávesista Michal Nejtek, jazzový kontrabasista Petr Tichý a rockový bubeník Štěpán Smetáček.
Zatím co debutové album „Libido Trip“ (Guerilla Records, 2009) mohlo někomu znít jako scénická nebo filmová hudba z pasáží, které byly z finální verze filmu nakonec vystříhány, nebo jako rozhněvaní mladí muži navazující na učení starých mistrů jazzu a undergroundu, nová deska „Permanente Frustration“ je více „písňová“. Elektrické jazzrockové trio nahrálo víceméně připravené kompozice, které doplnilo kratšími improvizovanými elektronickými propojkami, které ovšem na rozdíl od alba minulého vznikly až obráběním už nahraného materiálu.
Pro vinyl se skupina rozhodla hlavně ze sympatie ke starému analogovému médiu a také jako možnosti dostat se k posluchači, který hudbu hledá a ne jen konzumuje. K dosažení co nejideálnějšího vinylového zvuku je album analogově zmástrováno. //
Tracklist:
1.) Prelude / Merry Pitfall   6:04
2.) Interlude 1 / 7 Up   6:16
3.) Darg Forsage   7:09
4.) Cvrking in G   8:06
5.) Johannes Waltz   5:00
6.) Permanente Revolution   3:28
7.) Interlude 2 / Zatím čau (See Ya) - 3:42
Total Time: 43:45

Profilový obrázek NTS 

Obrázek

Štěpán Smetáček se narodil do hudební rodiny otce jazzmana a matky muzikoložky, jeho děd Dr.Václav Smetáček byl světově proslulý symfonický dirigent.
Š.S. vystudoval Konzervatoř v Praze, obor bicí nástroje pod vedením dnes již legendýrního prof. Miloše Veselého. Od rodinné tradice klasické hudby a jazzu se odklonil již za studií, kdy začal hrát s pražskou heavy-metalovou formací Řetěz. Po odchodu stěžejních členů na vojnu začíná plejáda jeho krátkých či dlouhodobějších angažmá, podiových, i studiových.
Na některých z těchto projektů se podílel jako autor nebo spoluautor. Některá z těchto alb se stala zlatými či byla oceněna Českou akademií populární hudby. 1992-3 byl vyhlášen anketou Žebřík bubeníkem roku.
Od roku 1995 se věnuje vlastnímu autorskému projektu New Orchestra of Dreams (N.O.D.) v mnoha polohách a podobách, od studiového projektu až k bigbandu bořícímu hranice žánrů.
V roce 2009 zakládá se skladatelem a klávesistou Michalem Nejtkem a kontrabasistou Petrem Tichým avantgardní seskupení NTS.
Kromě něj se v současné době věnuje skupině Wanastowi Vjecy, kam se po delší době vrátil jako stálý člen, hraje s Jankem Ledeckým nebo obnoveným Žentourem, s Lucií revival nebo příležitostně s Krausberry, věnuje se hudební režii, produkci a mixu hudby.
Je firemním hráčem světoznámé značky činelů Zildjian.
--------------------------------------
Štěpán was born in Prague, Czech Republic to a musical family, his father Pavel a known jazzman, mother Marta a musicologist and grandfather Vaclav a symphony conductor. He completed studies of Conservatory in Prague in discoplaine percussion instruments. He quickly becomes a well known drummer in Czech republic and since then is busy in various engagements and recordings. As a studio drummer he recorded more then 40 cd‘s, played with czech and international projects of variose music styles. Stepan participiets like a composer or arranger for many of these projects.
Since 1995 Stepan released 6 solo albums with his original project New Orchestra of Dreams. Currently Stepan Smetacek performs with legendary czech rock bands, zenTOUR and Wanastowi Vjecy.
In 2009 creates avantgard-jazz-punk trio NTS with composer of contemporary art-music and keyboard player Michal Nejtek and jazz double-bass player Petr Tichy.ObrázekObrázekObrázekPhotos by Tůča.

 Foto: Vladimír Sabo.

 

WINNER is Nejtek/Tichý/Smetáček with Permanente Frustration