Emma Ruth Rundle — „Engine of Hell“ (5th Nov., 2021)USA FLAG                                                                           Emma Ruth Rundle — „Engine of Hell“ (5th Nov., 2021)
•  Ano, tohle jde bez řečí přímo do výběru nejlepších alb roku. Stylistická plynulost Emmy Ruth Rundle nezná mezí. Od svého působení v Marriages až po spolupráci s Thou a Chelsea Wolfe neustále mění rychlost a překvapuje posluchače novými aspekty svého zvuku. Třetí celovečeráček Engine Of Hell bude pro fanoušky, kteří očekávají variace na On Dark Horses z roku 2018, šokem. Toto nejnovější vydání vidí maso Emminy hudby stažené z kůže až na kost; každá skladba je zjednodušenou kombinací jejího hlasu a akustické kytary nebo klavíru. S pouhými dvěma střídajícími se nástroji a jemnými tóny svého hlasu dokáže předat a vyvolat více emocí než plně vybavená kapela. Engine Of Hell je nejen důkazem jejího zdánlivě nekonečného talentu, ale také nefalšovaným pohledem do duše lidské bytosti.
•  Engine Of Hell občas zní téměř jako folk~rock 60. let; jindy by se to dalo přirovnat k odříznutější straně současné indie/alternativní hudby — na mysl se vynoří například Bright Eyes. Není to těžké album. Není to ani rock album. Je však v různých dobách temná, intenzivní, silná, radostná, uklidňující a katarzní. Každý, kdo ocení intimní a expresivní podání silných písní, které se dotknou srdce, by ho měl slyšet. Naprosto úžasná věc. S tímto druhem produkce se písničky nemají kam schovat. Je příjemné, že jsou naprosto vznešené. Engine Of Hell nutně nepřidává nic nového do pravidel pro psaní písní, ale o to nejde. Písně nejen připomínají, ale také kvalitativně se vyrovnají písním Tori Amos, Kate Bush, Joni Mitchell, Gillian Welch a mnoha dalších mistrovských písničkářek.
Born: October 10, 1983, Los Angeles, California, U.S.
Location: Los Angeles, California, U.S.
Album release: 5th Nov., 2021
Record Label: Sargent House
Duration:     40:49
Tracks:
1. Return   5:16
2. Blooms of Oblivion   5:39
3. Body   5:27
4. The Company   4:12
5. Dancing Man   5:23
6. Razor’s Edge   4:11
7. Citadel   5:39
8. In My Afterlife   5:02

Album Review by Tony Inglis | 03 Nov 2021 |   Score: ★★★★
•ς•  Emma Ruth Rundle’s music bears a great weight. That’s clear on her previous full~band records with her textural guitar work, and on her recent collaboration with sludge metal band Thou. In the video for ‘Return’, the first single from her new record Engine of Hell, the black~cloaked figure from the May Our Chambers Be Full cover makes a reappearance, caressing Rundle. It’s a call back, that shows how dark figures from the past can remain stuck to you.
•ς•  That’s a fitting image to return to, as Engine of Hell is also a heavy album that reaches unflinchingly back into the past, though this time Rundle’s music is stripped of the sonic indicators of heaviness, using only acoustic instruments; she has likened piano — prevalent across these eight songs — to a time machine.
Sparseness can often lend a chilliness, but Rundle’s work here can be grippingly hot and suffocating — the feeling of air being sucked out of a room — as she recalls past traumas, as on Blooms of Oblivion: ‘Down at the methadone clinic we waited, hoping to take home your cure’. The lack of adornment underscores the strength required to convey the vividness of painful memories often left unspoken.
https://www.theskinny.co.uk/music/reviews/albums/emma-ruth-rundle-engine-of-hell
BC: https://emmaruthrundle.bandcamp.com/album/engine-of-hell
WEB: https://www.emmaruthrundle.com/
Merch: https://www.hellomerch.com/collections/emma-ruth-rundle
Label: https://sargenthouse.com/emma-ruth-rundle
TW: https://twitter.com/EmmaRuthRundle
FB: https://www.facebook.com/emmaruthrundle
INSTA: https://www.instagram.com/emmaruthrundle/
T: https://emmaruthrundlesh.tumblr.com/