Eugene McGuinness — „Engine“ (17th Feb., 2022)NORTHERN IRELAND FLAG                                                     Eugene McGuinness — „Engine“ (17th Feb., 2022)
♠   McGuinness je bystrý student popcraftu a jeho cukrovinky téměř vždy vyžadují více než zběžné otočení, aby odhalily své chutné středy. Album „Engine“ může být posíleno extrémně dobře postavenou tvrdou bonbónovou skořápkou, ale prozkoumávání jejích puklin se dá udělat zábavnou záležitostí. McGuinnessova vytříbená osobnost, která z velké části dovedně kráčí na hranici mezi nafoukaným, nejasně paranoidním Lothariem a vážným, sebedestruktivním romantikem, je tmelem, který drží dům pohromadě — je stejně doma jako lovec („Elephants Over The Alps“), stejně dobře i jako klidný provazochodec („Dark Matters“). Hudebně „Engine“ flirtuje s houževnatým, sexuálně nabitým uměleckým popem Roxy Music a evokuje všechno od berlínské éry Davida Bowieho v hadovité „As For You“ po Talking Heads v záludné „The Gateway“, občas vše bourá do temných groovů „Fool“. Dále „Rothko“ s temperamentním, téměř Motownem inspirovaným sborem. Abych byl spravedlivý, McGuinness stále nezvládl umění navíjet posluchače silou jediného, ​​dobře provedeného háčku, ale na „Engine“ má ve vodě dost čar, které musí dříve nebo později kousnout. 
♠   Stejně jako Albarn je McGuinness zpěvák a skladatel různého vkusu, jehož talent přesahuje to, co je aktuálně módní, se smyslem pro míchání a sladění neočekávaných vlivů (v prvním rozhovoru tvrdil, že je stejně zamilovaný do mistra Broadwaye Stephena Sondheima a britské grime hvězdy Dizzee Rascal a prvky obou se objevují v jeho hudbě) do jedinečného osobního stylu. 
♠   McGuinness se narodil v roce 1985 v Londýně rodičům ze Severního Irska a vyrůstal v Liverpoolu. Písně začal psát ve svých středních letech. Ve věku 20 let podepsal McGuinness smlouvu s vydavatelstvím nejžhavějšího britského nezávislého labelu té doby, Domino Records. Začátkem roku 2007 založil Domino speciální dceřinný label Double Six Records, aby vydal debutový singl, nervózní, syntezátorem poháněnou ódu na přetížení informací a nespavost. Po okamžitém úspěchu singlu následovala na jaře relace BBC Radio 1 a v létě u Double Six vyšlo osmiskladbové minialbum The Early Learnings of Eugene McGuinness. „Engine“ je podle dostupných informací jeho čtvrtým albem.
Birth name: Eugene Michael McGuinness
Born: 11 Aug. 1985, Leytonstone, London, England
Location: London, England, UK
Notable instruments:
•Δ• Gibson J~160E
•Δ• Epiphone Casino
•Δ• Fender Mustang
Album release: 17th Feb., 2022
Record Label: Domino
Duration:     32:32
Tracks:
01. Elephants Over The Alps   4:16
02. Subwoofer   2:11
03. As For You   3:54
04. Fool   3:44
05. Rothko   3:07
06. For The Love Of God   4:01
07. Dark Matters   3:39
08. Home Sweet Home   3:07
09. The Getaway   4:33

About:
♠   “I was born in London, and grew up in Essex but I went to university in Liverpool. I’m a bit of a three~headed monster; Liverpool, London, Ireland, all of them have influenced me in some way. I find it quite a weird thing to talk about, where someone comes from. It always seems to end up defining a person, and people would instantly associate you with a particular sound or with a particular group of people. I want to try to avoid that.” 
♠   ‘The Invitation To The Voyage’ released in June 2012 is the second full~length album from Eugene McGuinness and his most powerfully conceived and fully realised artistic statement to date. Recorded with the dual assistance of producers Clive Langer (Elvis Costello, Morrissey, Madness) and Dan Carey (MIA, Hot Chip, Santigold) ‘The Invitation’ is an unabashedly bombastic, brave and above all, thoroughly contemporary update on a distinctly English strand of lyrical, gently fantastical pop songwriting that locates and celebrates the beautiful and the bizarre in modern life.
BC: https://eugenemcguinnessmusic.bandcamp.com/album/engine
SF: https://open.spotify.com/album/7pEgHtqreEJ7fmC7PNtWTWEugene McGuinness — „Engine“ (17th Feb., 2022)