First Winner is here!

Shina & Slnko Records (Slovakia)

Darovací certifikát Tais Awards 2010 - Label/Odvaha/Velkorysost

First WINNER!
Shina & her label Slnko Records (Slovakia).
In category: LABEL/COURAGE/GENEROSITY
C O N G R A T U L A T I O N S !!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
První cena TA 10 udělena, putuje do zahraničí. Kategorie: LABEL/ODVAHA/VELKORYSOST. Komu? Je v tom kus symboliky - tedy..., držitelkou je SHINA a její SLNKO RECORDS. 
Darovací certifikát pro Tais Award 2010 v kategorii:
LABEL/ODVAHA/VELKORYSOST
Vítězem se stává Shina & Slnko Records za dlouholetou vynikající práci a výsledky v oblasti vydávání hudebních nosičů + alb v digitálním formátu. Vytvoření špičkové, kompaktní, nezávislé, inteligentní a zcela samostatné scény, svým významem zdaleka přesahující hranice nejen Slovenska ale i celé střední Evropy již samo o sobě předurčuje kolektiv Slnko Records k získání této ceny. Vydání Sampleru 16-ti písní 2008/09 ve vynikající kvalitě 320 kbps a to zcela zdarma, se svobodnou možností uhradit 5 €, je pouze potvrzením kvality. To všechno dohromady jasně ukazuje, že Shina splňuje všechna tři kritéria, přičemž k získání této ceny je potřeba splnit pouze jedno z nich.
G R A T U L U J E M E !
Copyright © 2009 Tais Awards

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.slnkorecords.sk/index.php

 Ještě poznámčička:

Když jsem psal,že je v tom kus symboliky,mínil jsem tím podivuhodnou spojitost: město,kde se narodila a vyrůstala Shina,je totožné s městem vzniku myšlenky Tais Awards. Tím městem je Ilava na středním Slovensku,blízko Považské Bystrice.Tam jsem byl politickým vězněm v letech 1975/6.My jsme na tom byli hůř než zloději,násilníci a vrazi.Nemohli jsme mít kontakt vůbec s nikým.Nechodili jsme na televizi,všechno bylo velmi pečlivě střeženo,byli jsme odděleni od ostatních vězňů po celou dobu.Pouze jednou nám dovolili jít na hodinu do jakéhosi kulturního sálu.Najednou tam přišli muži s hudebními nástroji.Kytara,kontrabas,bicí,saxofon,zpěv.Byla to vězeňská kapela.To,jak hráli,na mně velice zapůsobilo.Jsem přesvědčen,že pokud se někdy rozhodovalo o mém směrování,bylo to tam.Najednou bylo úplně jedno,jestli jsem před anebo za mřížemi.Cítil jsem se tak svobodný,opravdu:úplně svobodný jako nikdy předtím.Pozoroval jsem ve chvílích volna ty krásné louky v dálce.Nebylo mi ani 20 let ale tam jsem přečetl za rok přes 100 knih.To posilovalo mou představivost ještě více.Dobrou muziku není možné dělat bez představivosti.Představte si,že vám na dlouho odepřou to,co máte úplně nejraději.Nebudete to pak mít ještě raději?
Mocná síla náhody způsobila,že jsme se se Shinou a jejím věrným souputníkem Danem setkali z mého hlediska po dlouhých 31 letech na Ruzyni,kde čistě mimochodem je taky věznice.Ten den hrál v Praze Roger Waters.Rozhodování bylo těžké,avšak vybral jsem si jejich koncert.Slnko Records považuji za diamant,zvláštní slovenský poklad.Shina shromáždila svou intuicí kompaktní scénu.Četl jsem pár článků o mravenčí práci po nocích s ruční výrobou alb.Můj osobní rekord je 55 hodin ruční práce nonstop a tak vím,o čem je řeč.
Shina & spol si zaslouží tuto nádhernou cenu,na kterou nemají nárok zkompromitovaní hudebníci.Síla ctnosti a duševní kapacity člověka se měří všedním životem a já přeji takový nádherný všední život každému umělci na Slovensku, v České republice a všude na světě.Ono to tak bude a již velmi, velmi brzy...
Benjamin Tais Amundssen
Front cover of sampler Slnko Records 2008/09