FRÀNÇOIS & THE ATLAS MOUNTAINS — BANANE BLEUE (26th Feb., 2021)FRANCE FLAGUK FLAG                                        FRÀNÇOIS & THE ATLAS MOUNTAINS — BANANE BLEUE (26th Feb., 2021)
ς••ς Opravdu svěží paprskovité kytary a sametové basové linky zajišťují plynulý poslech. Pro fanoušky této poklidné, uvolněné domácí atmosféry, ale trochu jemnější a méně praštěný.
ς••ς Název alba vychází z konceptu „modrého banánu“, geografické teorie, která spojuje koridor největších evropských měst, původně koncipovaný v 80. letech. Teorie uvádí, že stírání hranic těchto měst vedlo k vytvoření jednoho masivního, vzájemně propojeného megalopolisu. V návaznosti na tuto teorii ji Frànçois poetizoval a zobrazil luminiscenční modrý banánový tvar, který můžete vidět z vesmíru živými, éterickými proudy, které nás obklopují a váží. Zkoumá společnou kulturní a romantickou půdu a vytváří album plné zmeškaných setkání a nedorozumění.
ς••ς Frànçois k této teorii poznamenává: „Často jsem se sám sebe ptal, jak by vypadala moje historie vztahů, kdybych se narodil na jiném kontinentu. Naše představa o lásce, která pochází z 18. a 19. století, je zakořeněna ve zdech a vůních měst, kaváren, nocí v barech, textových zprávách, umělých světlech, romantických pobytech a přestávkách ve městech; jako by evropská elektřina vyzařovala nějakou romantickou vůni.“ Tato elektrická romantická síť je ztělesněna v konceptu „Modrý banán“. Frànçois & the Atlas Mountains performing in 2014 ©Xi WEG
Location: Paris, France ~ Bristol, England
Album release: 26th Feb., 2021
Record Label: Domino Records
Duration:     15:38+19:23 = 35:01
Tracks:
SIDE A
1. The Foreigner   2:50
2. Coucou   4:26
3. Julie   2:40
4. Par le passé   2:58
5. Holly Golightly   2:44
SIDE B
1. Lee~Ann & Lucie   4:02
2. Tourne Autour   2:38
3. Revu   4:33
4. Gold & Lips   3:45
5. Dans un taxi   4:25Frànçois & the Atlas Mountains ©Tom Joye AlexisDESCRIPTION
Blue Coloured Vinyl
Printed Inner Sleeve
Exclusive Three Enamel Banana Badge Set
£19.99
ς••ς Banane Bleue (French for “Blue Banana”) is a nomadic and truly European record, hailing from rented workspaces in some of the continent’s key cities — Berlin, Athens and Paris — and recorded with instruments that were often borrowed from likeminded musicians. Written solely by Frànçois Marry himself, close collaborator and Weird World artist Jaakko Eino Kalevi was enlisted for production duties whilst Renaud Letang (Feist, Gonzales, Connan Mockasin) mixed the album.
Website: https://francoisandtheatlasmountains.com/
FB: https://www.facebook.com/francoisandtheatlasmountains
Twitter: https://twitter.com/francoisatlas
Blog: http://francoiswatercolours.over-blog.com/
Label: https://www.dominomusic.com/uk