Great Summer StrollUS FLAG Iron & Wine / Calexico se spojují s Andrewem Birdem na turné Great Summer Stroll! 
♦⇒   Jejich metaforické silnice se v následujících letech rozcházely, ale udržovaly v kontaktu a opylovaly tam, kde jen mohly. Přestože často hovořili o oživení spolupráce ve studiu a na jevišti, jejich plány se sladily až v loňském roce.
♦⇒   Uznávaná spolupráce představila oba akty širšímu publiku a rozšířila Beamovy umělecké obzory. Byla to sdílená zkušenost ze společné cesty v tradici Rolling Thunder Revue Boba Dylana, která ještě více stmelila pouto.
♦⇒   V průběhu let existovaly mezi Andrew Birdem, Calexico a Iron & Wine styčné body na mnoha festivalech, sdílely se s poutníky od města k městu a byli vzájemnými fanoušky své práce. Ano, zde funguje dlouholeté přátelství, potvrzované zcela praktickým způsobem. V Bostonu loni na podzim poprvé nastaly sdílené tři akty a právě tam vznikla myšlenka společného tour. S blížícím se rokem a s čerstvými komunikačními liniemi se prohlídka Great Summer Stroll stala skutečností. Calexico a Iron & Wine představili termíny: turné Years to Burn pokračuje v 16ti zastávkách a každý večer se budou sdílet s Andrewem Birdem. Iron & Wine and Calexico — Gardone Riviera (BS)
TOUR:
♦⇒   $1 from each ticket sold will be donated to The Nature Conservancy’s Plant a Billion Trees campaign.
June 10 — Asheville, NC — The Orange Peel  ★
June 11 — Vienna, VA — Wolf Trap  ★
June 12 — New York, NY — Pier 17  ★
June 13 — New Haven, CT — Westville Music Bowl  ★
June 14 — Kingston, NY — Hutton Brickyards  ★
June 15 — Lewsiton, NY — Artpark Amphitheater  ★
June 17 — Toronto, ON — RBC Echo Beach  ★
June 18 — Columbus, OH — EXPRESS LIVE!  ★
June 19 — Highland Park, IL — Ravinia Festival . On sale April 28  ★
June 20 — Cincinnati, OH — PNC Pavilion  ^
June 22 — St. Louis, MO — Pageant 
June 23 — Kansas City, MO — Arvest Bank Theatre at The Midland . Presale @
June 24 — Morrison, CO — Red Rocks Amphitheatre  $
June 25 — Salt Lake City, UT — Red Butte Garden . Onsale May 4
June 27 — Napa, CA — Oxbow Commons 
June 28 — Los Angeles, CA — Hollywood Bowl . On sale May 3 %
Notes: 
@ presale tickets with code SUMMERSTROLL, genral onsale Feb 28
★ with Joseph | ^ with Joan Shelly | $ with Neko Case | % with Mandolin Orange  Years to Burn
ALBUM
♦⇒  „Years to Burn“ obsahuje deset nových originálních skladeb. Zatímco Beam psal všechny písně pro „In The Reins“ sám, tato nahrávka obsahuje příspěvky jak od Beama a Burnse, tak od Convertina a těch, kteří jsou uvedeni v creditech nahrávky. Zatímco tito dva mohli zaujmout odlišný přístup k psaní písní, duch spolupráce byl živý a skvěle uchopen i ve studiu; Sam sdílel dema předem a byl připraven na to, aby ostatní přispěli k aranžím ideí, myšlenek a instrumentálních partů, zatímco Joey spontánní jako vždy, přišel s koncepty a touhou improvizovat.
Location: Tucson, Arizona, USA
Album release: June 14, 2019
Record Label: Sub Pop / City Slang
Duration:      32:07
Tracks:
1. What Heaven’s Left   4:52
2. Midnight Sun   4:14
3. Father Mountain   2:54
4. Outside El Paso   1:51
5. Follow the Water   3:45
6. The Bitter Suite   8:15
a. Pájaro
b. Evil Eye
c. Tennessee Train
7. Years To Burn   3:07
8. In Your Own Time   3:09
•♣•   „Toto session bylo jen o tom, že jsme spolu něco dělali, mluvili o tom, že to dál děláme společně ... předem jsme neměli žádnou zkoušku, prostě jsme šli do studia. Uvažovali jsme: neopakujme se, kdo jsme byli, ale udělejmě něco experimentálnějšího a zábavnějšího. V hudbě, kterou děláme v našich kapelách, je krásný kontrast. Když sdílíte hudbu s ostatními, je to podobné, jako když jiskry začínají létat a pak přicházejí nápady.“
Years to Burn bylo zaznamenáno v Nashvillu se známým producentem Matt Ross~Spangem v průběhu pěti dnů v Sound Emporium, legendárním studiu založeném v šedesátých letech Cowboy Jack Clementem a na místě nespočetných orientačních setkání v country~rocku v následujících desetiletích. Představuje příspěvky trumpetisty Calexica Jacoba Valenzuela a Paula Niehause na pedal steel, spolu s častou Beamovou kohortou Robem Burgerem (Tin Hat Trio) na klavír a Sebastianem Steinbergem (Soul Coughing, Fiona Apple) na basu.
℗ 2019 City Slang  Assembly
ASSEMBLY
♦⇒   „Assembly“ je dokumentární podcast, který se zabývá tím, co nás spojuje. Hostoval Robert Milazzo: „každou sezónu představuje okamžik v proudu času“, řekl z první ruky. Uslyšíte zvuky a příběhy tvůrců, komunit a davů, které se spojují, zatímco události v umění, kultuře i mimo ni se stávají dědictvím. První sezóna „Assembly“ zahrnuje diskuse s Iron & Wine, hlubší ponor do shledání s Calexico a začátek turné kolem alba „Years To Burn“, nominovaného na Grammy. Části 1 (55:46) a Část 2 (64:31) jsou po krátkém úvodu (3:46) nyní k dispozici pro poslech ~ prostřednictvím Apple Podcasts | Spotify | Stitcher | Radio Public.