Interpol — Marauder (August 24th, 2018)

Interpol — Marauder (August 24th, 2018)

                        Interpol — Marauder (August 24th, 2018)Interpol — Marauder (August 24th, 2018)Formed: 1998 in New York, NY
Location: New York, NY
Album release: August 24th, 2018
Recorded: Tarbox Road Studios (Cassadaga, NY)
Record Label: Matador Records
Duration:     44:25
Tracks:
01 If You Really Love Nothing     4:26
02 The Rover     3:38
03 Complications     3:54
04 Flight Of Fancy     3:52
05 Stay In Touch     4:53
06 Interlude 1     1:01
07 Mountain Child     3:08
08 Nysmaw     3:17
09 Surveillance     4:13
10 Number 10     3:13
11 Party’s Over     3:39
12 Interlude 2     1:03
13 It Probably Matters     4:08
♠♠      All tracks written by Interpol (Paul Banks, Sam Fogarino, Daniel Kessler).
Personnel:
Interpol:
✹    Paul Banks — vocals, bass guitar, rhythm guitar
✹    Daniel Kessler — lead guitar
✹    Sam Fogarino — drums, percussion
Additional musicians:
✹    Brandon Curtis — keyboards (tracks 2~4, 11)
✹    Roger Joseph Manning Jr. — keyboards (tracks 9, 13)
Technical personnel:
✹    Greg Calbi — mastering
✹    Dave Fridmann — production, mixing, recording engineer
✹    Michael Fridmann — assistant engineer
Other personnel:
✹    Matt de Jong — artwork
✹    Jessica Lord — management
✹    Jamie~James Medina — artwork, back photography
✹    Elliot Richardson — cover art subject
✹    James Sandom — management
✹    Garry Winogrand — cover art photography
≡      Připomínka minulého: El Pintor. Nejvíce konzistentní album od Antics, nicméně Stephen Thompson poznamenal, že ve špičkách jsou na tenké hranici oddělující konzistenci od stejnosti. El Pintor balancuje na laně, stále si však udržuje rovnováhu, berme to z té lepší stránky. Dvanáct let po svém debutu je to kapela, která má jasno, ví co chce dělat a co je ještě důležitější: ví, jak toho dosáhnout. Oživení ducha jejich písní je zřejmé, je zde malý prostor pro experimentování. Brandon Curtis poskytuje archetypální příklady z mnoha svých zvuků. Texty jsou více abstraktní. Toto album zní méně naléhavě, dokonce je průměrné. Nejvyšší hodnocení má od DOMa GOURLAYe (Drowned in Sound): 9. Interpol se nikdy neváleli ve štěstí, přesto jejich písně znějí nejen nádherně, ale podivně vítězně.
✹    Současnost: udržují medium mood a nový producent nepomůže energizovat jejich zvuk, který se stále více zmrazuje. Od prosince 2017 do dubna roku 2018 cestovali do New Yorku, aby spolupracovali s Dave Fridmannem — známým z nahrávání s Mercury Rev, Flaming Lips, MGMT, Spoon, Mogwai a nespočetnými dalšími.
✹    Interpol vždy znamenal pro svět jistotu díky svému specifickému typu důrazného beatu, zejména ve vytváření pocitu. Mám otázku pro Salvadora Dalího: Je nový ‘dort’ Marauder právě tak důležitým pocitem? Neslyším odpověď. Jistě, zemřel. Ale Paul Banks možná ožil a vystoupil ze stínu jako basista. Tím vstoupil do kužele ještě jasnějšího světla a to jako skladatel. Během předchozích alb Interpolu se zpěvák z velké části držel mimo své vlastní dílo, dával přednost vyplňování textů s oddělenými myšlenkami, charaktery a pozorováním, často vyjádřenými abstraktně. Ale po více než 20.~ti letech od založení si frontman konečně dovolí sehrát roli samého sebe, a co víc — ve svých vlastních příbězích. [pozn: mezitím ale vydal dvě sólové desky: ‘Julian Plenti Is... Skyscraper’ (2009) (as Julian Plenti) + ‘Banks’ (2012) a navíc s vokalistou RZA, Wu~Tang Clanem..., ‘Anything But Words’ (2016)]. Chápeš.
✹    Během psaní a nahrávání se Sam Fogarino octl ponořen do poslechu soulových bubeníků, jako je Al Jackson Jr. (bubeník Otise Reddinga, Wilsona Picketta, Carly Thomas, atd./v říjnu 1975 byl zastřelen) a producentů z období 80´, mimochodem stále funkčních a úspěšných, v současnosti s Janet Jackson — James Samuel ‘Jimmy Jam’ Harris III a Terry Steven Lewis. „Jak můžu dělat swingovou šlichtu“ ~ byla otázka, kterou Sam opakovaně kladl sám sobě a odpověď je ve stoupajícím cvalu otevíráku “If You Really Love Nothing,” vyšperkovaně riffové ‘n’ “Stay in Touch” a R & B uzávěrky “It Probably Matters”. Reakce na album jsou zatím opatrné. Pouze Clash se utrhl na 8, možná ještě Slant Magazine a Allmusic dávají stejnou odezvu. Ale jinak je to bída. Pojďme k albu přímo my: Fridmann sleduje strategii nahrávání alba přímo na pás. Byla to inspirovaná volba: živá energie Marauder se vší lehkou nedokonalostí jsou povzbudivě lidské (antitechnologický postoj alba se dokonce rozšiřuje na ‘Party’s Over’, která se týká destruktivních smyček sociálních médií exhibicionismu a voyeurismu). Každá píseň zní, jako by v kapele bylo v sázce více, než v minulých letech. Pro Interpol přijetí statusu veteránů neznamená, že se jedná o uspokojení; pokud něco, je to pravý opak. Marauder nemusí být kvalifikováno z hlediska bývalých úspěchů kapely — podle jejich vlastních slov je to jedno z nejbohatších alb kariéry Interpolu.
✹__________________________________________________________✹

Interpol — Marauder (August 24th, 2018)