Isobutane — Mementos (Jan. 29, 2021)Slovakia FlagMexican FLAG                                                                                       Isobutane — Mementos (Jan. 29, 2021)
•⇔• Vlado Ďurajka je hudobník, skladateľ a grafický dizajnér. V súčasnosti je známy najmä z hudobného projektu Autumnist. Vlado má vlastný hudobný rukopis a schopnosť pretaviť ho do svojich skladieb. Svoju hudbu tvorí pomocou počítača, rôznych elektronických mašiniek a samplerov, ktoré však v niektorých prípadoch ustupujú aj analógovým syntetizátorom.
•⇔• Na albume je jedenásť elektronických kúskov v rôznych tempách a náladách, ktoré vznikali v priebehu neskorej jari a celého leta roku 2020. Až na ôsmich skladbách sa podieľali hudobníci, ktorých Isobutane rešpektuje nielen hudobne, ale aj ľudsky. Dokopy sa podarilo zozbierať skladby, ktoré majú pevné spoločné jadro, no zároveň sa každá z nich môže pochváliť osobitou farebnosťou.
•⇔• „Predstava kolektívneho albumu, akým je Mementos, ma lákala už niekoľko rokov, no vždy som bol buď ja príliš pohodlný alebo pozvaní ľudia príliš zaneprázdnení. Minulý rok však nanútil mnohým hudobníkom koncertnú pauzu a tak toho času bolo trochu viac. Ideálna doba vyskúšať koncept, na ktorý som sa už dávno chystal.“, hovorí o svojom najnovšom počine Isobutane, familiárne prezývaný Iso.   „Představa kolektivního alba, jakým je Mementos, mě lákala už několik let, ale pokaždé jsem byl buď příliš pohodlný nebo pozvaní hosté příliš zaneprázděni. Loňský rok však vnutil mnoha hudebníkům koncertní pauzu a tak toho času bylo o něco víc. Ideální doba vyzkoušet koncept, na který jsem se už dávno chystal.“, říká o svém aktuálním počinu Isobutane, familiárně přezdívaný Iso.
Location: Bratislava, Slovakia, CZE, Mexico
Album release: Jan. 29, 2021
Record Label: Starcastic
Duration:     43:08
Tracks:
01. Marble Warble   4:49
02. Hroty (feat. MLSBLK)   4:14
03. Mesto (feat. Erik Šulc)   4:10
04. Glass Shatters (feat. Larah)   4:02
05. Brain Fog (feat. Autumnist)   3:40
06. UI (feat. Päfgens)   3:40
07. Midi CC Navigator (feat. Adam Kobyda)   4:03
08. Skate Bush (feat. Arx)   4:19
09. Gunar (feat. Miloš Rabatin)   4:15
10. Chambers Music Data Stream   2:15
11. Transpositions   3:39
Credits:
Composed, produced and mixed by Isobutane
Recorded at home
Mastered by Gaex at Gargle&Expel
Artwork by Matej Krivánek
Description:
•⇔• Martin Krajčír byl dlouhá léta vnímaný hlavně jako kytarista a tvůrčí mozek známé post~rockové party The Ills, vedle účinkování v této kapele se však dlouhodobě věnoval i svému elektronickému sólo projektu Isobutane. Po několika albech a EPs, které vypustil do světa svépomocně, přichází tentokrát s novou nahrávkou, poprvé na vinylové desce. Na albu je jedenáct elektronických kousků v různých tempech a náladách, které vznikaly v průběhu pozdního jara a v létě roku 2020. Na osmi skladbách se podíleli hudebníci, které Isobutane respektuje nejen hudebně, ale i lidsky. Dohromady se podařilo posbírat skladby, které mají pevné společné jádro, ale zároveň se každá z nich může pochválit osobitou barevností. Na albu se podílely zvučné jména slovenské scény jako Vlado Ďurajka a.k.a. Autumnist, Erik Šulc z Medial Banana, Miloš Bulík ze Space Cats, Miloš Rabatin z Puding Pani Elvisovej, nebo elektronický projekt ar. Pod hudbou se podepsaly i jmána předtím spjaté s kapelou The Ills, konkrétně bývalý kytarista Adam Kobyda a bývalý baskytarista Filip Drábek, který na albu participoval spolu s manželkou Jankou  a jejich projektem Päfgens. Speciálním zahraničným hostem je mladý producent Larah z Mexika.
Label: http://www.starcasticrecords.cz/
Label: https://deadred.sk/product/isobutane-mementos-vinyl/
BC: https://isobutane.bandcamp.com/album/mementos