Jac Berrocal | Vincent Epplay | David Fenech — „Transcodex“ (June 17, 2022)

FRANCE FLAG                            Jac Berrocal | Vincent Epplay | David Fenech — „Transcodex“ (June 17, 2022)
↵   Jac Berrocal, David Fenech a Vincent Epplay jsou zpět s opravdovým klenotem: Transcodex. Tato čtvrtá nahrávka, která se více než ve svých začátcích obrací k popu, jde ve stopách jejich předchozího alba Exterior Lux. Trio se zdá být neomezené: experimentuje s velkým množstvím stylů (pop, dub, elektronika, dark jazz), vždy podbarvených svým vlastním nádechem. Trumpeta Jaca Berrocala, bohatší než kdy předtím, hraje nad neustále se měnící zvukovou krajinou, navrženou duetem hudebníků/producentů Vincent Epplay a David Fenech. Pro toto album pozvali dva úžasné hudebníky. Jah Wobble (zakládající člen Public Image Ltd a spolupracovník African Head Charge, Brian Eno, Holger Czukay, Jaki Liebezeit, Evan Parker, Sinéad O’Connor) hraje hluboké basové linky ve dvou skladbách. Jean~Hervé Peron (zakládající člen německé kapely Faust, který nahrával s Tonym Conradem, Nurse With Wound, Pascal Comelade) přináší svou zdatnost také do dvou skladeb. Peron píše texty ve francouzštině, němčině a ruštině — hraje na lesní roh jako nikdo jiný. Závěrečná skladba strany A je poctou Christophe Bevilacqua (1945~2020), přítele Jaca Berrocala. Píseň přivolává místo, kde Bevilacqua žil: byt ve stylu Art Deco na Boulevard du Montparnasse v Paříži. I když jsou jeho záměry jasné, Transcodex neodhalí všechna svá tajemství hned. Je na vás, abyste sami našli řešení, klíč, Transcodex. Album musí být znovu a znovu řehráváno, aby byla plně odhalena jeho krása.
Birth name: David Fenech, Saint Genieys
Also known as: David F
Born: 19 July 1969, Saint~Cloud, France
Vincent Epplay: 1964, Nice, France
Jacques “Jac” Berrocal: born 22 October 1946, Saint~Jean d’Angély
Location: France
Album release: June 17, 2022
Record Label: Akuphone
Duration:     40:22
Tracks:
01. Catafalque   3:11
02. Javanese Sea Fleur   3:55
03. Ghost Song   3:17
04. Chapelle Ganache   3:42
05. Noire Est La Nuit Sur Montparnasse   4:37
06. Transcodex   3:41
07. Ives   4:10
08. Das Leben  5:20
09. Nuristan Est   2:51
10. Dactylo Horns   3:05
11. Les Filles   2:33

Personnel:
↵   Jac Berrocal: Trumpet, Voice
↵   David Fenech: Voice, Lyrics, Drum Processing, Electric Bass, Electric Guitar, Rhythmic Patterns, Hand Clapping, Electronic Rhythm, Percussion,
↵   Vincent Epplay: Synthesizer, Electronics, Voice, Sampling, Persephone, Effects, Drums, Field Recordings
Credits:
↵   Recorded and mixed by David Fenech and Vincent Epplay in 2020 ~ 2022 in Paris and Villejuif.
↵   With additional takes by Jean~Hervé Peron and Jah Wobble
↵   All tracks written by Jac Berrocal, David Fenech, Vincent Epplay
Review
↵   https://davidfpresents.com/2022/05/28/jac-berrocal-david-fenech-vincent-epplay-transcodex/
BC: https://akuphone.bandcamp.com/album/transcodex
Label: https://akuphone.com/catalog/
WEB: https://davidfenech.fr/wp/
FB1: https://www.facebook.com/vincentepplaypage/
FB2: https://www.facebook.com/jacberrocal/
SF: https://open.spotify.com/album/3XQzKmdaZhxkRfvZ8TSGYz