OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » ARCHIVE » Jackson Browne 1989
Jackson Browne
World In Motion

Jackson Browne — World In Motion (June 2/6, 1989)

        Jackson Browne — World In Motion (June 2/6, 1989)
♦π♦   Další z hudebníků, kteří chtějí napravit nenapravitelný svět. Autor recenze k tomuto albu, pan William Ruhlmann mu dává neuvěřitelné score: only ** a to může mít zhruba dva důvody: buď je Ruhlmann posera a bál se zatčení FBI, potažmo CIA, anebo zcela oprávněně nehledí na hudební kvalitu alba a zcela odsuzuje jeho zpolitizovanost. Když se podíváš na line–up, je to neskutečná kvalita už v tomto bodě. Hudebně se mi líbí téměř jako jedno z jeho nejlepších alb ze všech studiovek. Robert Christgau mu přisuzuje na své poměry vysoké hodnocení B. Rolling Stone Record Guide je konzervativní, dává mu 2½. A tak zřejmě nejlépe hodnoceným albem JB ve Státech zůstává “Hold Out” (#1) a “Running on Empty” (#3), v UK pak “The Pretender” (#26). Jen za tyto 3 alba dosáhl Jackson Browne v USA dohromady 12x Multi–Platinum™. Pro informaci jedna Multi znamená více, než 1.000.000 a méně než 10 milionů prodaných desek. Detailněji uvnitř článku. Jackson Browne získal  6 velkých ocenění, z nichž vyzvednu dvě: v roce 2002 obdržel cenu Johna Steinbecka, určenou umělcům, kteří jsou příkladem ekologických a sociálních hodnot, kterým Steinbeck věřil. A dne 7. června 2007 Jackson Browne byl uveden do Songwriters Hall of Fame.
♦π♦   World in Motion is the ninth album by American singer/songwriter Jackson Browne, released in 1989. The album took three years to complete and makes statements about nuclear disarmament and the "secret" government that brought forth Oliver North and the Iran–Contra scandal.
♦π♦   The singer/songwriter whose introspective, literate lyrics and laid–back folk–rock set the template for much of Californian music during the '70s.                                              © CREDIT DANNY CLINCH
Birth name: Clyde Jackson Browne
Born: October 9, 1948 in Heidelberg, Germany
Location: Los Angeles, California, USA
Album release: June 6, 1989
Recorded: 1988
Record Label: Elektra
Duration:     47:24
Tracks:
01. World In Motion      4:28
02. Enough Of The Night      4:57
03. Chasing You Into The Light      4:20
04. How Long      6:15
05. Anything Can Happen      5:08
06. When The Stone Begins To Turn      4:52
07. The Word Justice      4:22
08. My Personal Revenge      4:10
09. I Am A Patriot      4:05
10. Lights And Virtues      4:47
℗ 1989 Elektra/Asylum Records for the United States and WEA International for the world outside of the US.
♦π♦   All tracks written by Jackson Browne
AWARDS:
Billboard Albums
♦π♦   1989 World In Motion The Billboard 200      #45
Billboard Singles
♦π♦   1989 Anything Can Happen Adult Contemporary      #23
♦π♦   1989 Chasing You Into The Light Mainstream Rock      #9
♦π♦   1989 World In Motion Mainstream Rock      #4
CREDITS
♦π♦   Alex Acuña Percussion
♦π♦   Terry Becker Engineer
♦π♦   Scott Blockland Assistant Engineer
♦π♦   Jackson Browne Composer, Guitar, Keyboards, Producer, Vocals
♦π♦   David Crosby Guest Artist, Vocals
♦π♦   Dawn Patrol Art Direction, Design
♦π♦   Craig Doerge Keyboards
♦π♦   Djene Doumbouya Vocals
♦π♦   Kevin Dukes Guitar
♦π♦   Sly Dunbar Drums
♦π♦   Brinsley Forde Vocals
♦π♦   James Geddes Engineer
♦π♦   Bob Glaub Bass
♦π♦   Jon Douglas Haywood Bass, Vocals
♦π♦   William Irvin Production Assistant
♦π♦   Michael Jochum Drums
♦π♦   Salif Keita Vocals
♦π♦   Russ Kunkel Drums
♦π♦   Annie Leibovitz Photography
♦π♦   Ray Lema Keyboards, Vocals
♦π♦   Francisco Letelier Paintings
♦π♦   David Lindley Guest Artist, Guitar, Guitar (Steel), Violin
♦π♦   Yves N'Djock Guitar
♦π♦   Jim Nipar Engineer
♦π♦   Hugo Pebruza Percussion
♦π♦   Bonnie Raitt Guest Artist, Vocals
♦π♦   Walfredo Reyes Conductor, Drums
♦π♦   Tony "Gad" Robinson Vocals
♦π♦   Doug Sax Mastering
♦π♦   Robbie Shakespeare Bass
♦π♦   Sly & Robbie Guest Artist
♦π♦   Jorge Strunz Guitar
♦π♦   Scott Thurston Bass, Keyboards, Producer, Vocals
♦π♦   David Tickle Engineer, Mixing
♦π♦   Jimmy Wachtel Art Direction, Design
♦π♦   Lori B. Williams Vocals
♦π♦   Ed Wong Technical Engineer
♦π♦   Brice Wouassy Percussion
♦π♦   Drummie Zeb Vocals
AllMusic Review by William Ruhlmann;  Score: **
♦π♦   Jackson Browne continued amassing a repertoire best suited to an Amnesty International benefit on his second highly politicized album, World in Motion. War, homelessness, and Oliver North (though not by name) were condemned; freedom, truth, and Nelson Mandela were praised. Now and then, Browne drew parallels between the personal and the political, notably in the double–edged "Anything Can Happen," but for the most part he sermonized, frequently adopting the generalized terms and reasoning that sermons usually employ. Except for the gloomy viewpoint, it was hard to recognize the Jackson Browne of his first few albums amid all the commentary, and even if you agreed with his overall political stance, that was disappointing.
Discography Studio albums:
♦π♦   Jackson Browne (1972)
♦π♦   For Everyman (1973)
♦π♦   Late for the Sky (1974)
♦π♦   The Pretender (1976)
♦π♦   Running on Empty (1977)
♦π♦   Hold Out (1980)
♦π♦   Lawyers in Love (1983)
♦π♦   Lives in the Balance (1986)
♦π♦   World in Motion (1989)
♦π♦   I'm Alive (1993)
♦π♦   Looking East (1996)
♦π♦   The Naked Ride Home (2002)
♦π♦   Time the Conqueror (2008)
♦π♦   Standing in the Breach (2014)
Website: http://www.jacksonbrowne.com/
RIAA: http://www.riaa.com/goldandplatinum.php?content_selector=historyx
♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦π♦♦

Jackson Browne
World In Motion

 

NEWS

22.8.2017

Peter Green

21.8.2017

Kommode

archiv

ALBUM COVERS IX.

Grizzly Bear — Painted Ruins (August 18, 2017)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540