Jarle Skavhellen — „Monochrome Sunset“ (March 11, 2022)NORWAY FLAG main                                              Jarle Skavhellen — „Monochrome Sunset“ (March 11, 2022)
¦♣    Jarle Skavhellen se objevil odnikud s písní „The Ghost in Your Smile“ v roce 2016. Nadčasový písničkářský výraz prořízl algoritmy a rychle vedl k milionům streamů a pozornosti ze zahraničí poté, co se dostal přímo na vrchol na Spotify i na Billboardech. Nabídky byly v souladu s nahrávacími společnostmi z celého světa a volba nakonec padla na Nettwerk Music Group (Passenger, Angus & Julia Stone, Hollow Coves). Debutové album „The Ghost In Your Smile“ vyšlo v roce 2018 a Dagbladet jej označilo za jeden z nejlepších debutů roku. Brzy se také uskutečnily tour mimo jiné s Villagers, Teitur a Ciaran Lavery a také představení ve městě: Larm, Vill Vill Vest, Klubbøya, Berlin Sessions a Jajaja, než vše vyvrcholilo nabitým koncertem v Håkonshallen na Bergenfestu v roce 2019. 
∴⊥∴   Druhé album „Beech Street“, produkované legendárním Tucker Martinem, nominovaným na Grammy (First Aid Kit, Sufjan Stevens, My Morning Jacket, REM), bylo oceněno hodem kostkou 5 od Dagbladet, Dagsavisen a Bergens Tidende. Vyšel na začátku roku 2021. Později téhož roku začal Jarle pracovat na „Monochrome Sunset“. Se světem v lckdwn našel útočiště a inspiraci ve světě filmu a videoher, kde vytvořil svůj vlastní osobitý lyrický vesmír a zvukovou kulisu. Třetí album vlastní produkce nás zavede zpět do poněkud temnější a melancholičtější zvukové scény a zároveň zahrnuje nový hudební vliv mimo jiné od Popu a Lo~fi. „Práce s těmito písněmi za poslední rok byla velmi dobrá terapie a zároveň to byl neuvěřitelně vzdělávací proces. Už nějakou dobu jsem chtěl natočit desku vlastní produkce, takže když jsi byl ještě tak dlouho „zaseknutý“ doma, zdálo se to jako ideální příležitost udělat ten skok.“
Location: Bergen, Norway
Album release: March 11, 2022
Record Label: Beech Street Records
Duration:     33:41
Tracks:
01. Levitate   3:19
02. Daydreaming   3:01
03. Transatlantic Flight   2:37
04. Graceland   3:36
05. Anchor   3:27
06. Stay   3:27
07. Travel Light with a Heavy Heart   3:22
08. Wanderlust   3:11
09. Don’t Look Back   4:14
10. Porch Light   3:27

¦♣  Norwegian folk singer~songwriter Jarle Skavhellen is heavily influenced by the old~timey guitar stylings of American icons Chet Atkins and Dave Van Ronk despite having lived in Bergen his whole life. Growing up in the small, lush town with a family of artists and musicians, he got his start early when he was taught how to play at age eleven by iconic Norwegian guitarist, Mads Eriksen. His father’s love for vinyl of all genres and his uncle’s ever~expanding guitar collection enabled Jarle’s passion for music to grow. He played in numerous bands over the years from indie~rock to funk to even a Metallica cover band in high school before having the courage to start writing and performing his own songs three years ago. He blends the warm vintage sounds of yesteryear with his own distinctive mumblings over lush acoustic guitars. After topping the Spotify Viral Hits Charts both globally & in the US for his first single “The Ghost In Your Smile” back in December 2016, Jarle was found and signed to International label Nettwerk Records (Angus & Julia Stone, Boy & Bear, Passenger).
TW: https://twitter.com/JarleSkavhellen
FB: https://www.facebook.com/pg/jarleskavhellensolo/
WEB: http://jarleskavhellen.com/
Label: http://www.nettwerk.com/
SF: https://open.spotify.com/album/1xqjnHSBc8hf8sP7zQ9N2e Jarle Skavhelen ©Andris Søndrol Visdal