OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » RECORDS » RECORDS III » Joe Lapsley
Joe Lapsley — The Shriek Of The Curlew

Joe Lapsley — The Shriek Of The Curlew (Aug. 2nd, 2017)

   Joe Lapsley — The Shriek Of The Curlew (Aug. 2nd, 2017) Joe Lapsley — The Shriek Of The Curlew (Aug. 2nd, 2017)★≡≡★≡→    Když David Byrne říká: nebojte se vlády, ironií je, že není ironický. Ale čím víc naslouchám tomuto Lapsley~maníkovi, tím víc věřím, že se kola dějin hlásí k důkladné revizi. Tedy k tomu, že omezováním svobod neuspějí. Stejně jako u dua Sparks, i zde jsou myšlenky jako zkažené děti, ale bez zavržení nebo adolescentní misogyny. Jakmile se zformuje, identita dává jednotlivcům historický smysl toho, kdo byli, kdo jsou nyní, a smysl toho, kým by se mohli stát v budoucnosti. Joe Lapsley je velký SLAM POETIK: POUŽÍVÁ vyprávěčství JAKO NÁSTROJE, KTERÝ POMÁHÁ ROZVÍJET IDENTITU DOSPÍVAJÍCÍCH. Jakože...,  ano, jsou to hajzlové, ale bez nejasností nebo levného romantismu. Hlavními tématy jsou kritika kapitalismu, genderového esencialismu a obecněji autoritářství bez ohledu na systém. Dalším důležitým tématem je důležitost historického prozření, na rozdíl od teleologického myšlení, na podporu rovnostářských vizí zakotvených v pokoře. Hloubka a šířka, kterou kapitalismus formoval lidi, kterých se dotkl, není, obávám se, snadno ocenitelná. Téměř každá druhá písnička je zakořeněna v participativní ekonomice, radikální vizi ekonomické spravedlnosti, svobody a efektivity. Další téma: konec velkého civilizačního paradigmatu. Píseň se někdy zaměřuje především na vztah mezi americkou měnovou politikou, OPEC a rostoucí závislostí Spojených států na vojenské síle, protože její další silné stránky zřetelně ustupují. Tato analýza umožňuje mnohem přesnější hodnocení role USA v posledních několika desetiletích. Album se vyhýbá tradičním pop~hudebním tématům (jediná milostná píseň na albu je Incentivize Your Love) ve prospěch hudebního vyprávění příběhů, často s podivnými postavami a cynickými názory. Každá chvějící se harmonie je napjatá, jakoby ukradena lidem starodávných ohňů: protože černé vokální skupiny pracují ve formě, která zůstává zakořeněná v uměleckém singlu, když se však komerčně blíží k albu, jejich největší hity paradoxně často drží pospolu. Tady je to jako přes kopírák. Dokážete si představit svět bez hudby? Nemůžu. Jak bys uklidnil plačící dítě? Jak byste vyjádřil svou lásku k něčemu zvláštnímu? Jak byste oslavili zvláštní příležitost? Hudba je hluboce zakořeněna v naší kultuře a hraje klíčovou roli při formování identity. Je to překvapivě kvalitní písňové album: naleznete zde mnoho stupňů vývoje dospívající identity v nuancovaném, praktickém a smysluplném způsobu, jak přežít s písní na rtech.
★≡≡★≡→    Rock album with songs educational, political, and psychological. Third solo album from the lead singer of Neighborhood Texture Jam.
Location: Memphis TN
Genre: Indie Rock, Singer~Songwriter, Joke
Style: Alternative rock
Album release: 02 August 2017
Record Label: Joe Lapsley
Duration:     56:46
Tracks:
01. Call to Flange     3:52
02. Shriek of the Curlew     7:50
03. Baby Suck the Goddam Bottle     3:31
04. Here Comes America Totally Erect     3:27
05. Overactive Agency Detector     2:48
06. You’re More Like a Bonobo Than a Chimp     2:18
07. Some Had Hearts     3:51
08. Comment Section     2:39
09. Southern Roots     3:54
10. Incentivize Your Love     2:44
11. Don Quagmire     4:36
12. Private Parts     2:45
13. Madison Grant     3:04
14. I Want a Drone of My Own     2:46
15. High Curmudgeon     3:41
16. Disastrous Bludgeon     3:20
℗ 2017 Joe Lapsley
★≡≡★≡→    Critique of capitalism and hierarchy in general. Neo~folk with rock edges.
Facebook: https://www.facebook.com/JoeLapsleyShriek/
★≡≡★≡→★≡≡★≡→★≡≡★≡→★≡≡★≡→★≡≡★≡→★≡≡★≡→★≡≡★≡→★≡≡

Joe Lapsley — The Shriek Of The Curlew

NEWS

14. 12. 2019

Cosmo Sheldrake

14. 12. 2019

Jez Rowden

11. 12. 2019

David Thomas Broughton

11. 12. 2019

SOFIA TALVIK

archiv

ALBUM COVERS XI.

Philip B. Price — Bone Almanac (Nov. 8, 2019)
Tais Awards & Harvest Prize
Strachovská 520, Pelhřimov, CZE
+420608841540