John Butler Trio — HOME (Sept. 28th, 2018)

John Butler Trio — HOME (Sept. 28th, 2018)

                   John Butler Trio — HOME (Sept. 28th, 2018)John Butler Trio — HOME (Sept. 28th, 2018)✹   Cesta sebeobjevení a uměleckého znovuzrození.
✹   „It’s getting darker. It’s gonna get freaky.“ Od bohaté, červeně zbarvené půdy střední Austrálie až po Pyramid Stage na zabláceném Glastonbury Festivalu, je John Butler Trio neustále v pohybu, sdílí své poselství a svou hudbu se světem. Pod vedením Johna Butlera, nezastupitelného ochránce životního prostředí, kapelníka a „rock roots“, vedle basisty Byrona Luitera a perkusionisty Granta Gerathyho, je trio součástí krajiny ve své rodné Austrálii, kde shromažďují více ARIA, také ceny APRA, sledovaných žebříčků a před oceánským turné byli doma, kde hráli na největších festivalech v zemi. Další album — HOME, následuje po šestém albu „Flesh & Blood“ (Weekly charts #2), se kterým band získal Gold a ocenění ARIA 2014 za více, než 35.000 prodaných kusů. Teď dobíhá japonské turné, pak následuje 24~zastávkové turné po Evropě, které bude zakončené 9. a 10. listopadu v pařížské Olympii. V této chvíli (29. 9.) jsou 4 koncerty v Evropě již vyprodané. V listopadu a prosinci bude následovat významná 20~štacová severoamerická tour, jejíž detaily mohou poodhalit i stránky PinJi, protože prakticky polovinu skladeb si můžete vyslechnout zde (viz předešlou stránku).
✹   Butler je absolutním mistrem pro utišení elektro~rockového chvástání se u 12~strunné akustické kytary, ačkoli také již dokázal svůj cit pro 5ti strunné banjo a elektrickou kytaru s velkým nasazením po dobu celého večera. V noci to učiní opět se svými spolubydlíky v Japonsku, v Evropě a severní Americe. V minulosti již hrál třeba i na hudebním festivalu Lollapalooza. Butler prokázal, že je stejně vkusný jako ikonický kytarista Pat Metheny a Bill Kirchen. Stejně jako houba, tento 43~letý kytarista nasákl styly a techniky mnoha vlivných kytaristů a pak se na scéně vynořil slavným způsobem. Částečně je to i proto, že Butler je chytrý a sympatický člověk, který si pochvaluje své „úžasné publikum“, vtipkuje o strachu z koček („Omlouvám se za kočičí rant“) a rozhovory s přesvědčením o míru a poctě domorodým Američanům. Pro reprezentativní vhled do Butlerova talentu musí člověk pouze soustředěně poslouchat, nebo sledovat představení skladby „Ocean“, kde exceluje na sólový instrumentální nástroj, který může trvat přibližně i 15 minut. Během mnoha nálad písně „Ocean“ zahrnuje nabídky pro interludie, stejně jako extrakty zešílení, přičemž Butler spojuje taková kouzla s pasážemi, nasbíranými poznatky s rukojetí a dynamickými perkusivními rytmy, které získal z použití jemného dřeva kytary jako ručního bubnu. Kdo zná historii Kalifornie, ví, že John Butler dobyl i taková historická místa, jakým je Crest Theatre ve Westwoodu. Divadlo Majestic Crest, dříve nazvané UCLAN Theatre, bylo založeno v roce 1941 Francesem Seymourem Fondou. Fonda postavil to místo, aby přineslo do Westwoodu živé zábavní divadlo. Po téměř 70~ti letech zábavy, četných změnách vlastnictví a čtyřech různých jménech, Majestic Crest je nyní jedním z mála divadel s jedním screenem ve Westwoodu. Historický Crest dostal upgrade od svých nových majitelů, Bigfoot Entertainment Inc. a provozovatele kina Carmike Cinemas. Hlavní skladbu alba složilo seskupení Martin Brown / John Butler / Thom Crawford / Katy Steele, desátou píseň John Butler / Byron Luiters / Joel Quartermain, jedenáctou John Butler / Byron Luiters a poslední John Butler / Stephen Mowat / Kav Temperley. Jinak vše sám John Butler. Nahrávalo se ve dvou studiích: Red Moon Studios, Victoria + The Compound, Western Australia. Na albu spolupracují zpěvačky Jahli Bo Carda, Danielle Caruana a Mama Kin, která s ním sjíždí i některé štace. Byron Luiters je jasný kmenový hráč. Melvin Duffy je excelentní steelkař (Los Pacaminos, First Aid Kit). Exceluje zejména v písni „Faith“.
✹   Butler je silniční válečník. V boji kalený, ale osvícený z desetiletí on the roads.
✹   Tohle je neobyčejná jízda, která dala život i novému projektu. „Domov je inspirován množstvím turné, které jsem po celá léta udělal, a ironickou dualitou přinášející své sny o životě, zatímco pořád musím být pryč od těch, které miluji nejvíce,“ říká Butler magazínu PinJi. Soubor skladeb byl do značné míry zaznamenáván a produkován v sólovém formátu spolu s Janem Skubiszewskim, víceúrovňovým australským producentem, skladatelem a zvukovým inženýrem (Beat Programming, Engineer, Piano, Producer, Synthesizer). Má však zde i další dva perkusisty (Barnabas Courtauld a Michael Boase). Na tomto albu Butler zkoumá nové způsoby nasměrování zvuku. LP představuje „opravdový, upřímný, autentický, nefalšovaný a nelíčený kreativní skok“, říkají lidé v blízkosti umělce, s bujením elektronické a hip~hopové produkce a dalším ponořením do hluboké studny singer~songwriterství a bluesových kořenů. Americké publikum bude mít chuť slyšet HOME naživo, když John Butler Trio započne 20~denní turné, od startu 16. listopadu ve Warnerově divadle ve Washingtonu D.C..
Born: 1975 in Torrance, CA
Genre: Blues & Roots
Location: Fremantle, Western Australia
Recording Location:
✹   Red Moon Studios, Victoria
✹   The Compound, Western Australia
Album release: September 28th 2018
Record Label: Nettwerk Records | Jarrah Records
Duration:     56:08
Tracks:
01. Tahitian Blue   4:15
02. Wade In The Water   3:59
03. Just Call   3:28
04. Running Away   5:13
05. Home   3:05
06. Miss Your Love   3:57
07. Faith   6:39
08. Coffee, Methadone & Cigarettes   6:17
09. Tell Me Why   5:25
10. Brown Eyed Bird   4:39
11. You Don’t Have To Be Angry Anymore   4:51
12. We Want More   4:23
℗ 2018 Jarrah Records under exclusive license to Nettwerk Music Group Inc.
Written by:
✹   All others: John Butler
✹   Martin Brown / John Butler / Thom Crawford / Katy Steele  5
✹   John Butler / Byron Luiters / Joel Quartermain  10
✹   John Butler / Byron Luiters  11
✹   John Butler / Stephen Mowat / Kav Temperley  12
Credits:
✹   Michael Boase   Percussion
✹   Martin Brown   Composer
✹   John Butler   5~string Banjo, 6~String Guitar, Beat Programming, Composer, Fender Rhodes, Guitar (11 String), Guitar (Acoustic), Guitar (Electric), Paintings, Percussion, Photography, Producer, Six String Banjo, Synthesizer, Vocals, Weissenborn
✹   Greg Calbi   Mastering
✹   Jahli Bo Carda   Vocals
✹   Danielle Caruana   Vocals
✹   James „Bonzai“ Caruso   Vocal Mixing
✹   Barnabas Courtauld   Percussion
✹   Thom Crawford   Composer
✹   Melvin Duffy   Pedal Steel
✹   Grant Gerathy   Additional Production, Arranger, Drums, Guitar (Electric), Percussion
✹   Kane Hibberd   Cover Photo
✹   Anthony Kilhoffer   Mixing
✹   Byron Luiters   Additional Production, Arranger, Composer, Guitar (Bass), Percussion, Piano, Synthesizer
✹   Mama Kin   Vocals
✹   Stephen Mowat   Composer
✹   Joel Quartermain   Composer
✹   Jordanna Rachinsky   Logo Design
✹   Jan Skubiszewski   Beat Programming, Engineer, Piano, Producer, Synthesizer
✹   Katy Steele   Composer
✹   Kav Temperley   Composer
✹   Tom Walker   Artwork, Design, Graphics
✹   Shea Walsh   Photography
✹   Bo Wong   Back Cover, Inside Photo, Photography
North American tour dates:
✹   Nov. 16  Washington D.C. @ Warner Theatre
✹   ​Nov. 17  The Fillmore, Philadelphia, PA
✹   Nov. 20  New York, NY @ The Beacon Theatre
✹   Nov. 21  Boston, MA @ Orpheum Theatre
✹   Nov. 23  Montreal, QC @ Corona Theatre
✹   Nov. 24  Ottawa, ON @ National Arts Centre
✹   Nov. 25  Toronto, ON @ Danforth Music Hall
✹   Nov. 27  Ann Arbor, MI Z@ Michigan Theater
✹   Nov. 29  Chicago, IL @ Chicago Theatre
✹   Nov. 30  Cincinnati, OH @ Taft Theatre
✹   Dec. 01  Pelham, TN @ The Caverns
✹   Dec. 02  The Tabernacle, Atlanta, GA
✹   Dec. 04  Mobile, AL @ Soul Kitchen
✹   Dec. 05  New Orleans, LA @ The Joy Theater
✹   Dec. 07  Austin, TX @ Paramount Theatre
✹   Dec. 08  House of Blues, Houston, TX
✹   Dec. 09  House of Blues, Dallas, TX
✹   Dec. 13  Tucson, AZ @ Rialto Theatre
✹   Dec. 14  Los Angeles, CA @ Ace Hotel
✹   Dec. 15  Oakland, CA @ Fox Theater
Discography:
Studio albums:
✹   John Butler (1998)
✹   Three (2001)
✹   Sunrise Over Sea (2004)
✹   Grand National (2007)
✹   April Uprising (2010)
✹   Flesh & Blood (2014)
✹   HOME (Sept. 28th, 2018)
Live albums:
✹   Living 2001~2002 (2003)
✹   Live at St. Gallen (2005)
✹   Live At Red Rocks (2011)
Website: http://johnbutlertrio.com/
Twitter: https://twitter.com/johnbutlertrio
Facebook: https://www.facebook.com/JohnButlerTrio
© An Ocean of Talent/John Butler delivered tons of it on Friday at Meijer Gardens. (Photo credit: Anna Sink)
✹   Divadlo Majestic Crest, dříve pojmenované Divadlem UCLAN, bylo založeno v roce 1941 Francesem Seymourem Fondou. Fonda postavil místo, aby přineslo živé zábavní divadlo do Westwoodu.

John Butler Trio — HOME (Sept. 28th, 2018)