OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » NEWS » John Hammond — Mileage
John Hammond — Mileage (1980/July 8, 2009)                  John Hammond — Mileage (1980/July 8, 2009)
⊆⊗⊇       Muž okamžiku. Jeden z největších interpretů tradičního blues, ať už akustického nebo elektrického.  Tento veteránský bluesman vytvořil svou vlastní historii a pomohl vytvořit historii pro ostatní (včetně Hendrixe a Dylana) — ve prospěch nás všech. John popisuje jeho trajektorii od callow mládí k jeho 30. albu. „… Bluesová legenda s hlasem, jaký měl Robert Johnson a chováním, kterému by odpovídalo roztrhání se pro publikum…“ — The New York Times
Birth name: John Paul Hammond
Born: November 13, 1942, New York City, New York, U.S.
Location:
Recording Location: Skyline Studios, New York, NY
Album release: 1980/July 8, 2009
Record Label: Rounder
Duration:     41:42
Tracks:
01 My Babe   3:06
02 Standing Around Crying   4:39
03 Riding In The Moonlight   2:42
04 Big 45   3:17
05 Seventh Sun   2:26
06 Red Hot Kisses   4:37
07 Help Me   3:50
08 It Hurts Me Too   2:41
09 Give Me A 32~20   2:15
10 You’ll Miss Me   2:53
11 Mr. Luck   2:48
12 Hot Tamales   2:20
13 Diddley Daddy   4:08 
Personnel:
θ   John Hammond   guitars, harmonica, vocals
θ   Bob Montalto   piano on duets
θ   Charles Otis   drums
θ   Robbie Kondor   piano on band cuts
θ   Sherman Holmes   bass
Editorial Reviews
⊂⇑⊃       This album, originally released in 1980, perfectly captures both the searing electric and raw acoustic blues stylings of the legendary John Hammond. His close~to~the~bone vocals, masterful fingerstyle and slide guitar, and piercing harmonica keep the flame alive on this collection of blues roots classics by Willie Dixon, Muddy Waters, Howlin’ Wolf and Robert Johnson.