John McLaughlin, Shankar Mahadevan, Zakir Hussain — Is That So? (Jan. 17, 2020)India flagJohn McLaughlin, Shankar Mahadevan, Zakir Hussain — Is That So? (Jan. 17, 2020)
Shankar born: 3 March 1967, Mumbai, Maharashtra, India
Genres: Indian music, playback singing
Location: Monaco, Monaco/Mumbai, India/San Francisco, CA
Album release: Jan. 17, 2020
Record Label: Abstract Logix
Duration:     51:51
Tracks:
1. Kabir   7:28
2. Sakhi   8:27
3. Tara   8:33
4. The Search   10:49
5. The Guru   7:09
6. The Beloved   9:25
About: 
♦   Album spojuje tři vizionářské hudebníky v hudební krajině, která ještě nikdy nebyla prozkoumána. „Když Zakir Hussain, velký tabla Maestro sám souhlasil, že bude hrát v improvizačních sekcích, o kterých jsme věděli, že by se tím naše nahrávka posunula na novou úroveň, nemohli jsme požádat o další. „Is That So?“ je nový koncept setkání hudebníků, zpěváků, perkusionistů a hudebních kultur Východu a Západu a přenáší nás do neprobádaných hudebních horizontů.“
♦    „Před koncerty jsme John a já byli zvyklí hrát s volnými improvizacemi pomocí indických měřítek (Ragas) a různými harmoniemi, které je podporují,“ říká Shankar Mahadevan. „Celá textura, barva, pocit a plátno hudby nás vzrušovalo, protože v indické klasické hudbě neexistuje harmonický obsah. Zpočátku to byl jen zábavný experiment, ale brzy se stal větším, než život a věděli jsme, že ho musíme zaznamenat.“
♦   Kytarový hrdina John McLaughlin obnovuje svou hlubokou hudební spolupráci s tablamistrem Zakirem Hussainem pro své nové album „Is That So?“.  Oba spolupracovali od doby, kdy v sedmdesátých letech spoluzakládali průkopnickou skupinu East~West crossover Shakti. Zatímco tato skupina díky McLaughlinovi integrovala západní harmonii do tradičních indických systémů Raga, zde kytarista opustil pravidla, uplatňující svou osobní západní harmonickou svobodu na vokální talent Shankara Mahadevana. 
Nahrávání „Is That So?“ trvalo šest let, je tedy záznamem setkání hudebních kultur, stejně jako dokumentací setkání tří úžasných hudebníků — každý s vlastními individuálními styly, historiemi a cestami — vstupujícími do neprozkoumaných obzory.
♦   Guitar hero John McLaughlin rekindles his profound musical collaboration with tabla master Zakir Hussain for his new album, „Is That So?“ The two have been collaborating since they co~founded the groundbreaking East~West crossover group Shakti in the ’70s. Whereas that group saw McLaughlin integrating Western harmony into traditional Indian Raga systems, here the guitarist abandons said rules, applying his personal Western harmonic liberty to the vocal talents of Shankar Mahadevan. „Is That So?“, which took six years to make, is therefore as much a recording of a meeting of musical cultures as it is the documentation of an encounter between three amazing musicians — each with their own individual styles, histories and journeys — entering unexplored horizons.