Justine Vandergrift — Stay (Feb. 7th, 2019)CANADA emoji                     Justine Vandergrift — Stay (Feb. 7th, 2019) 
Justine Vandergrift — Stay (Feb. 7th, 2019)
✹   Album vypráví příběh o tom, jak se Vandergrift pohybuje v oblasti obtížných vztahů a vyjadřuje sestrám svou nově nalezenou naději do budoucnosti. Celkový sound alba „Stay“ vytvořil Josh Rob Gwilliam a tým špičkových muzikantů s cílem vytvořit pocit, že se Justina cítí věrná státu Alberta. Žánrově to bylo popsáno jako americana, country, root, „blue~eyed soul“.
✹   „Občas se objeví nový umělec, který okamžitě vyžaduje úctu a pozornost. Justine Vandergrift je jedním z takových umělců. Bude mít významný dopad na každého, kdo má tu čest slyšet její písně. “ — Bill BournJustine Vandergrift — Stay (Feb. 7th, 2019)
Location: Calgary, Alberta
Album release: Feb. 7th, 2019
Record Label: self~released
Duration:     30:51
Tracks:
1. Stay   3:51
2. American Dream   3:51
3. Anymore   3:34
4. Crazy Enough   4:00
5. You Need Time   2:27
6. Under Your Shell  3:12
7. Oh Sister (Feat. Joey Landreth)   2:41
8. Hold Your Head High   3:41
9. You’re Already There   3:34
Review
Theo Volk
✹   Justine Vandergrift je singer~songwriterka z Calgary. Okamžitě jsem si spojil její příjmení a místo pobytu s bruslením. Calgary je samozřejmě známé svou zázračnou prací Henk van der Grift. Byl mistrem světa v krasobruslení v roce 1961. Není proto divu, nebo je to zdání (?)..., že Justine má na straně otce i matky holandské kořeny. Vyrostla v centrální Albertě a hudby z této oblasti, hymny a lidových písní. Míchá ji spolu s country~soulem a roots v něco jedinečného. Stay je jejím čtvrtým albem a u mne prvním seznamovacím s její hudbou. Ihned poté, co jsem uslyšel otvírák a titulní píseň, byl jsem úplně zaujat jejím teplým hlasem s malou chraplavou hranou. Nejsem zřejmě sám, Justine může mezi své fanoušky počítat slavného kanadského zpěváka a skladatele Stephena Fearinga. „Justine Vandergrift je rozvíjející se umělkyně s nejcennějším a vzácným dárkem — originálním hlasem. Je těžké zachytit takové věci slovy, ale svému slyšení věřím,“ prohlásil Stephen Fearing. Hudebně mě Justine rychle přesvědčila, v neposlední řadě kvůli velkým hudebníkům, kteří ji obklopují. Nejznámější z nich je Joey Landreth, se kterýmou zpívá krásný duet Oh, Sister. Steelkař Mitch Jay uklohnil svou show ve skromném čísle „Anymore“ a vyniká též v „Under Your Shell“. Ale kytaristé Russel Broom a Brady Enslen mají také dostatek příležitostí, aby se dostali do popředí. Rytmická sekce tvořená Corbettem Fraszem a Chrisem Byrnem pravidelně poskytuje pevný základ. A konečně, vynikající příspěvky z kláves v písni Crazy Enough poskytují Brendan Waters a Janie Thai, která jinak hraje se svou kapelou Downchild Blues Band a vyprodává sály po celé Kanadě. Stay je album autentických písní, které Justine zpívá ožehnaně vřelým hlasem. Za účelem propagace pobytu navštíví za dva týdny Justine Nizozemsko a při některých vystoupeních jí bude pomáhat bratranec její matky Dim LeBatter.
✹   „Nejcharakterističtějším rysem v hudbě kanadské zpěvačky Justine Vandergrift je její křišťálově čistý, velmi specifický a křehký hlas, přináší vám dokonalou náladu pro písničky na jejím 4. albu „Stay“, které velmi vysoce zvedá laťku — očekávání pro její budoucí práci.“ —  Valére Sampermans / Rootstime