Katy J Pearson — „Sound of the Morning“ (8th July, 2022)UK FLAG                                               Katy J Pearson — „Sound of the Morning“ (8th July, 2022)
⭐️  Je to album, které si stejně pohodlně libuje v uvolněnějších melodiích ve stylu Real Estate, např. v hlavním singlu „Talk Over Town“ — skladbě, která se pokouší dát smysl jejím nedávným zkušenostem, „být Katy z Gloucesteru, ale zrovna tak být Katy J Pearson, která je tou novou umělkyní“ — jak se vyhřívá v americkém indie~popu v sedmé písni ‘Float’, kterou napsala s dlouholetým kamarádem Oliverem Wildem z Pet Shimmers, nebo experimentuje s bujarou dechovkou ‘Howl’, ve které Orlando oplácí laskavost s hlasitým hostem. To vše vytváří desku, která se stále houževnatěji neobává prozkoumávat temnější části života, ale činí tak s otevřeností, plné světla. Jako umělkyně, který prohlašuje, že „vždy usiluje o hořkosladkost věcí“, Sound of the Morning dělá právě toto. Bere posluchače za ruku a vede je přes dobré i zlé, jako hudební ekvivalent paže kolem ramen. „Chci, aby lidé z mé hudby něco cítili, ale nechci svému posluchači způsobit příliš velké trauma,“ poznamenává s drzým zábleskem. „Poradenství je drahé, takže bitvy si musíte vybrat sami...“
⭐️  Zatímco Sound of the Morning nepochybně rozvíjí písničkářské umění a rozšiřuje hudební referenční rámce, existuje pocit, že zkouší posluchačům zážitek spíše ulehčit, než vytvořit odbočku doleva ve stylu Kid A. Právě tento přístup jemného povzbuzování dělá z jejího nového alba ideální sound časného letního rána.
⭐️  Nejnovější album Sound of the Morning od Katy J Pearson je plné dynamiky a může se pochlubit nepopiratelně vyzrálým psaním písní a plnějším zvukem.
Location: Bristol, UK
Album release: 8th July, 2022
Record Label: Heavenly Recordings
Duration:     42:00
Tracks:
01. Sound Of The Morning   3:20
02. Talk Over Town   5:52
03. Riverbed   4:10
04. Howl   3:50
05. Confession   3:20
06. The Hour   3:03
07. Float   3:38
08. Alligator   2:54
09. Game Of Cards   3:35
10. Storm To Pass   3:45
11. Willow’s Song   4:33

Review
Laurie Presswood | 04 Jul 2022 | Score: ⭐️⭐️⭐️⭐️
⭐️ Katy J Pearson says she places an emphasis on longevity — that she wants to gradually perfect her craft over the course of several albums rather than chase overnight success. Her second attempt might be too early to adjudicate, but it certainly seems we can take her at her word. Granted, none of the singles from Sound of the Morning reach the same heights as Miracle or Take Back the Radio, but the album boasts undeniably matured songwriting and a fuller sound. 
⭐️ It would be great to hear more complex writing in places, especially now that a brass section and more electronic sounds are in the mix, but she knows how to use simplicity to her advantage — The Hour is a repetitive and stripped~back lament for absent family members that leaves you wallowing in its sadness.
⭐️ Sound of the Morning is filled with delightful instrumental details, from the title track’s opening rumble that suggests distant storm clouds, to the chromatic bassline on Alligator, to Black Midi’s Morgan Simpson’s stand~out drumming on Storm to Pass. Pinning it all together, as always, are Pearson’s birdsong~adjacent vocals. She even turns her hand to a Krautrock~inspired cover of Willow’s Song from The Wickerman. It’s excellent, and filled with momentum, even if she could have gone a bit more ethereal on the ‘ooh~aahs’ at the end — we know she has it in her.
Listen to: Sound of the Morning, Howl, Storm to Pass
⭐️ https://www.theskinny.co.uk/music/reviews/albums/katy-j-pearson-sound-of-the-morning
Words by Susan Darlington | 04 Jul 2022 | Score: 7
⭐️ https://www.loudandquiet.com/reviews/katy-j-pearson-sound-of-the-morning/
BC: https://katyjpearson.bandcamp.com/album/sound-of-the-morning
Label: https://heavenlyrecordings.com/artist/katy-j-pearson/
SF: https://open.spotify.com/artist/6xBsaFua2lgAUlNv8Yh0nQ
TW: https://twitter.com/KatyJPearsonnn Katy J Pearson ©Tyla Johnson