Kill The Dandies! — Your Blood My Veins (Feb. 5, 2021)

CZECH FLAG                                                                           Kill The Dandies! — Your Blood My Veins (Feb. 5, 2021)
Osobitý indie rock pražských Kill The Dandies!, inspirovaný psychedelií a angloamerickými hudebními vlivy, se kterým překročili už mnohokrát české hranice. Na ráně: La Petite Sonja, H. J. Manchini, V. Placheta, P. Janák.
Location: Prague, CZE
Album release: February 5, 2021
Record Label: Drug Me Records
Duration:     36:59
Tracks:
01. Hungry   3:14
02. Phaedra is My Name   3:50
03. Be Good   4:09
04. Shave Me   3:24
05. Tell Me About the Psycho   2:45
06. Laura (feat. Steve Buscemi)   3:19
07. Take Me Higher   3:08
08. Diamond Doom   3:30
09. Hole   1:49
10. If You Need To Kill   3:20
11. As the Wind   4:311280 x 720 KtD!
Credits:
Recorded at Golden Hive Studio, Prague 2020
Produced by Kill The Dandies! & Amák Golden
Engineered by Amák Golden
Mastered by Amák Golden
Photo by Zbyněk Kunc
Graphic design by Captain Hank, Sandstudios
Review
Ben Tais Amundssen ⌊February 6th, 2021⌋ Score: ★★★★½
⇑          V proudu času se hudba Kill the Dandies! vyvíjela mílovými kroky. Na albu „Vaše krev, mé žíly“ dosáhne dalšího vrcholu. Když skončilo turné KtD! v krásných letech malého děvčátka, nestrávily měsíce zkoumáním enormního dopadu změn klimatu. Zúčastnily se neexistujících demonstrací a pořádaly řadu diskusí s dalšími hudebníky a chviličku také s Tonyou Graves v soukromé TV, ale Hank se Sonjou museli ve své hudbě prozkoumat problém — úspěch alba Ron Ron Ron, jakkoli se to zdá nelogické. Odpor lidí k jeho řešení. Jakoby všude znělo: „Zůstaňte stejní, pořád stejní! Kill the Dandies!“ Sonja s Hankem jsou však malou, nezávislou, inteligentní a svébytnou jednotkou, originální partiturou Scény centrální Evropy. Vnímám stejně bystrý zpěv obou o tom, co ona volá „žal“, on „Pojďme dál!“, když popisují zármutek mezi lidmi.
⇑       Svěží „Laura“ přitahuje pozornost dcerkou a hostujícím Steve Buscemim, ne hrozící katastrofou. Když celý kvartet zpochybňuje sebeuspokojení a strach, dostane se ze své vlastní komfortní zóny, aby našla jinou a lepší. Projeví se to úžasnou atmosférou kláves a melodiemi, živou vodou v „Take Me Higher“. Namísto zbouraných kulis z jejích raných verzí nebo rockových rozkvětů předešlých kapel tentokrát Sonja zahaluje své nepohodlné pravdy do vyloženě luxusních zvuků. Spojením hedvábnosti hudby tušených vzorů posledního pentekosté s průzkumným duchem undergroundu, country a jazzu se propracovanost projeví nápadně, ale také vzácně jen pro fajnšmekry, jako by své kousky pravdy obrousila do zrcadlového lesku. Ačkoli se dříve vyhýbala divadelnosti, nelze popřít, jak mocně ji používá v nepatrných detailech (postava, vlasy, pohby a pohýbky, pohledy, intimita). Přes úhledný, ale neklidný syntezátor a vypiplaný zvuk katary KtD! meditují o tom, jak privilegovaní kradou zdroje svobody, ztělesňující svůdnost současného stavu. Hankův hlas stále stejně chytře zachycuje podrobnosti v textu „If You Need To Kill“ střídavě se Sonjou a jinými hlasy.
⇑       Existuje dokonce i jakási závěrečná píseň s názvem „As the Wind“, která sdílí bujnou dojemnost těch největších velikánů světové hudby, ačkoli Hank nastavuje své rozjímání o světě kolem sebe na odpočinkový level. Brilantně využívá známé popové struktury a stálá tempa, aby podtrhl pocit odpojení alba, ať už zdůrazňuje osamělost opakováním podobným mantře, nebo zvětšuje drobné řezy po strunách do propastí s ostrými verši a refrény. Slova a hudba mohou oslnit, ale vždy jsou soucitné, když zkoumají varovné signály ve vztahu k člověku nebo planetě. Je to něžný, prosakující standout Jejímu Veličenstvu — HUDBĚ. Což by mohlo být posláním KtD! i se závěrečným pískáním. Je to nezapomenutelné, romantické, před~ i po~smrtné. Jak jednoduše a účinně lze uzavřít album snů! Hudebně i emocionálně se toho děje tolik, že je někdy těžké držet krok, ale ani nestíhám definovat, co je hlavním prohlášením, které se asi nikdy nebude dát pociťovat jako příliš zjednodušené. I když s každým albem roste KtD! natolik, že se zdá být riskantní označit toto za nejlepší, lze s jistotou říci, že se jedná o další vynikající úspěch. 
https://www.flipsnack.com/pindzi/bat-in-march-2021-volume-4-issue-3-31/full-view.html
info@killthedandies.com
WEB: http://www.killthedandies.com/
FB: https://www.facebook.com/killthedandies/
INSTA: https://www.instagram.com/killthedandies/
BZ: https://bandzone.cz/killthedandies