Květy — Spí vánoční pták (12.12. 2017)

Květy — Spí vánoční pták (12.12. 2017)

                Květy — Spí vánoční pták (Dec. 12. 2017)Květy — Spí vánoční pták (Dec. 12. 2017)★↔★      S veselým křikem se prohánějí vysoko nad městy. Zdola z nich vidíme jen siluety s úzkými, dlouhými křídly. Život tráví na nebi, ale klást vajíčka a vychovat mladé v letu nemohou…
★↔★      Květy vydávají nové album, natočené paralelně s deskou “Komik do půl osmé”!
★↔★      Deset písní je jako druhá strana mince. Kapela ale pokračuje v hledání do všech stran: v melodiích, v doprovodech od rockového nářezu, přes akustické minimalistické smyčky, až po elektronické části.
★↔★      Současně s cd a gramodeskou vychází i kniha o kapele. Průvodce po jejích albech a diskografii. Rozepsáno v deseti kapitolách. Čili jestli chcete vědět, jak se co točilo, co se ve skupině dělo, včetně různých podivných historek, neváhejte. Deska i kniha mají krásný grafický design studia Carton clan.
★↔★      Vše vychází u Polí5 v limitovaném nákladu 250ks.
Location: Brno, Czech Republic
Album release: December 12, 2017
Record Label: Polí5
Duration:
Tracks:
01. Spisovatel     6:14 
02. Lovecraft     3:48 
03. Chobotnice     3:11 
04. Houby rostou     3:49 
05. Sejdeme se v pekle     4:44 
06. Musíme jít     4:08 
07. Na nádraží     5:23 
08. Liány     3:52 
09. Sólo strýček / Kamión     5:07 
10. Policajti     4:02
Review
Jana Bucharová
★↔★      Rorýsi na nebeské báni loví, rozprávějí mezi sebou, páří se i spí. Večer se v hejnu vznesou do kilometrové výše a noc stráví ve vzduchu — jedna polovina mozku odpočívá a druhá zbytek hejna stále hlídá. Jenom vychovávat mladé za letu rorýsi neumějí. ★↔★      Hledají proto malé skuliny a štěrbiny ve zdech či pod střechami vysokých domů, které jim nahrazují skály.
Let, nad kterým se tají dech
★↔★      Rorýsi obecní (Apus apus) jsou v letu neuvěřitelně obraní a rychlí — dovedou vyvinou rychlost až 220 kilometrů za hodinu! Při zásnubních letech samec se samičkou v těsném duetu předvádějí střemhlavé akrobatické pády a výkruty, přičemž ještě stihnou vydávat svůj typický pískot. V párech se tito společenští ptáci spojují do větších skupin, na které je nádherný pohled. Ani vytrvalost rorýsům nechybí, za rok nalétají téměř 200 000 kilometrů. Díky speciálnímu složení krve udýchají náročný let i ve výškách, kam se jiní ptáci vůbec neodváží. Jejich tělo je dokonale aerodynamické, letky tuhé a odolné, svaly téměř neunavitelné. V rozpětí křídel měří rorýs až 40 cm, přičemž váží jen kolem 50 g. Jeho krátké nožky se vůbec nehodí k chůzi, pouze k zavěšení, a když by se nešťastnou náhodou dostal na zem, ani z ní nedovede bez pomoci vzlétnout.
★↔★      Rorýsi jsou příbuzní odlišných, ale stejně fascinujících mistrů letu — kolibříků, s nimiž patří do společného řádu svišťounů. S do jisté míry podobnými vlaštovkami si naopak blízcí nejsou.
Website: http://www.kapelakvety.cz/
Bandcamp: https://poli5.bandcamp.com/album/sp-v-no-n-pt-k
Label: http://www.polipet.cz/
Bandzone: http://bandzone.cz/kvety
↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓★↑↓↑↓

Květy — Spí vánoční pták (12.12. 2017)