Martin Brunner — „Svou chvíli“ (June 3rd, 2022)CZECH FLAG                                         Markéta Foukalová & Martin Brunner — „Svou chvíli“ (June 3rd, 2022)
⊗   „...Vzrušující skladatel předurčen být jedním z největších své generace. Brooklyn je velkej. Brooklyn je velkej, ale není největší. Možná myslím teď na tohle. Světlo za mřížemi, lehkost přilnavou, zdobení, někdy i nicotné, život bez svatozáře, protože jste to, co milujete, ne tím, co miluje vás. Nepamatuji, kdy jsem naposledy slyšel tak lineární album, co nemá počátek ani konec a přitom ani nejsou potřeba. Jako proudy vody, vertikální symetrie, vršek i spodek. Design je stejný. Když hledím na ta vybroušená díla lidí, toto je zároveň lidské a současně božské. A nikdo s nikým nesoupeří. Nic dokonalejšího jsem v životě neslyšel. Na toto zcela výjimečné album poprvé použiji všechny čtyři tajné atributy, které znějí takto: Reduce Vibrations, Responsive Ride, Confident Transition, Inner brief.“ — Armand B. Schaubroeck
⊗   Martin Brunner pracuje ve svých autorských projektech s nejvýznamnějšími osobnostmi české jazzové scény. Kromě vlastní jazz~rockové kapely Martin Brunner Band (Levels of Life, 2019) se věnuje skládání pro klasické komorní soubory (Duo Teres, Trio Clavio), nahrál album s jazzovým triem a Epoque Quartetem (Morning Walks, 2013) a spolupracuje s jazzovým bigbandem Concept Art Orchestra. Autorsky se podílel na třech oceňovaných nahrávkách (The Prague Six/2015, Vánoce dospělých/2018, 100 years/2020). Jako klavírista či klávesista vystupuje v několika hudebních seskupeních a s různorodými osobnostmi: Lenka Dusilová, Jiří Šimek Electric Madness, Klára Vytisková, Beata Hlavenková, James Harries, Lenka Nová, Michal Horáček, Lucia Šoralová a další. Vyučuje na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka.1600 x 1067 Markéta Foukalová a Symfonický orchestr Českého rozhlasu 
Location: Praha, CZE
Album release: June 3rd, 2022 
Record Label: Animal Music
Duration:     39:57
Tracks:
01. Rozsypáno   4:41
02. Zmizel   5:45
03. Závrať   5:34
04. Od prahu k prahu   5:06
05. Svou chvíli   4:07
06. Světlo za mřížemi   5:15
07. Ze zázemí   5:31
08. Nadchází den   3:58

Description:
⊗  Animal Music 3. června vydá nové album zpěvačky Markéty Foukalové a pianisty Martina Brunnera. Jde o živou nahrávku z koncertu Jazz Poetry uskutečněného 10. 2. 2022 v pražském prostoru DOX+, na němž byl za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu uveden ve světové premiéře Brunnerův cyklus zhudebněných básní Věry Koubové Svou chvíli. SOČR řídil Marko Ivanović a spolu s oběma hlavními protagonisty vystoupil ještě hráč na Fender piano Vít Křišťan.
⊗  „Dostal jsem nabídku od Českého rozhlasu napsat skladbu pro jejich symfonický orchestr. Měl jsem úplnou volnost, jak program pojmout, a rozhodl jsem se, že pozvu zpěvačku Markétu Foukalovou. Markéta je podle mě úžasná zpěvačka s nádhernou barvou hlasu, kterou znám už hodně dlouho z kapely Lanugo. Vždycky jsem si s ní chtěl zahrát nějaké vlastní skladby a tohle byla ta nejlepší příležitost. Spojit její hlas se symfonickým orchestrem se mi zdálo jako něco, co se zkrátka musí stát! Jsou to tedy nakonec písně pro Markétu s orchestrem,“ říká Martin Brunner.
⊗  Prostřednictvím cyklu Svou chvíli se k posluchačům poprvé dostává básnická tvorba Věry Koubové, známé a respektované překladatelky, která ovšem své básně oficiálně nepublikuje. Pro Martina Brunnera se staly klíčovou inspirací při komponování. Klasické obsazení symfonického orchestru ozvláštňuje elektrické piano Fender Rhodes, na které hraje Vít Křišťan. „Rhodes má krásnou barvu, která se skvěle doplňuje s klavírem, dalším důvodem jeho přidání do partitury byl samotný Vítek Křišťan. Je to výtečný muzikant, kterého mám moc rád, ale se kterým jinak nemám příležitost si zahrát, protože jsme oba klavíristi,“ vysvětluje Martin Brunner.
〉〉   Album Svou chvíli je druhou živou nahrávkou propojující jazz a symfonickou hudbu, kterou Animal Music vydává ve spolupráci s Českým rozhlasem. Nahrávky prošly postprodukční úpravou a mixem ve studiu Sono Records. Autorem grafického návrhu obalu CD je Aleš Najbrt. Album vychází na CD a digitálně. 
⊗  Pražský křest CD se bude konat 22. září 2022 v rámci koncertu ve Starém purkrabství na Vyšehradě, na němž vystoupí Martin Brunner, Markéta Foukalová a Vít Křišťan. 
⊗  Markéta Foukalová, zpěvačka, skladatelka, textařka a učitelka hudby, pochází z rodiny, kde se muzicírovalo. Bratr měl na gymnáziu kapelu, Markéta se stala ve svých třinácti letech její zpěvačkou. Přihlásila se do televizního pořadu Caruso Show, na základě vystoupení v něm patnáctiletou Markétu kontaktovala Eva Pilarová a několik let spolu zpívaly. Byla zpěvačkou kapel Gang Ala Basta a Madfinger, vystupovala v řadě dalších formací. Spolupracovala také s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Michalem Ambrožem, s J.A.R., s Vladimírem Mišíkem. Občas zpívá i klasiku. Hlavní a srdcovou záležitostí Markéty Foukalové je ovšem skupina Lanugo, která vydala čtyři alba, to poslední vloni na podzim.
KONTAKTY: 
Vydavatelství: Petr Ostrouchov (Animal Music): info@animalmusic.cz
Label: https://animalmusic.cz/ 
⊇   Obal © Aleš Najbrt (Studio Najbrt), 2022 / Foto © Zuzana Bönisch, 2022
⊆   Tiskový servis Animal Music — Markéta Faustová (2media.cz): marketa@2media.cz, +420 722 119 091, 
IG: https://www.instagram.com/2mediacz/
FB: https://www.facebook.com/2media.cz 
WEB: https://martinbrunner.cz/
IG:  https://www.instagram.com/martin.brunner.music/
SC: https://soundcloud.com/martin-brunner-4Martin Brunner a Markéta Foukalová