OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

MarZ ve Venuši — Koncert a křest CD “Na rozcestí”

MarZ — Na rozcestí (June 21, 2017)

                       MarZ — Na rozcestí (June 21, 2017)  MarZ — Na rozcestí (June 21, 2017) MarZ ve Venuši
★    „Jsou dny, kdy u stolu bez hlavy sedíš, ani jednu notu ze sebe nevysoukáš, všechny tóny jsou nějak bledý, ve svý duši marně křísíš brouka.”
★     Unikátní duo. Variabilní a elegantní, ponecháno v slzách, ideální pro jakýkoliv druh práce, protože vám dává hloubku toho ‘důvodu’ žít prostě a myslet na to, že jsme měli své předky a budeme mít své potomky. Stylově je to hlavní proud nové české progrese s 360° vlivů, protože ani latina, ani cikánská hudba nikdy nevymře. Autorkou všech písní a textů je Markéta Zdeňková. Jsou dny, kdy u stolu bez hlavy sedíš, ani jednu notu ze sebe nevysoukáš, všechny tóny jsou nějak bledý, ve svý duši marně křísíš brouka. ★  Markéta Zdeňková — kytary, zpěv a Štěpán Janoušek — trombón, zpěv, cajon, electronika. Unikátní duo. Variabilní a elegantní, ponecháno v slzách, ideální pro jakýkoliv druh práce, protože vám dává hloubku toho důvodu žít a myslet na to, že jsme měli své předky a budeme mít své potomky. Stylově je to hlavní proud nové české progrese s 360° vlivů, protože ani latina, ani cikánská hudba nikdy nevymře. Celý fór je v té kombinaci. Hosté: Tibor Žida — kytara (6, 10), Šimon Marek — violoncello (9), Jaroslav Kovařík — basa (10), Camilo Caller — cajon (10). Mix, mastering: Alexej Charvát. Nahráno ve studiu Svengali, 2017. Světelné koláže, obal Marcel Bárta; grafický design a OTP Daniel Charvát. Písně 01 Zlatovláska, 02 Tak trochu těhotná, 03 Vánoční, 04 Jen naslouchat, 05 Ještě nejsem pryč, 06 Řezník, 07 Pevný jako skála, 08 Real Feel, 09 Ještě mě bolíš, 10 Helena, 11 Ves Mír. Aranžmá: Markéta Zdeňková a Štěpán Janoušek. Jak album zní? Přede mnou cink, za mnou link. Vzít trombón do rukou a hrát tak, aby zněl jako kytara nebo fretless bass je dost drzé, dost happy a dost účinné. ★  Nemalou roli hrají ústa a prsty, legáta i staccatta. Česká hudba s poučeným půdorysem a hlubokým odkazem: naše hudba je uměleckým přetvořením lidské řeči v jejích nejjemnějších odstínech. Dále — nechceme obdělávat zúrodněné pole, prahneme po té nedotčené půdě. Nechceme se pouze seznámit s lidmi, žízníme po sbratření. A — ... ještě nikdy se tak do krajnosti vystupňovaná senzibilita nevyjadřovala tak jednoduchými prostředky.
Ben Tais Amundssen

★ 
MarZ ve Venuši — Koncert a CD.
Location: Praha, CZE
Venue: MarZ ve Venuši, cd release: June 21, 2017
Venue duration: 70:35 + 34:50 + 27:36 => 133:01
Tracks on cd:
01 Zlatovláska
02 Tak trochu těhotná
03 Vánoční
04 Jen naslouchat
05 Ještě nejsem pryč
06 Řezník
07 Pevný jako skála
08 Real Feel
09 Ještě mě bolíš
10 Helena
11 Ves Mír
¨î¨   Autorkou všech písní a textů je Markéta Zdeňková
¨î¨   Aranžmá: Markéta Zdeňková a Štěpán Janoušek
Personnel:
★  Markéta Zdeňková — kytary, zpěv
★  Štěpán Janoušek — trombón, zpěv, cajon, electronics
Guests:
★  Tibor Žida — kytara (6, 10)
★  Šimon Marek — violoncello (9)
★  Jaroslav Kovařík — basová kytara (10)
★  Camilo Caller — cajon (10)
Credits:
¨î¨   Studio Svengali: Mix, mastering: Alexej Charvát. Nahráno ve studiu Svengali, 2017.
¨î¨   Klavír (7) nahrán v UHL RECORDS (Leden ~ červen 2017)
¨î¨   Světelné koláže — Marcel Bárta
¨î¨   Grafický design a OTP — Daniel Charvát
★  MarZ je schválení či neschválení falešného římského boha Marta, které svádíme každý sám se sebou. Syrovost i naděje březnového rána, pohled do kosmu, který jsme si nevymysleli ke svému obrazu.
★  Prozaičtěji řečeno, MarZ je tvorba Markéty Zdeňkové, zralé zpěvačky a kytaristky, jejíž písně nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem.
★  Markétiným partnerem v tomto bandu je Mr. Štěpán Janoušek. Rychlostí blesku přepíná mezi jednotlivými svými funkcemi — trombónistou, zpěvákem, cajonistou a vládcem (decentních) počítačových efektů.
★  Spolu s hosty violončelistou Michalem Turkem, Jaroslavem Kovaříkem, basová kytara a Camilo Callerem na cajon pokřtili své debutové album s názvem “Na rozcestí”, vycházejícím na labelu Amplión Records.
★  Česká hudba se Scarlattiho půdorysem a Mussorgského odkazem: “Moje hudba musí být uměleckým přetvořením lidské řeči v jejích nejjemnějších odstínech.” a..., “Nechci obdělávat zúrodněné pole, prahnu po nedotčené půdě. Nechci se pouze seznámit s lidem, žízním po sbratření.” //   “Ještě nikdy se tak do krajnosti vystupňovaná senzibilita nevyjadřovala tak jednoduchými prostředky.” — Claude Debussy
Links:
Website: http://www.marzband.cz/
YouTube: https://www.youtube.com/user/MarketaZde
Facebook: https://www.facebook.com/marzband.cz/
Video
ZLATOVLÁSKA live
https://www.youtube.com/watch?v=Cfqg7...
HELENA — MarZ a hosté, videoklip od Jakuba Cermaque
https://www.youtube.com/watch?v=Eb9nI...
Autor videoklipu: Jakub Cermaque
★  http://cermaque.wixsite.com/cermaque
Notes:
★  Modest Petrovich Mussorgsky (Russian: Модест Петрович Мусоргский]; 21 March [O.S. 9 March] 1839 — 28 March [O.S. 16 March] 1881) was a Russian composer, one of the group known as “The Five”. He was an innovator of Russian music in the romantic period. He strove to achieve a uniquely Russian musical identity, often in deliberate defiance of the established conventions of Western music.
_____________________________________________________________

MarZ ve Venuši — Koncert a křest CD “Na rozcestí”

NEWS

20.11.2018

Paul Heaton

20.11.2018

MO/FO CAT CLARION

20.11.2018

Spiritualized

18.11.2018

Oi Va Voi

16.11.2018

The Police

13.11.2018

Queer Jane

archiv

ALBUM COVERS X.

King Crimson — Meltdown (Live in Mexico, 2017) (Oct. 19, 2018)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540