Michal Mihok — „Mirroring“ (Sept. 21, 2021)

CZECH FLAG                                                           Michal Mihok — „Mirroring“ (Sept. 21, 2021)
Location: Praha, CZE
Album release: Sept. 21, 2021
Record Label: Žabí společenství
Duration:     37:55
Tracks:
01. Mirroring 1   5:06
02. Mirroring 2   4:03
03. Mirroring 3   5:02
04. Mirroring 4   3:43
05. Mirroring 5   5:55
06. Mirroring 6   5:09
07. Mirroring 7   4:04
08. Mirroring 8   4:53 

About:
Akordeonista, skladatel a producent Michal Mihok, člen kapel První hoře, Nina Rosa, Bára Zmeková, Voilá a mnoha dalších projektů, vydává své druhé elektronické album s názvem Mirroring.
♠   „Tentokrát je nové album tak trochu výpovědí i o mně samotném. Odráží se v něm pocity z různých situací, vizí nebo konkrétních lidí z mého života. Tyto momenty jsem se snažil na albu co nejvěrněji zachytit pomocí hudby. Skladby vznikaly během posledních dvou let a opět jsem k tomu z větší části pro nahrávání jednotlivých tracků a při ímixu používal iPad,“ uvádí Michal Mihok.
První elektronická deska s názvem The Imprint vyšla v roce 2019. Album bylo inspirováno hudbou z videoherního světa a získalo hudební ocenění Tais Awards. Novinka Mirroring obsahuje osm skladeb a je inspirována mat~fyzikálními teoriemi o zrcadlení. Jedna z variant, jak lze Mirroring vnímat, je hras čísly, kde se témata ve skladbách odráží různými směry navzájem, aby dala dohromady vyšší celek. Album tak může být vnímáno jako ztvárnění matematické zrcadlové symetrie. Druhá varianta vychází z vlastních představ, že vše fyzické i abstraktní se odráží jakýmkoliv směrem i vzájemně mezi sebou, podobně jako posluchačova libovolná fantazie, která odráží další fantazie, pocity nebo prožitky. Tato myšlenka nezávisle navazuje na fyzikální teorii superstrun. Je zajímavostí, že číslo 8, které dává celkový počet skladeb, lze při troše fantazie též zrcadlit jako symbol nekonečna.
Výtvarné a grafické zpracování bookletu alba vytvořila umělkyně Ofelie Penniman. O zvukový mastering se postaral Aleš Hyvnar. Album vyšlo na digitálních platformách pod labelem Žabí společenství 30. září 2021.
SC: https://soundcloud.com/glugle
FB: https://www.facebook.com/MichalMihok.music/ Michal Mihok — „Mirroring“ (Sept. 21, 2021)