Mint Field — Sentimiento Mundial (25 Sept., 2020)

MEXICAN GLAG                                                                                     Mint Field — Sentimiento Mundial (25 Sept., 2020) Mint Field — Sentimiento Mundial (25 Sept., 2020)⊆♦⊇   Mexické duo Mint Field odolává vývoji a rozhodlo se pro vylepšení na albu Sentimiento Mundial. Vytváří jedinečnou směsici avant~psych~shoegaze, která zkoumá nostalgii a melancholii každodenního života se složitými rytmy, hlasitými, třpytivými kytarami a jemně vzdychajícími vokály. Rozvíjející se ze dvou nejzajímavějších destinací pro umění a hudbu v Mexiku se prog~atmosférické shoegaze původně vytvořilo v Tijuaně před přesunem do Mexico City, kde nyní sídlí. „Sentimiento Mundial“ je druhým albem skupiny, které sleduje vývoj zvuku psych~shoegaze kapely směrem k minimálnějšímu a rytmicky zaměřenému přístupu. Kapela praví o songu Delicadeza: „Tato píseň pojednává o tom, jak jemná může být intimita, místo, kde jsou pocity spojené. Když nastane tento okamžik, naučíme se, jak se vést svými vlastními pocity.“ Režisér Santiago Padilla Arouesty vysvětluje, co pro něj znamená video pro Delicadezu. „Vnímám toto video jako pohled na různé emoce, které nám byly předvedeny v několika posledních měsících, a na to, jak většina z nás žije spíše v našich hlavách než ve vnějším světě; od nudy po klid procházející hněvem a frustrací. Chtěl jsem udělat portrét doby, ve které budeme pravděpodobně křehčí. “
⊆♦⊇   Mint Field původně založili v Tijuaně frontmanka Estrella del Sol Sánchez a bývalý člen Amor Amezcua v roce 2015. Skupina nahrála své druhé celovečerní album Sentimiento Mundial v Londýně ve Wilton Way Studios s producentem Sydem Kempem a pomocí bubeníka Calluma Browna (oba Ulrika Spacek).  „Natural“ navazuje na klasický zvuk Mint Field se zasněnou kytarou, která propukne v drsné zkreslení, umocněné přidáním houslí, strun a saxofonu. Toho bylo dosaženo pomocí hostujících spolupracovníků: Cathy Lucas (Vanishing Twin) a Nathan Pigott, kteří jsou spolu s Kemp součástí HAHA Sounds Collective. Motorkářský rytmus „Contingencia“ nastavuje tón inspirovaný krautrockem, který se dostává do nových výšin s andělským hlasem Estrelly del Sol. „Delicadeza“ je neuvěřitelně melodická a dokonale zachycuje vlastní typ nadpřirozeného shoegaze. Sentimiento Mundial krystalizuje výrazný, moderní zvuk Mint Field s vášní a energií, který posílá posluchače na nepředstavitelná místa. Mint Field — Sentimiento Mundial (25 Sept., 2020)Location: Tijuana ~ Mexico City, Mexico
Album release: 25 September 2020
Record Label: Felte Records
Duration:     38:07
Tracks:
01. Cuida tus pasos   1:53
02. Natural   5:05
03. Delicadeza   2:58
04. Contingencia   3:13
05. Aterrizar   3:35
06. Le Hable a la ola del mar   1:24
07. Sentimiento mundial   3:38
08. Nuestro sentido   4:30
09. Nadie te esta persiguiendo   3:33
10. No te caigas   3:32
11. Presente   4:46
Composer: Callum Thomas Brown (drummer)
Composer: Estrella del Sol Sánchez (vocals)
Composer: Justin Lorentz
Music  Publisher: Mint Field Publishing Designee
Composer: Sebastián Neyra
Review
By Chris Todd ⌊24 SEPT., 2020, 12:44 BST⌋ Score: 7.5
⊆♦⊇   Sighing dreampop duo Mint Field, originally from Tijuana, but now based in Mexico City impressed on their debut, 2018’s Pasar de Las Luces, excelling in a murky monochrome haze, vocals coo’d with a dreamy lightness by Estrella Del Sol in her native Spanish.
⊆♦⊇   For album two they decamped to London to hook up with UK space~gaze act Ulrika Spacek on drum and production duties, and although still very much indebted to the dazed side of shoegaze, they’ve shaken their sound up a little by giving it a spiky edge, resulting in a more upfront, more robust sound.
⊆♦⊇   That said, their sound is still very much akin to dreamlike states, “Aterrizar” meanders pleasantly in an early nineties 4AD kind of way, “Le Hable a La Ola Del Mar” is a lysergic piece of otherworldly folk driven by hypnotic acoustic guitars, wordless vocals accompanied by unintelligible whispers, and Delcadeza’s barely there vocals and hypnotic repetitiveness is an unhurried excursion into Slowdive at their most obtuse territory.
⊆♦⊇   Their previous album was consistent in its default mood, so hearing them veer away from the template here results in impressive shifts. The jittery energy of ‘Contingencia’ is an urgent piece of krautrocky psychedelia in the same vein as TOY, or Primary Colours era The Horrors and really showcases the vocal soar of Estrella. “Natural” unexpectedly breaks into a flurry of dirty fuzz bass and grinding guitar work, “No Te Caigas”’s whacked out piece of modern~day psych is arresting, while “Nadie Te Esta Persiguiendo” dips a tentative toe into the grunge ethic of quiet/loud/quiet, before quickly removing said toe.
⊆♦⊇   It’s business as usual for Mint Field here, there are no major stylistic changes, but by incorporating elements such as krautrock and doomy electronics to their sound, Sentimiento Mundial is more of an enhancement, rather than any major progression, it’s an enveloping listen which unassumingly clutches you close to its chest without you even realising.
⊆♦⊇  https://www.thelineofbestfit.com/