Mumford & Sons — Delta (16 Nov. 2018)

Mumford & Sons — Delta (16 Nov. 2018)                          Mumford & Sons — Delta (16 Nov. 2018)Mumford & Sons — Delta (16 Nov. 2018)✹    Kapela přinesla svou akustickou marku, ale zacházela s těmito staromódními nástroji s řadou digitálních efektů, takže zřídkakdy zněly jako kytara nebo banjos. A to už od první skladby 42. Možná to na Mumford & Sons mělo osvobozující účinek, což jim umožnilo jamovat a vytvářet tak náladičku povědomým, i zcela svěžím způsobem, ale je těžké na Deltě slyšet kinetickou jiskru. Pokud jste zaměřeni na The National, Interpol, Kings of Leon nebo Editors. Poku však máte rádi band za všech okolností, album vám učeše patku. Spíše však je to poměrně měkká a tlumená záležitost, která probíhá záměrným tempem a rozvíjí se v tichém objemu; i v těch nejhlasitějších okamžicích se zdá klidné, dokonce i tlumené, jako Boží hlas k Elijášovi. Tento druh dobře zpracované produkce, když je spárován se sérií písní zaměřených na intelekt a vnitřní cesty, má nakonec lehce uspávací efekt. Existuje tam pulz, ale je měkký a elektronický. Je tam emoce, ale to je záměrně uzavřena v digitálním zámotku, jakémsi kokonu, který vyrovnává odvážné akcenty skupiny (jako je objetí vokodérů) a přemění Delta na měkkou, třpytivou hudbu na pozadí, ideální pro jakékoli uklidňující nastavení, které byste chtěli. Neberte tedy název čtvrtého alba Mumford & Sons doslova: možná je pojmenováno po rodném místě blues, ale Delta nemá nic společného s American roots music jakéhokoli druhu. Spolupráce s producentem Paul Epworthem — vítězem Grammy za spolupráci s Adele a který také pomohl úsilí U2 a Rihanny — Mumford & Sons vyzdvihne tam, kde předešlé album „Wilder Mind“ zanechalo stopu, protože platí premisa, že žádná kapela nechce být zničena. Mezitím však Mumford produkoval album „Gamble for a Rose“ písničkáře a kytaristy jménem King Charles (b. Charles Costa, 6 May 1985, from West London), které vyšlo v lednu 2016. Možná všichni ostatní zněli jako Mumford & Sons, ale je méně pravděpodobné, že je tomu naopak. Mají velké štěstí, že jejich vlivy jsou v tomto světě už staromódní. Producent se tedy rozhodl rozšířit leskle dospělou alternativu předešlého alba, namísto opuštění jejich rafinované estetiky. Závit, který Epworth představil, ležel zcela od počátku v nahrávacím ateliéru a na osvědčeném místě, zvaném The Church (Crouch End, North London). Mumford & Sons, Delta, review: dark and thrilling, this is their best album yet.
Location: London, England
Genre: Indie Folk Indie Pop Folktronica Ambient
Studio: The Church (Crouch End, North London)
Album release: 16 November 2018
Record Label: Island, Glassnote (US)
Duration:     61:48
Tracks:
01. 42   4:00
02. Guiding Light   3:37
03. Woman   4:34
04. Beloved   4:25
05. The Wild   5:31
06. October Skies   3:43
07. Slip Away   4:55
08. Rose of Sharon   3:23
09. Picture You   4:03
10. Darkness Visible   3:11
11. If I Say   4:29
12. Wild Heart   5:05
13. Forever   4:36
14. Delta   6:16
Target deluxe edition bonus tracks:
15. Woman (acoustic) (live from Electric Lady) 
16. Guiding Light (acoustic) (live from Electric Lady) 
17. Wild Heart (acoustic) (live from Electric Lady)
Band members:
✹   Marcus Mumford — lead vocals, guitars, drums
✹   Ben Lovett — vocals, piano, keyboards, synthesisers, accordion
✹   Winston Marshall — vocals, guitars, banjo, bass guitar
✹   Ted Dwane — vocals, bass guitar, double bass, drums
Notes:
✹   Exclusive collectors 7” vinyl featuring Guiding Light and Wild Heart.
Review
Written By Jim Beviglia // November 13, 2018 // Score: 3.5 out of 5 stars
✹    Those looking for irony in their pop music need not apply.
✹    The method by which they achieve it might have subtly changed over time, but Mumford & Sons’ overall go~for~broke aesthetic, evident when they first burst onto the scene a decade or so ago, is intact. Ultimately, they follow in the Springsteen/U2 line of artists prone to grand gestures. Those looking for irony in their pop music need not apply.
✹    If you’re on that earnest wavelength, the band’s newest release, Delta, is a fine distillation of what makes these guys so engaging. Producer Paul Epworth embeds some experimental flourishes into the mix, such as tweaking the sound of the band’s trademark banjos so that they sound arena~rock ready. But his most effective tactic here is highlighting those potent moments when Marcus Mumford rises from folky warble to full~throated bellow as the band comes thundering all around him.
✹    On Delta, the boys are pondering ageless mysteries but ultimately realize that the search is what counts. “I’ll meet you at the Delta,” Marcus sings in the closing track. “What’s behind I can clearly see/ But that beyond, that’s beyond me.” On the harmony~rich opener “42,” he wonders, “What if I need you in my darkest hour/ What if it turns out there is no other?” and it’s hard to tell if he’s speaking to a higher power or departed lover.
✹    There aren’t many light moments on this album, which is a shame because the band pulls off sweet, unassuming love songs like “Picture You” quite well when they try them. Everything is weighed down with import, and that can become wearying through 14 longish songs. Still, people will relate to the universal doubts and fears that are often stirringly evoked by the music and lyrics on Delta. Mumford & Sons know their strengths and they play to them well here, proving that too much catharsis is better than not enough. ✹    http://americansongwriter.com/
Facebook: https://www.facebook.com/mumfordandsons/
Website: http://cargocollective.com/teddwane
Website: https://www.mumfordandsons.com/
_____________________________________________________________

Mumford & Sons — Delta (16 Nov. 2018)