NĚŽNÁ NOC — NEMĚJ STRACH (September 15th, 2016)

NĚŽNÁ NOC — NEMĚJ STRACH (September 15th, 2016)

     NĚŽNÁ NOC — NEMĚJ STRACH (September 15th, 2016)NĚŽNÁ NOC — NEMĚJ STRACH (September 15th, 2016)•ψ•   Životní album jak pro Saharu Hedla, tak pro Blanku Šrůmovou. Udělali to nápaditě, jemně, jednoduše a jiskřivě. Ano, nepřeháním, je to opravdu tak. Všechny minulé zkušenosti vložili do současných živých textů, melodií, harmonií a správných temp. Album kopíruje život, jaký opravdu je, provádí rekognoskaci známého hudebního terénu laskavýma očima, s dobrým vkusem a odhadem, co posluchač opravdu cítí rád. A co já? Nevrátím se domů dnes, protože chci si alba užít chůzí během podzimní noci: něžně, s tlejícím listím a omámen. Nechci pátrat po stopách své minulosti, tam můj hrob není. Jsem muž, nevím, jaká jsem. V únoru najdu nějaký hotel v nijaký čtvrti a snad tam potkám odpočívající Sněhurku. Pro mne totiž mše skončila už v dětství, vím, že je to podvrh. Pak se chutně a dosyta nasnídám, s myšlenkou na šílenou vzpomínku o ukradeném tureckém basketbalovém tílku a budu v očekávání další něžné noci.                                                                                                                                 Location: Praha, CZE
Venue: Rock Café, November 21st, 2016 / 20.30h / CD release with full band.
Personnel: Jan Sahara Hedl & Blanka Šrůmová.
Album: NEMĚJ STRACH
Album release: September 15th, 2016
Recorded: Audio~Kokpit Petra Kocfeldy, April 2016
Kmotři: Martin Němec (Precedens a Martin Hroch → ředitel Radia Beat).
Record Label: Galén, spol. s r.o.
Duration:     42:25
Tracks:
01.   Nepátrej po stopách     3:17  
02.   Zkus otevřít svůj hrob     2:42 
03.   Neměj strach     3:52  
04.   Nevrátím se domů dnes     3:40 
05.   Jaká jsem     3:28  
06.   Únor     2:34  
07.   Hotel v nijaký čtvrti     3:11 
08.   Sněhurka     2:23  
09.   Skončila mše     3:55  
10.   Pokojně snídej     3:28  
11.    Crazy Daisy     3:57  
12.   Něžná noc     5:58
Essential Tracks:
Jaká jsem, Sněhurka, Skončila mše, Nepátrej po stopách.Galén description:
♣   Skupina, za jejímž vznikem stojí skladatel a kytarista Jan Sahara Hedl, společně se zpěvačkou/skladatelkou, hráčkou na klávesové nástroje a kytaru, Blankou Šrůmovou. ♣   Na albu je 12 autorských písní. Tento kultivovaný rockový ‘šanson’ vyšel v kolekci u vydavatelství Galén. “Nebýt Blanky, nebylo by nic!”, říká Sahara.
♣   Pop~rocková formace Něžná noc se narodila z partnerství zpěvačky Blanky Šrůmové, dlouholeté frontwomanky Tiché dohody a rockového písničkáře Jana Sahary Hedla, někdejšího spoluzakladatele skupiny Precedens a zejména originálního autora a interpreta svých skladeb. Jejich debutové společné album “Něžná noc” přináší dvanáct typicky „saharovských“ písní, z nichž každá je samostatným příběhem a filmovým námětem.
♣   Deska vznikla ve studiu Petra Kocfeldy, vychází v grafické úpravě Karla Halouna a Luďka Kubíka s fotografiemi Jiřího Turka.
Supraphonline description:
♣   Uskupení kolem zpěvačky Blanky Šrůmové a zpěváka/autora Jana Sahary Hedla na jejich první desce představuje současný původní repertoár skupiny, který hudební publicisté označují obvykle jako “příjemně potemnělý pop rock”. Album natočil Petr Kocfelda a výtvarného zpracování obalu se ujali Karel Haloun, Luděk Kubík a fotograf Jiří Turek.
Website: → http://www.neznanoc.cz/
Label: → http://galen.cz/idistrik/vydav/
⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿⦿

NĚŽNÁ NOC — NEMĚJ STRACH (September 15th, 2016)