Nicey Nice World — „Nonsectarian!“ (Nov. 23, 2021)

USA FLAG                                                                                 Nicey Nice World — „Nonsectarian!“ (Nov. 23, 2021)
Δ  MULTIMEDIA SERVICES / CREATIVE MUSIC / ART EXPLORATIONS. 
Δ  Marcelo Radulovich (Playground Slap, Me Me the Moth) a Jim Call (The Penetrators), zakladatelé Nicey Nice World, rádi tvoří experimentální hudbu s neobvyklými nástroji, jako je hurdy gurdy (proslavená lidovou ikonou šedesátých let Donovanem v „Hurdy Gurdy Man”) a theremin, populární soundtracky sci~fi filmů od 50. let až po současnost. Skupina má nové album s názvem „Nonsectarian!“. „Neupravené skladby byly nahrány v roce 2014,“ říká Radulovich. „Skládaly se z osmi elektronických skladeb, které jsem vytvořil svým iPhonem pomocí aplikace Kaossilator od Korg. Představil jsem tyto skladby klukům, oni si s nimi pohráli, přidali skvělou organickou hudební kvalitu. V té době skupinu tvořili Mike Watson na bezpražcovou kytaru, Barney Firks na bezpražcovou baskytaru a Nathan Hubbard na bicí, přičemž Jim Call a já jsme byli zakládajícími členy kapely. Trvalo mi pár let práce na těchto písních, než jsem je dostal do této fáze k hotovému produktu. Virus všechny tyhle věci obrátil vzhůru nohama, takže se nebude konat žádná premiéra ani párty. Vydávám album tam, protože si myslím, že mnoho lidí by tuto hudbu rádo slyšelo.“
Δ  Michelangelo o svých sochách kdysi říkal, že v tom kameni byli vždycky a že on je jen osvobodil. Podobným způsobem odtesal z kamene album Nonsectarian Marcelo Radulovich, Barney Finch, Jim Call, Mike Watson a Nathan Hubbard ve formaci Nicey Nice World. Citlivě vynalezli způsob, jak pomáhat lidem, aniž by spustili své trauma. Našli ho. I když tvorbu tohoto seskupení již několik let znám, jsem příjemně překvapen. Říkal jsem si „Tak jo, Budu teď pracovat s poměrně výbušným materiálem, takže potřebuji klid. Nonsectarian!“ A dal jsem si k tomu silnou. Lahodnou. Beze spěchu. A vy? Jakou si dáte vy? Když začnete vzpomínat, kdo jste, vzpomeňte si..., co řekl Leoš Janáček:
Δ  „Nápěvky mluvy jsou výrazem celkového stavu organismu a všech fází činnosti duševní, jež z něho vyplývají. Ony nám ukazují člověka blbého i rozumného, ospalého i rozespalého, unaveného i čilého. Ukazují nám dítě i starce, jitro i večer, světlo i tmu, úpal i mráz, samotu i společnost. Uměním ve skladbě dramatické je složit nápěvek, v němž se jakoby kouzlem objeví hned bytost lidská v jisté pázi životní.“ — Leoš Janáček, Loni a letos [Hlídka XXII, 1905]. Tímto citátem jsem sice oslabil své časoprostorové kontinuum, zato však jasně či polojasně propojil staletí a generace v hudbě. Na album „Nonsectarian!“ to snad i pasuje, resp. sedí... Nicey Nice World bannerLocation: Encinitas, California
Album release: Nov. 23, 2021
Record Label: Titicacaman Records
Duration:     26:18
Tracks:
1. Conditional Party Plan   3:26
2. Here Lies Doolittle   3:07
3. Brubeckski   3:16
4. Nonsectarian   4:07
5. A Lesion Of   3:17
6. Razzmatazz   3:00
7. Jim and Mike Have an Exalted Conversation   2:58
8. No Longer Pariah   3:07

PERSONNEL:
All music by Nicey Nice World, lyrics by Marcelo Radulovich
Jim Call: theremin, organ, spoken word
Barney Firks: bass
Nathan Hubbard: drums
Marcelo Radulovich: vocals, guitar, synths, drum machine, percussion, melodica
Mike Watson: fretless guitar
CREDITS:
Recorded/produced/designed by Marcelo Radulovich at Titicacaman Studio, 2021
About:
Δ   Nicey Nice World, inception: fall of 2010. The original line up consisted of: Jim Call on Theremin, organ and woodblocks; Joyce Rooks on Cello and voice and Marcelo Radulovich on Electronics, drum machines and voice. At the core of the band was an appreciation of the moment as the ultimate composer. With a penchant for improvisation, the quirk and the value of it, the trio recorded rehearsals and began performing regularly. Quickly and slowly half structured songs took shape, which led to the band recording their first album in 2011. Since then Nicey Nice World has continued to explore the blend of structure in improvisation, the poetry of when, the expression of it. Various players have graced the sound through the years and helped to create a rich catalog of musical adventures, Nonsectarian is album #6.
Label: http://titicacaman.com/
SF: https://open.spotify.com/album/0bZq6rSuBXTWYBDWv4Wwxz
BC: https://titicacamanrecords.bandcamp.com/album/nonsectarian