Paul McCartney — „McCartney III Imagined“ (23rd July, 2021)

UK FLAG                                                                        Paul McCartney — „McCartney III Imagined“ (23rd July, 2021)
↓↑  Myslím, že ryzí jsou ti, jejichž podstatu nelze ničím narušit. Trilogie McCartneyho zmapovala kurz skrz naskrz tunelem rozpadu Beatles až k blížícímu se vzestupu popu/new wave/synth. Nyní vidíme rozšířenou izolaci letošního roku a sílu domácího nahrávání. Jeho hudba vždy přesahovala dobu, ale s dokončením této trilogie navázal spojení na uplynulých 50 let se svými virtuózními skladbami. Buď se na tomto hodnocení sejdeme, anebo si vás najdu. A to by se vám nelíbilo. Nenacházíme se v projektu polární záře. A mučení by nic dobrého nepřineslo, viďte.
↓↑  Možná je to stejnoměrné vzrušení, jehož cílem je zapůsobit na Beatle. Možná je to zdrojový materiál k McCartney III — domácímu projektu s ne tak úplně nesmyslnými aranžemi, které se dobře hodí k doladění. Většina těchto umělců však dosáhla vzácné rovnováhy mezi přepracováním a remixem a zachovala to, co způsobilo původní odfajfkování alba, a zároveň dostatečnou infuzi vlastní identity, aby ospravedlnila nový záběr. Imagined mohlo být jen takovým malým rozptýlením. Být jen na stráži, která vyhlíží nadránem při kuropění. Místo toho je album poněkud láskyplné: Pomůže vám to vidět váženého umělce z jiného úhlu.
The Lyrics: 1956 to the Present
↓↑  The Lyrics, dílo bezkonkurenční upřímnosti a nádherné krásy, oslavuje tvůrčí život a hudební genialitu Paula McCartneyho prostřednictvím 154 jeho nejvýznamnějších písní. Od jeho počátků v Liverpoolu, přes historické desetiletí The Beatles, až po Wings a jeho dlouhou sólovou kariéru, The Lyrics spojuje definitivní texty 154 písní Paula McCartneyho s komentáři k jeho životu a hudbě z první ruky. Tyto komentáře, zahrnující dva abecedně uspořádané svazky, odhalují, jak písně vznikly a lidi, kteří je inspirovali: jeho oddaní rodiče Mary a Jim; jeho partner pro psaní písní — John Lennon; jeho „Golden Earth Girl“ — Linda Eastman; jeho manželka Nancy McCartneyová; a dokonce i královna Alžběta, mezi mnoha dalšími. Zde jsou počátky „Let It Be“, „Lovely Rita“, „Yesterday“ a „Mull of Kintyre“ a také literární vlivy McCartneyho, včetně Shakespeara, Lewise Carrolla a Alana Durbanda — jeho středoškolského učitele angličtiny. S obrázky z McCartneyho osobních archivů ― ručně psanými texty, malbami a fotografiemi, stovkami dosud neviděných ― The Lyrics, které trvají šedesát~čtyři let, se stávají definitivním literárním a vizuálním záznamem jednoho z největších skladatelů všech dob. Muldoon, severoirský básník, který získal Pulitzerovu cenu, dříve deníku Guardian řekl , že kniha byla založena na sérii setkání, která měl s McCartneym během pěti let, během nichž „velmi intenzivně“ diskutovali o pozadí jeho písní.
↑↓  Životopisec Beatles Bob Spitz řekl, že je „horlivější než nadšený“, aby viděl texty Tell Me Who He Is. „Objevit novou píseň Beatles by bylo jako odkrýt sarkofág Kleopatry na archeologické vykopávce,“ řekl Spitz. „Notesy Johna a Paula byly plné napůl započatých textů, dokonce i hotových písní, které byly vyřazeny, nebo je zahodili. Během prvních let přicházely písně tak rychle a zběsile, že některé byly buď přehlédnuty, nebo uloženy v zadní části zásuvky. Lze si jen představit, kolik textů hodných Beatles bylo odsunuto do koše.“
↑↓  „Častěji, než dokážu spočítat, jsem dostal otázku, zda bych napsal autobiografii, ale nikdy nebyl vhodný čas. Jediná věc, kterou jsem vždy dokázal udělat, ať už doma nebo na cestách, je psát nové písně. Vím, že někteří lidé, když se dostanou do určitého věku, si rádi chodí do deníku zavzpomínat na každodenní události z minulosti, ale já takové zápisníky nemám. Co mám, jsou moje písničky, stovky z nich, které jsem se naučil, slouží téměř ke stejnému účelu. A tyto písně pokrývají celý můj život. “ — PaulPAUL McCARTNEY — „The Lyrics: 1956 to the Present“ (Nov. 2nd, 2021)
Birth name: James Paul McCartney
Born: 18 June 1942, Liverpool, England
Location: UK
Album release: 16 April, 2021 (digital)/23 July, 2021 (physical)
Studio: Hogg Hill Mill, Sussex, England
Record Label: Capitol
Duration:     47:35+2:44 =>50:19
Tracks:
01. Beck — Find My Way   4:57
02. Dominic Fike — The Kiss of Venus   2:24
03. Khruangbin — Pretty Boys   5:49
04. Women and Wives (St. Vincent Remix)   3:00
05. Deep Down (Blood Orange Remix)   4:25
06. Phoebe Bridgers — Seize the Day   3:30
07. Slidin’ (EoB Remix)   2:40
08. Long Tailed Winter Bird (Damon Albarn Remix)   4:11
09. Josh Homme — Lavatory Lil   2:53
10. When Winter Comes (Anderson .Paak Remix)   2:22
11. Deep Deep Feeling (3D RDN Remix)   11:24
Bonus CD Track:
12. Long Tailed Winter Bird (Idris Elba Remix)  2:44
French Albums (SNEP)    #104
Japanese Albums (Oricon)    #28
Scottish Albums (OCC)    #3
Spanish Albums (PROMUSICAE)    #46
UK Albums (OCC)    #13
US Billboard 200    #19

Review
By Katie Tymochenko ⌊Apr 12, 2021⌋ Score: 8
↓↑  Physical editions of ‘McCartney III Imagined’ include the exclusive bonus track “Long Tailed Winter Bird (Idris Elba Remix).”
↑↓  It took Paul McCartney 50 years to complete the McCartney trilogy of self~recorded and performed solo albums. Now, with collaboration instead of isolation at the forefront, the songs of McCartney III are receiving an upgrade in the form of McCartney III Imagined, an album of remixes, covers and reinterpretations from some of the world’s most respected musicians and producers of various backgrounds and styles. The result is a cluster of McCartney~penned tracks with a sprinkle of personality from each of their new performers.
↓↑  Eclectic remixes arrive from Blood Orange on “Deep Down” and Damon Albarn on “Long Tailed Winter Bird.” Here, the album draws a direct comparison to 1980’s McCartney II by using synthesizers, drum machines and other studio tricks to create a hypnotic daze throughout the record. The remixes prove that a well~written song can be performed just about any way imaginable and still be good, allowing for McCartney’s music to branch out into genres otherwise untouched by the 78~year~old.
↑↓  While new wave and electronica might command earlier parts of this covers album, today’s pillars of rock’n’roll are also present. Radiohead’s Ed O’Brien magnifies “Slidin'” into an overly distorted punk rock~inspired performance, while Josh Homme from Queens of the Stone Age delivers a subpar rendition of “Lavatory Lil.” On “Women and Wives,” modern rock icon St. Vincent turns the track into a soulful song from the ’70s but ups the ante with her signature high~pitched vocals and a bluesy guitar solo.
↓↑  The album’s top honour goes to none other than Phoebe Bridgers, whose hauntingly beautiful rendition of “Seize the Day” brings her trademark comforting sense of gloom and darkness to the album. Bridgers intensifies the song’s melody and nails down a vocal track that outshines every other remix on the album, an olive branch to the dad rockers she keeps feuding with.
↑↓  McCartney III is more than your average covers album — each collaborator stretches the skeletons of McCartney’s songs into something new, making the album an unconventional collection of tracks that bypass the rules of genre and sonic cohesion. Few will enjoy every track on this album, but it’s the versatility and diversity throughout these tracks that truly make McCartney III Imagined the record that it is.Paul McCartney
Description:
↓  ‘More often than I can count, I’ve been asked if I would write an autobiography, but the time has never been right. The one thing I’ve always managed to do, whether at home or on the road, is to write new songs. I know that some people, when they get to a certain age, like to go to a diary to recall day~to~day events from the past, but I have no such notebooks. What I do have are my songs, hundreds of them, which I’ve learned serve much the same purpose. And these songs span my entire life.’
↓  In this extraordinary book, with unparalleled candour, Paul McCartney recounts his life and art through the prism of 154 songs from all stages of his career — from his earliest boyhood compositions through the legendary decade of The Beatles, to Wings and his solo albums to the present. Arranged alphabetically to provide a kaleidoscopic rather than chronological account, it establishes definitive texts of the songs’ lyrics for the first time and describes the circumstances in which they were written, the people and places that inspired them, and what he thinks of them now. Presented with this is a treasure trove of material from McCartney’s personal archive — drafts, letters, photographs — never seen before, which make this also a unique visual record of one of the greatest songwriters of all time.
↓  We learn intimately about the man, the creative process, the working out of melodies, the moments of inspiration. The voice and personality of Paul McCartney sings off every page. There has never been a book about a great musician like it.
↓  Each volume is 480 pp, not available separately.
Product Details:
Price: £69.75
Publisher: Penguin Books Ltd
Publish Date: 2 November 2021
Language: English
Type: Hardback
Pages: 912
EAN/UPC: 9780241519332
↓↑  https://exclaim.ca/music/article/paul_mccartney_iii_imagined_album_review
↓↑  https://exclaim.ca/music/article/paul_mccartney_iii_album_review
By Ryan Reed | April 15, 2021 | 9:15am | Score: 8.0
↓↑  https://www.pastemagazine.com/music/paul-mccartney/mccartney-iii-imagined-album-review/
WEB: https://www.paulmccartney.com/
Alison Flood, Mon 23 Aug 2021 17.00 BST:
↓↑  https://www.theguardian.com/books/2021/aug/23/paul-mccartney-to-reveal-unseen-beatles-lyrics-in-new-book