Paul McCartney — McCartney III (18 Dec., 2020)

UK FLAG                                                                                 Paul McCartney — McCartney III (18 Dec., 2020)  Paul McCartney — McCartney III (18 Dec., 2020)Ξ   Odstoupení z běžícího pásu, aby se z krize stala příležitost ⌈nechci použít klišé~výraz výzva⌉.  
Ξ   Okamžiky krize byly pro hudbu Paula McCartneyho často podivně osvobozující. Když Beatles běhali na výparech, překonal sám sebe a napsal své odzbrojující debutové album „McCartney“. O deset let později, po krachu, zrušeném turné a celkové únavě s Wings, se v roce 1980 osvobodil a vytvořil dílo „McCartney II“. Jde o skvělá a velká alba, ale zdá se, že se velmi jasně definoval jako „typ“ v mysli Maccy a ve svém kánonu. Spíše než „správné“ záznamy (dnes používá slovo „komerční“), pokud se „TO NĚCO“ jmenuje McCartney, pak je to nějakým způsobem únik z rutiny, jakýsi skive. Stejně jako když režiséři říkali, že vytvořili jeden vzorek pro studio a jeden pro sebe, ... jedná se o alba, na kterých spíše McCartney může být takovým, jakým být chce, než takový, o kterém si myslí, že ho lidé očekávají. 18th solo album. Former Beatle who made up half of pop music’s greatest songwriting partnership, then launched a successful solo career with impressive longevity. UNCUT: There are other revelations ahead – we learn, for instance, that he still mentally consults John when he hits an obstacle during songwriting — but what struck me most is the reflective, grateful~for~a~good~life tone that runs through the interview. 
Ξ   There’s a swathe of lovely, unseen photos, too. Sharp~eyed UK britští čtenáři si také všimnou, že toto číslo přichází v nóbl tašce, jejímž cílem je chránit řadu dárků. Uvnitř tašky najdete exkluzivní obal Paul McCartney Collectors Cover a naše bezplatné CD zaokrouhlující 15 nejlepších skladeb z roku 2020. K dispozici je také náš na míru vytvořený McCartney Scrapbook, který spojuje vzácně viděné kousky z roku 1970, převzaté ze stránek Melody Maker, NME a Disc And Music Echo, stejně jako Paulovo slavné Q & A, které doprovázelo vydání jeho prvního alba. S Paulem McCartneym je spojena spousta odpovědnosti a nikdo to neví lépe než Paul McCartney. Ale když si dovolí zapomenout na to, kým je, a jen si pamatovat, o co jde, stále může vymýšlet písničky, které vás překvapí. Více působivě, možná dokonce překvapí sám sebe.
Ξ   Náležitě se připojujeme k Siru Paulovi, který se chopil akustické kytary v písni s názvem „Long Tailed Winter Bird“, pracoval na Byrdsyho neurčitě modálním běhu na otevřenou strunu a poté si postupně přidával vrstvy Macca: basa, kytara, hypnotický zpěv, bicí, dozadu zapisovače. Zní to trochu jako „Weather With You“ od Crowded House, které je ve větším karmickém obraze dávání a přijímání pravděpodobně dost spravedlivé. Ad hoc, cokoli se děje, již tvoří výchozí náladu toho, co následuje. Všechno je dokonalé, vynikající, hotové a hravé. Jindy prostě sedí s tradičním nástrojem (piano na „Women And Wives“; akustická kytara na „Kiss Of Venus“) a nechává své jedinečné melodické zlato vyniknout. Ale nejlepší okamžiky jsou, když McCartney zní, jako by skutečně sledoval ten nejpodivnější nápad, jaký dokáže, jen aby prošel skrz matérii do skutečných kořenů. Hlavním příkladem může být píseň „Slidin“, která zařadí kytarový riff ve stylu Arctic Monkeys s neuvěřitelnou falsetto melodií. Je to hlučné a velmi špinavé. 
Ξ   Hlas je také klíčem k nejlepší skladbě alba „Deep Deep Feeling“. Přes minimální rytmy McCartney vrstvil vokální riffy na sebe, aby vytvořil strhující freakout — to vše také s nádherným kytarovým sólem ve stylu Erica Claptona. Je to velmi podivné, je to přes osm minut a broukat si to nemůžete. Nebo snad ano?Paul McCartney ©Photo: Sam Rock
Birth name: James Paul McCartney
Born: 18 June 1942, Liverpool, England
Location: UK
Album release: 18 December 2020
Recorded: 3 September 1992~2020 (during lockdown)
Studio: Hogg Hill Mill, Sussex, England
Record Label: Capitol
Duration:     44:56
Tracks:
01. Long Tailed Winter Bird   5:17
02. Find My Way       3:55
03. Pretty Boys   3:01
04. Women and Wives   2:52
05. Lavatory Lil’   2:23
06. Deep Deep Feeling   8:26
07. Slidin’   3:23
08. The Kiss of Venus   3:07
09. Seize the Day   3:21
10. Deep Down   5:53
11. Winter Bird / When Winter Comes   3:12
McCartney III — Japanese and Deluxe digital editions:
12. Women and Wives (Studio Outtake)     
13. Lavatory Lil (Studio Outtake)     
14. The Kiss of Venus (Phone Demo)     
15. Slidin’ (Düsseldorf Jam)

Personnel:
Musicians:
Paul McCartney — guitar, bass, piano, harpsichord, mellotron, synthesizer, drums, recorder, vocals, producer
Rusty Anderson — guitar (track 7)
Abe Laboriel Jr. — drums (track 7)
Production:
Steve Orchard — engineer
Greg Kurstin — co~producer (track 7)
Keith Smith — assistant engineer at Hogg Hill Mill
Alex Pasco — engineer (track 7)
George Martin — co~producer (track 11)
Bob Kraushaar — engineer (track 11)
Randy Merrill — mastering at Sterling Sound
Artwork:
Ed Ruscha — cover art and typography
Mary McCartney — cover portrait, photography
Sonny McCartney — photography
Nick Steinhardt — art direction and design
• Brian Clarke — stained glass

Michael Bonner ⌊10th November 2020⌋:  
Ξ   https://www.uncut.co.uk/features/blogs/paul-mccartney-and-the-review-of-2020-in-the-new-uncut-128488/
Ξ   https://www.uncut.co.uk/features/paul-mccartney-still-consults-john-lennon-128539/
John Robinson ⌊18th December 2020⌋ Score: ★★★★½ 
Ξ   https://www.uncut.co.uk/reviews/album/paul-mccartney-mccartney-iii-128984/
By Stuart Berman ⌊DECEMBER 23 2020⌋ Score: 7.2 
Ξ   https://pitchfork.com/reviews/albums/paul-mccartney-mccartney-iii/
By ROB SHEFFIELD ⌊DECEMBER 17, 2020 10:13AM E⌋ Score: ★★★★
Ξ   https://www.rollingstone.com/music/music-album-reviews/paul-mccartney-album-mccartney-iii-1105121/
Ben P Scott ⌊DECEMBER 17, 2020⌋ Score: 10/10
Ξ   https://www.xsnoize.com/album-review-paul-mccartney-mccartney-iii/

Review
By Katie Tymochenko ⌊Dec. 15, 2020⌋ Score: 9
Ξ   Like its predecessors McCartney (1970) and McCartney II (1980), McCartney III was written, recorded and produced entirely by Sir Paul McCartney — this time, created alone during a COVID~19 lockdown. It is with McCartney III that one of the world’s most celebrated songwriters has completed his trifecta of ultimate solo albums, proving yet again his legacy as a musical virtuoso.
From the very beginning, it’s clear that this album is going to highlight McCartney’s abilities as a composer. He’s not concerning himself with writing any more hits; instead, he has chosen to display his talent and love for the instruments that have carried his career for over 60 years. Opener “Long Tailed Winter Bird” shows off his instrumental capabilities at their finest. With limited lyrics, the acoustic number highlights his talents as a guitar player. He uses unconventional harmonies but still finds a way to deliver an impressive instrumental track that’s both rhythmic and dynamic.

Ξ   McCartney conquers the blues on riff~laden “Slidin'” and “Lavatory Lil,” of which the former showcases his multi~layered approach to songwriting as he performs a deeply complicated track that proves that rock’n’roll definitely isn’t dead.
Ξ   While instrumentation is the driving force behind the album, lyrically, McCartney doesn’t fall short when addressing important issues faced in society today. On “Seize the Day,” he warns about the climate crisis, while on “Find My Way,” he addresses issues surrounding self~identity and anxiety. His vocals are consistently strong as he radiates enthusiasm throughout the entire record.
Ξ   With much of modern day music originating from the experimental approach the Beatles took in the late ’60s, it’s a joy to see McCartney still exploring those sides in his current songwriting. It’s safe to say McCartney hasn’t abandoned his sense of exploration, as on eight~minute psych track “Deep Deep Feeling,” which takes a sonic trip through his psyche.
Ξ   The McCartney trilogy has charted a course through the Beatles’ breakup to through the impending rise of new wave and synth pop and, now, to this year’s extended isolation and the power of home recording. His music already transcended time, but with the completion of this trilogy he has drawn a link through the past 50 years with his virtuosic compositions.
Ξ   https://exclaim.ca/music/article/paul_mccartney_iii_album_review
Notable instruments:
• Höfner 500/1
• Rickenbacker 4001S
• Epiphone Texan
• Fender Jazz Bass
• Gibson Les Paul
• Epiphone Casino
• Martin D~28
• Wal 5~String Bass
Website: https://www.paulmccartney.com/