Mikoláš Chadima, Pavel Richter, Jozef Láska, Ian Mikyska, Jan Grunt, Kenji Seizan Osako, Vojtěch Petržilka
¡No pasarán!

Pánové Chadima, Richter, Láska, Mikyska, Grunt, Osako, Petržilka Pánové Chadima, Richter, Láska, Mikyska, Grunt, Osako, Petržilka: ¡No pasarán! získali nominaci v kategorii EXTRAORDINARY SHOW.
ψ    24. 3. 2015 úterý, 20:15 — 22:30.     Toto bylo 17. pokračování v seriálu projektu Litoměřického organizátora Pavla Straky, pracovníka Památníku Terezín. O co jde v tomto případě? O totální improvizaci během promítání filmů, které pánové předtím ani nespatřili. Byl jsem fascinován kytarovými figurami Pavla Richtra, který je v nejlepší životní formě. Směle ho přirovnám k napěťovému myšlení Roberta Frippa a inovátorství Freda Fritha. Je však svůj, zvídavý, okamžitý, autentický s dobrým odhadem. Mikoláš Chadima umí stanovit základní linku, kolem které se celý večer točí a přetéká. Jeden z nejkvalitnějších koncertů poslední doby. Link na organizátora: https://www.facebook.com/pavel.straka.568?pnref=friends.search
ψ    Projekce španělských filmů s živou improvizovanou hudbou
ψ    Projekt Mikoláše Chadimy (saxofony), Pavla Richtera (kytara), Jozefa Lásky (kontrabas), Iana Mikysky (kytara), Jana Grunta (tenorsaxofon), Seizana Osaka (sopránsaxofon) a Vojtěcha Petržilky (teremin, španělská kytara) ¡No pasarán! radikálními freejazzovými improvizacemi doprovodili 7 dobových revolučních snímků vzniklých v demokratickém Španělsku:
ψ    Los Aguiluchos de la FAI por tierras de Aragón
ψ    Estampas de la revolución antifascista
ψ    La Defensa de Madrid
ψ    En la brecha — Cortometraje completo de la CNT
ψ    El último minuto, Colonne Durruti 1936
ψ    Bajo el signo 1936
ψ    CNT ait fai a Ý tú qué haces
ψ http://www.rybanaruby.net/…/3442-chadima-richter-laska-miky
ψ http://www.taisawards.com/
_____________________________________________________________

Mikoláš Chadima, Pavel Richter, Jozef Láska, Ian Mikyska, Jan Grunt, Kenji Seizan Osako, Vojtěch Petržilka
¡No pasarán!