OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » NOMINATED / WINNERS » WINNERS 2010 » Podrobnější výsledky TA 10: kategorie DLOUHODOBÝ PŘÍNOS

6th .Category — Long–term contribution, benefit for Czech & Slovak music.

6. kategória — Dlhodobý prínos českej a slovenskej hudbe.

1st order — Lenka Dusilova for her "outstanding contribution to the beauty of the world and to mankind’s enjoyment and understanding of life."

•   Lenka Dusilová je mimoriadny úkaz českej hudobnej scény. S Davidom Kollerom z kapely LUCIE založila skupinu PUSA. Neskôr už ako sólová speváčka spolupracovala v r. 2006 s českými a americkými osobnosťami (bubeník Scott Amendola, spoluhráč Madeleine Peyroux či Billa Frisella). Z tejto spolupráce vznikol jej najzrelší album "Mezi světy" / "Between Worlds", produced: Ben Yonas. S napätím očakávame ďalší album, ktorý má vyjsť na jar 2011.

•   V roku 2007 absolvovala turné po USA (zahrala si aj s ikonou moderného country Emmylou Harris), na českej scéne sa nenápadne zžila s hudobníkmi z postjazzového Vertigo Quintetu. Hosťovala v tradičných pesničkách na nových nahrávkach kapely Čechomor. Ďalej napríklad spolupracuje so svojráznym folkárom Xavierom Baumaxom a popovým interpretom Michalom Hrůzom.

•   Podľa čoho si vyberáš, s kým budeš niečo robiť?

•   “Potkávám se s lidmi, které obdivuju, fascinují mě schopnostmi, které já třeba nemám. A když jsme si sympatičtí, chceme spolu na něčem dělat. Tak vzniká většina mých spoluprací na něčem.”

•   Dostala si nejaké hudobné ceny. Myslíš, že tieto ceny majú zmysel?

•   “Těžká otázka. Svět je takový, že potřebuje populární hudbu, a z té se stal byznys, zboží. Protiváhou jsou věční hledači a fajnšmekři, kteří jdou proti hlavnímu proudu. Mezi těmito světy je pak úzká ulička, ve které se pohybují někteří muzikanti z obou světů. Já bych chtěla zůstat mezi nimi.”

•   Kapitola Eternal Seekers a spolupráca s českým Kevinom Coyne — Janom Burianom už len potvrdzuje veľký prínos tejto speváčky pre českú a slovenskú hudbu.

Výsledky:

Lenka Dusilová

Michaels Uncle

Hudební publicista Petr Dorůžka

NEWS

22.10.2017

Mariam The Believer

22.10.2017

Lara Fabian

22.10.2017

Amanda Rogers

19.10.2017

Kevin Devine

19.10.2017

Jens Lekman

19.10.2017

Jessie Ware

19.10.2017

The Smiths

archiv

ALBUM COVERS IX.

The War on Drugs — A Deeper Understanding [Japan Edition]
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540