OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » NOMINATED / WINNERS » WINNERS 2010 » Podrobnější výsledky TA 10: kategorie LABEL

Výsledky 10. kategorie - Label/Odvaha/Velkorysost:

Tato je kategorie vskutku královská.

Co je label, to ví každý. Proč ale ta spojitost s odvahou? Protože tato vlastnost zahrnuje sílu, smělost, statečnost a udatnost. Odvaha je opak strachu, bázlivosti a zbabělosti. Tyto vlastnosti jsou velmi vzácné, ale nejsou to fosilie. Nesdílím  názor, že žijeme v období krize hudebního průmyslu, spíše současný stav  považuji za zcela přirozený v celkovém kontextu stavu světa a pochopitelně i lidí, kteří ho vytvářejí. Přesto si myslím, že k životaschopnosti labelu potřebuje jeho zakladatel především odvahu a s tím ruku v ruce i velkorysost. To je také věcí charakteru. Paradoxně právě s vyhlašováním vítězů TA 2010 se ukázalo, jak je důležité zachovat si pevný charakter, tedy i odvahu a velkorysost. Mám zato, že celý 3. ročník TA 10 byl o charakterech. Když už nic jiného, tak alespoň to motivuje ostatní. V hloubi své duše vím, že odvaha a velkorysost byly, jsou a budou stále motivujícími vlastnostmi. Míříme výš, než je horizont, když ukazujeme prstem na slunce? V tom případě víme, jaké je naše místo zde na zemi. To není malé zjištění..., ví to i Šina, zakladatelka labelu Slnko Records. Pochází z malého města, kde ve velké pevnosti hrála vězeňská kapela. Po tomto zážitku jsem se rozhodl založit hudební ceny - zcela nezávislé na hudebním a společenském establishmentu. 

 Oplývat pozitivním postojem a velkorysostí se bohatě vyplatí. Musí to však mít spolehlivý základ. Vážíme si toho, když se s námi chce někdo rozdělit o své štěstí? Možná si v té chvíli ani neuvědomujeme, že to je z jeho strany projevem velkorysosti. Nezabývám se loterií, sázením, hracími automaty ani hazardem obecně, považuji to za hnus. Naopak, za šťastné považuji ty, kteří vytrvali.

Šina & Slnko Records

Milan Páleš, Miloš Gruber, Jaromír Kratochvíl & Indies Records (Indies Scope/Indies Happy Trails/Indies MG)

Petr Ostrouchov & Animal Music

Label/Odvaha/Velkorysost - 1. místo - Shina & Slnko Records 

 Label/Odvaha/Velkorysost - 2. místo: Indies Records (Indies Scope, Indies Happy Trails, Indies MG)

Petr Ostrouchov & Animal Music - 3. místo v kategorii LABEL/ODVAHA/VELKORYSOST

NEWS

25.5.2018

Spock’s Beard

25.5.2018

Yara Lapidus

25.5.2018

Carine Achard

25.5.2018

Xavier Rudd

25.5.2018

Hatchie

25.5.2018

Halo Maud

25.5.2018

Clairo

25.5.2018

Natalie Evans

22.5.2018

Charles Watson

22.5.2018

Elder Brother

archiv

ALBUM COVERS IX.

Shilpa Ray — Door Girl (Sept. 22nd, 2017)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540