OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » NEWS » Richard Thompson
Richard Thompson
13 Rivers

Richard Thompson — 13 Rivers (Sept. 14, 2018)

                 Richard Thompson — 13 Rivers (Sept. 14, 2018)Richard Thompson — 13 Rivers (Sept. 14, 2018)✹   Ale ano! Thompsonovo první samoprodukované album za více než deset let! Všechny skladby na „13 řekách“ jsou udrženy u všech písní na vysoké úrovni díky zpěvu a hraní Richarda Thompsona stejným podílem, čímž jsme svědky jednoho z jeho nejlepších alb. Okamžitý zážitek z hudby a zvuku funguje.
✹   „Ó, Popelka/O Cinderella“ oplývá náznaky jeho folkových kořenů, s nezapomenutelným sborem a obsahuje skvělé texty „Chci si s vámi udělat košíčky“ a „Chci s tebou praštit pavučino/‘I want to make cupcakes with you’ and ‘I want to dust cobwebs with you’.“ Závažnějším lyrickým tématům se zabývá „Shaking The Gates“, další píseň, která obsahuje vítaný prvek ženské zpěvačky, jejíž harmonie dokonale odpovídá barvě a dikci Thompsonova zpěvu. Richard Thompson je vynikajícím kytaristou, ať už se jedná o tzv. laid back kytaru v písni „The Dog In You“ nebo o rozhořčenou, temnou hrozbu v jeho hraní na „The Storm Will Not Come“. Jeho hraní přesahuje hudební žánry, protože jeho talent může být oceněn všemi milovníky dobré hudby. Richard Thompson charakterizoval album tak, že „v něm je13 písní a každá je jako řeka. Některé proudí rychleji než jiné. Někteří sledují přírodu svým pomalým a vinutým proudem. Všechny kulminují a vyvrcholí na této jednotce mé práce.“
✹   Thompsonovi fanoušci často říkají, že zatímco jeho nahrávky jsou vynikající, jsou opravdu jen tzv. ‘calling cards’, resp. telefonními kartami pro jeho živé představení. Jeho živá přehlídka je velkolepá vždy, to ano. A v tomto díle Thompson více, než obvykle dokáže přenést živou energii, takže rozdíl se stírá. Ty kousky, které stékají a stoupají v ateliéru studia i díky kytarovým sólům, s esovou kapelou, jeho velkému hlasu a výmluvným příběhům, poskytuje stejný zážitek. V průběhu let svůj podíl oslnivých kytarových sól a neuvěřitelných příběhů ještě navýšil. Má velký vliv na různorodé množství hudebníků, od Bonnie Raitt a Roberta Planta, až po Los Lobos, Elvise Costella, Dinosaur Jr., R.E.M. a Yo La Tengo. Mezi vrcholy alba dávám „Trying“, sledujte krásně sejmutou basu Tarase Prodaniuka a brilantní sólo, i když krátké. Věřím, že i vám se zvuk nejen jeho kytary, ale pocit celkového komfortu, proudícího z alba, bude líbit.
Birth name: Richard John Thompson
Born:  3 April 1949, Notting Hill Gate, London, England
Location: UK
Genre: Folk rock, electric folk
Album released: September 14, 2018
Recording Location:
✹   Boulevard Recording, Hollywood, CA
Record Label: New West Records/Proper Records
Duration:     53:35
Tracks:
01. The Storm Won’t Come   6:11
02. The Rattle Within   3:06
03. Her Love Was Meant For Me   5:01
04. Bones Of Gilead   4:21
05. The Dog In You   4:55
06. Trying   3:36
07. Do All These Tears Belong To You?   4:14
08. My Rock, My Rope   3:19
09. You Can’t Reach Me   3:58
10. O Cinderella   3:50
11. No Matter   3:46
12. Pride   3:17
13. Shaking The Gates   4:01
Personnel:
✹   Richard Thompson (lead vocals, guitars, keyboards)
✹   Michael Jerome (drums, percussion, vocals)
✹   Taras Prodaniuk (bass guitar, vocals) 
✹   Bobby Eichron (guitar)
✹   Siobhan Maher Kennedy (harmony vocal)
✹   Judith Owen  (harmony vocal on „No Matter“)
✹   Zara Phillips  (harmony vocal)
Credits:
✹   Tom Bejgrowicz   Art Direction, Design, Photography
✹   Clay Blair   Engineer, Mixing
✹   Eric Boulanger   Mastering
Charts:
✹   Belgian Albums (Ultratop Flanders)   #61
✹   Scottish Albums (OCC)   #10
✹   Swiss Albums (Schweizer Hitparade)   #96
✹   UK Albums (OCC)   #18
✹   Going back to the album, thirteen tracks is more than average these days for a studio album, but this one rattles through undaunted. „I do think this is a strong record and a very up~tempo record,“ Richards agrees, with a smile. „There are only two slow tracks on here to eleven fast, which is very unusual. I also tried to sequence what I thought were the slightly weird tracks at the front end, so the first half a dozen are a bit quirky before things get more like what you would expect to hear from what I’ve done before. There are really good songs all the way through though; I don’t think it’s front~loaded, just maybe quirk loaded.“ Strong songs indeed, we agree, and a lean set without any filler… „Well I hope so yes,“ he answers. „But filler is a terrible word! I see reviews of my records saying ‘if only he didn’t put those filler tracks in’ and I’m thinking I sweated blood over those tracks! I sometimes go back and listen and think I wish I hadn’t put this or that on there, and sometimes I will only like half of a record from ten years ago, or whenever and wonder what kind of state of mind I was in, I should have known better, blah blah blah…“ He pauses again and laughs. „But at the time you’re excited about them. Otherwise, you wouldn’t include them, which is how I feel about this one. Will I change my mind in a couple of years? Well, I hope not.“ [Glenn Kimpton; https://www.folkradio.co.uk/]
Website: http://www.richardthompson-music.com/
Twitter: https://twitter.com/RthompsonMusic
Facebook: https://www.facebook.com/RichardThompsonMusic
_____________________________________________________________

Richard Thompson
13 Rivers

NEWS

11.12.2018

The Reaction

11.12.2018

Timber

11.12.2018

Rány Těla

11.12.2018

Choroš

11.12.2018

Cunning Folk

9.12.2018

Cold War Kids

7.12.2018

DAMSEL

archiv

ALBUM COVERS X.

Joe Locke — Subtle Disguise (Nov. 16, 2018)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540