Roman Hampacher — „Bílá Vrána“ (Dec. 6th, 2020)CZECH FLAG                                                                                           Roman Hampacher — „Bílá Vrána“ (Dec. 6th, 2020) Roman Hampacher — „Bílá Vrána“ (Dec. 6th, 2020)Bílá Vrána je album o lásce, pocitech a věcech, které nás přesahují. Trvalo téměř rok než rozepjala křídla a přilétla. 

Location: Praha ~ Jablonec nad Nisou, CZE
Album release: Dec. 6th, 2020
Record Label: self
Duration:     23:52
Tracks:
1. Nahatá   3:09
2. Nejmenovaný   2:11
3. Divně jemně   3:26
4. Točí se točí   2:45
5. Bílá vrána   3:00
6. Lípa   2:23
7. Lampář   3:45
8. Neodepřen   3:13
Personnel:
Vocals, instruments — Roman Hampacher
Lyrics — Mirka Hedbávná
Vocal in „Divně jemně“ — Gabriela Rossi
Credits:
Recorded, mixed and mastered by Martin „Spacosh“ Peřina
Cover by Linda Drápelová Filipová
Pohled autora:
Bílá Vrána
♦  Bílá Vrána je album, které jsem psal téměř rok. Ne snad proto, že by bylo tak obsáhlé, ale spíš jsem zvažoval každou notu a díky covidu se stejně věci nehýbaly tak rychle, takže na to byl nakonec i čas.
♦  Ta deska vznikla původně z potřeby napsat písně o lásce a díky skvělé básnířce Mirce Hedbavné a díky tomu, že naše světy se přirozeně protnuly vzniklo osm písní.
Obyčejně píšu muziku s nějakým pocitem a do ní pasuji text, ale na Bílé Vráně jsem seděl s kytarou a textem na klíně a písně se draly na svět. Slova společně s hudbou.. prima zážitek, díky!
♦  Nahrávali jsme u Martina Spacoshe v obýváku a všechno pěkně „na sucho“, efektovalo se až v mixu. Na živo používám looper a hromadu krabiček, ale když by to nefungovalo bez příkras, nefungovalo by to vůbec.
♦  Dost mi záleželo na tom, aby zvuk na desce byl ten který jsem schopen udělat „na živo“ a to se myslím povedlo, není tam nic víc, nic míň. Tedy s jedinou krásnou výjimkou. Píseň „Divně jemně“ jsem od začátku cítil jako duet. I na koncertech měním trochu barvu hlasu a na desce ji se mnou zpívá Gabriela Rossi. Ten alt je prostě skvělej.. 
♦  Člověk by měl dokázat být vděčnej Pánubohu za to když dostane něco, co není jen tak si samo sebou. S tahle deska pro mě taková je.
Tak díky.
TA: https://www.taisawards.com/inpage/roman-hampacher-bila-vrana/
Studio: http://www.spacosh.cz/en/
Bandcamp: https://romanhampacher.bandcamp.com/album/b-l-vr-na
FB: https://www.facebook.com/roman.hampacher
FB: https://www.facebook.com/linda.drapelovafilipova