Kieslowski — Tiché lásky (2011)

HARVEST PRIZE 2012

KIESLOWSKI Tiché láskyCZECH FLAG                          Kieslowski — Tiché lásky
Location: Praha, Czech Republic
Album release: March 4, 2011
Record Label: Indies Scope
Tracks:
 01.  Tanečnice   0:32    
 02.  Zúfalá   2:34   
 03.  Pod akátem   2:26    
 04.  Dva pokoje   2:21 
 05.  Noční   1:50   
 06.  Na horách   4:04    
 07.  Zelený   2:41    
 08.  Ženy   2:48   
 09.  Andělé   4:46    
 10.  Pod akátem (feat.Vaclav Havelka & Jaromir99)   2:24
Website: http://www.kieslowski.cz
MySpace: http://www.myspace.com/kieslowski22
Bandzone: http://www.bandzone.cz/kieslowski
iTunes: http://itunes.apple.com/us/artist/kieslo...
Soundcloud: http://soundcloud.com/kieslowski22
Facebook: http://www.facebook.com/#!/kieslowski
Press contact:  kieslowski@bpnoise.net
Dát prostor hlasům, které jen sdělují to, co je uvnitř.
¶   Duo KIESLOWSKI je nový projekt hudebníka známého jako DKP a Marie Kieslowké. DKP působil v kapelách Bez peří a Houpací koně a také je členem doprovodné kapely Xaviera Baumaxy. S pianistkou Marií Kieslowski tvoří duo, které sází na intimitu a syrovost základního akustického zvuku kytary, piana a kontrastu dvou barevně výrazných hlasů.
¶   „Přišlo to přirozeně z potřeby oholit písně na dřeň a zdůraznit intimitu, křehkost, zkusit se "neschovávat" za aranže, vazby a hluk,“ svěřuje se DKP, jak se z rockera stává písničkář. Album Tiché lásky je totiž křehkou, intimní výpovědí o láskách, které držíme hluboko uvnitř. Vše je zabaleno do výrazných melodií s poetickými a upřímnými texty.   „Šli jsme po co největší intimitě, čistotě a jednoduchosti formy. Nahráli jsme staré piano v klubu a ve studiu jsme se hlídali, abychom to udrželi v dané rovině a neztratili se v aranžích.“   Vzniklo album, které obsahuje řadu písní, které sice odkazují na rockerskou minulost, ale jsou překvapivě čisté a až folkové. Písničkářství nalezené v hluku zvazbených kytar a při rachotu bicích se zařazuje do nové vlny písničkářů v ČR.
¶    Toho kdo znal tvorbu Bez Peří, může být nový projekt jejich frontmana překvapením. DKP popisuje jak k tomu došlo: „Při natáčení třetí desky Bez peří v roce 2006, se dostavila frustrace, únava. Taky se přidalo několik osobních problémů každého z nás a přestali jsme mít chuť hrát. Po necelém roce jsme zkoušeli nahodit řetěz, ale došlo nám, že to není ono …, že jedeme přes závit.  Zbytek kapely se pustil do nového projektu a já se učil byt sám. Vyměnil jsem kytarové riffy za základní akordy a jdu cestou, kde je důležitý jedinec a jeho příběh.“ 
¶  Příběh „Kieslowski“ je na začátku, ale už teď to vypadá na vypadá na lásku na celý život.
Recenze:

Obrázek Viz také, resp. nezapomeň na: http://soundcloud.com/kieslowski22/2-in-1 Harvest Prize 2012: Kieslowski