OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » TAIS AWARDS & HARVEST PRIZE: description
Tais Awards & Harvest Prize

Official logo for 12th Tais Awards & Harvest Prize 2019                  Tais Awards/Harvest Prize                                               
✹      Nezávislé mezinárodní hudební ceny. 
✹      My name is Ben Tais Amundssen and I am behind the scenes Tais Awards. This project began as an idea~what if one committed oneself to a craft and even within that craft, limited oneself to one true expression. The evolution would require continually going deeper, to examine and question every aspect of the process. The hope being that through this dedication and focus that one would be able to create something unique and personal. There is no end, I am continually searching, and trying to do better. 
✹      „Musel jsem se orientovat na nové vztahy, nové scény, nové vibrace, abych se na druhém konci octl o něco víc ujištěn o tom, kdo jsem.“ 
✹      Pracujeme efektivně. Tam, kde konkurence má 9, 17, 120 nebo dokonce 300~hlavého draka, nám postačí jedna lidská hlava (s malým poradním kolektivem). 
✹      Pokrýváme alternativní, undergroundové, neobchodní a netradiční umělce různých seskupení, tvarů a žánrů. Máme exkluzivní rozhovory, recenze a články. Místo, kde se hudebníci mohou vyjádřit. Sloužíme mezinárodním čtenářům ve vlastním, hudebně~happeningovém magazínu Batcho PinJi. Eliminujeme myšlenkové předsudky, tvarujeme (školíme) sami sebe a vyzýváme k osobnímu výzkumu. Konečným výsledkem je jedinečnost. 
✹      Tais Awards znamenají: slovo a názor v oblasti hudebních cen, odrážejících a pozitivně ovlivňujících moderní myšlení více než půl století od roku 1965.“  — Ben Tais Amundssen, zakladatel.
✹      Tady není místo pro národnostní rozdíly. Existují totiž světy přístupné pouze prostřednictvím sluchového ústrojí. 
✹      Máme jen to, co můžeme dát jeden druhému.
✹      Chcete~li to udělat a být seriózní, musíte najít svůj vlastní rytmus nezávisle na penězích nebo chvále. Pokud to zjistíte, můžete to dělat dlouhou dobu, ale nebudete potřebovat více povzbuzení, než je zdravé. Potřebné uznání je přirozené, ale musíte ho dostat velmi málo, pokud se nechcete zbláznit a být schopni mít udržitelný pracovní postup. Další věcí, zcela odlišnou od ostatních ocenění je to, že Tais Awards nepodléhá korupci. Nemá ani nestrpí své zástupce v účelově vymyšlených organizacích, zajišťujících medializaci a tok financí. V Česku je zcela běžný střet zájmů, kde si zakladatelé projektů zajišťují přímou účast v komisích, rozhodujících a zajišťujících přítok financí ze státního rozpočtu na kulturu. My tímto způsobem nepracujeme. V přehledu ocenění najdete různé druhy umělců. Pořizujeme záznamy, písně a vrcholy hudebního nebe u nás i v zahraničí. Umělci jsou spíše hvězdami v tomto vesmíru než vlastním: v referenčním rámci, který vytvářejí. 
✹      [Dole na obrázku je aktuálně oceněná zpěvačka ve své kategorii — ‘Female Singer’ 2019 — Zuzana Hanzlová (Choroš).Zuzana Hanzlová (Choroš) ✹      1.1.)  Projekt hudebních ocenění je veden „snahou najít nejvíce inspirativní a obohacující hudební zkušenosti posledního období.“
✹      Od 14.7. 2018 vychází elektronický měsíčník Batcho PinJi. Reflektuje dění  v hudební oblasti a je našim celosvětovým mediálním prostředkem.
Full~Screen Reader URL: ✹      https://www.flipsnack.com/pindzi/pin-d-i-2018/full-view.html  
✹      Tais Awards se reálně nachází v epizodě 13. Původní myšlenka však sahá až k písni od Françoise Hardy — „Tous les garçons et les filles“ (1962) a posléze do roku 1965, prvního alba od Berta Jansche. Inklinace k tmavším a méně pop~orientovaným věcem vytvořila pomyslný polštář pro další alternativní touhy v hudební oblasti. Důležitým milníkem byl Majáles 1968. Dále — 1976: vězeňská kapela v pevnosti Ilava. Byl to první „terénní“ a mimořádný dotek vnitřního osvobození.
✹      Zájem médií o Tais Awards zcela odpovídá struktuře lidské společnosti, z dlouhodobého hlediska krůček po krůčku stoupá. Cítím svobodu v rozhodování, inspiruji se novými nápady, jsem veden jinou optikou. 
✹      Ceny předávám na Tais Awards Academy Party.
✹      O Tais Awards vědí lidé aktuálně ve 205 zemích světa, což zahrnuje 198 jazyků a 13.042 měst (stav k 17.04. 2018).
✹      O výsledcích sice v současné době hudební kritici nerozhodují, jejich práci však respektuji a vážím si jejich nasazení.
✹      Není to soutěž, nerozhoduje počet. Zde rozhoduje hudba sama v synergii s neutralitou, výzkumem, prostředím, průkopnictvím a něčím neočekávaným. Skutečný umělec je člověk, který tvoří obrazy své doby tak, jak se mu jevily. Ano, může se octnout v mezní situaci, vymykající se jeho zkušenostem, může padnout i sedmkrát, pokaždé však vstane a opět tvoří. 
2.1.)    Postupuji již zcela osvědčenou cestou: dlouhodobým mapováním středoevropské a světové hudby cestou internetu a přímo v terénu. Můj typický způsob práce: výzkum na síti, newslettery od labelů, distributorů a jednotlivých hudebníků v kombinaci s osobní účastí na koncertech. Ovlivnění pro Tais Awards: Jiří Černý v jeho celoživotní a stále se rozvíjející práci na své cestě. Alan Lomax na jeho Rounder’s Alan Lomax Collection Series. John Peel v Anglii po celý jeho život. Částečně i Robert Christgau. TA jde vlastní cestou, s jasným názorem a bez šablon.
2.2.)    Hudební průmysl v té nejsoučasnější podobě vykazuje určité známky návratu ke kořenům. Postupně se vrací k původní vizi. Svou autoritu ze 60´~ však velmi těžko získá zpět. Ovšem tvrzení, že formát CD, LP a kazety je mrtvý, nemá oporu v pravdě. Domnívám se, že rozhodující je pokora, hudební výzkum, účast na koncertech (bezprostřední kontakt s lidmi) => autentické propojování, snaha o porozumění ve shodě s principy života, osobního časového plánu a šťastné rodiny. 
3.)    Velký důraz je kladen na písňovou formu jako takovou. Hudební žánr/styl/provedení/struktura písně/textová složka/jazyk/timing a podobné faktory jsou omezeny snad pouze s přihlédnutím na potřebu elementární  rozumnosti, jinak již samotná povaha TA připouští maximálně myslitelnou míru svobody v hudební tvorbě. Konečně, TA nemá ambice něco vytvářet: je pouze ukazováčkem.
4.)    Tais Awards — poskytuje mimořádné ocenění Harvest Prize v proměnlivém počtu a exkluzivně také v 16~ ti kategoriích:
✹      4.01.) Zpěvačka
✹      4.02.) Band
✹      4.03.) Mimořádný koncert
✹      4.04.) Song I. (český/slovenský jazyk)
✹      4.05.) Song II. (jiné jazyky/instrumental)
✹      4.06.) Album I. — (český/slovenský jazyk)
✹      4.07.) Album II. — (jiné jazyky/instrumental)
✹      4.08.) Recording / Mix / Mastering / Video
✹      4.09.) Dlouhodobý přínos / Long~time contribution
✹      4.10.) Label / Odvaha / Velkorysost
✹      4.11.) Overseas countries
✹      4.12.) TEN / Alba desetiletí (volný počet)
✹      4.13.) Radio DJ~ing / Podcast / Journalism
✹      4.14.) Singer~Songwriter
✹      4.15.) Acoustic Band
✹      4.16.) Cena za něžnost/ Price for tenderness
5.)    Předávání cen proběhlo v letech 2009, 2010, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019 na jednom místě: 
■   17. 1. 2009 v Carpe Diem,
■   30.4. 2010 U Kaštanu,
■   05. dubna a 11. dubna 2013 v Kavárně POTRVÁ,
■   13. ledna a 20. dubna 2015 v Jamm Clubu,
■   1.3. 2016 v Kavárně POTRVÁ.
■   22.2. 2017 v Jazz Docku.
■   27.2. 2018 a 7.3. 2019 opět v Jazz Docku s live performancemi oceněných. Po ztrátě Tomáše Berky je novým moderátorem Martin Kalenda.
✹      [V letech 2011, 2012 a 2014 jsem předával ceny pouze  individuálně na koncertech oceněných umělců.
6.)    Na webu TA jsou průběžně uváděny novinky.
7.)    TA od samotného počátku své existence poskytuje všem oceněným také finanční odměnu — s výjimkou krizových let.
8.)    Termín nejbližšího předávání cen: neznámý. Příští rok se bohužel koncert nebude konat z důvodů nedostatku financí.  Zveřejnění kompletních nominací nově probíhá 2. ledna ve 13:00 hod.
9.)    Shrnutí: Tais Awards je tedy cílevědomé a dlouhodobé úsilí na poli hudby. Miluji kontakt s hudebníky a s jejich tvorbou. Vítám zážitky na koncertech. Přesvědčil jsem se však, že k hudebním pokladům není možné dojít náhodou — je potřebné si to „odpracovat“..., a přesto mám pocit, že je to ještě i jinak a do tohoto zázraku nahlédnout opravdu toužím. 
Official logo for 12th Tais Awards & Harvest Prize 2019Description:
1.a) Tais Awards (founded in 2007y.) is an organisation established to encourage, reward and promote Czech & Slovak music of excellence. Also overseas countries. It is a project of annual awards for quality musicians from Central Europe & Overseas Countries. The award has been already announced twelve times, in 2008 — 2019. Now run 13th annually. Thus, we face the Jubilee!
1.b) At Tais Awards Academy we create and spearhead public relations, social media, and digital marketing campaigns for a diverse range of clients.
✹      Shore Fire’s philosophy is that every project deserves a specialized, thoughtful, and thorough approach that reaches broad audiences and drives your message home.
✹      We take our clients’ campaigns to the next level and beyond, wherever they happen to start: musicians, extraordinary special concerts/venues and an annual awards ceremony in 16 categories.
✹      So whether your goal is critical acclaim, building a fanbase, or reaching new customers, we help you find your audience and make a lasting impression.
2.)    Tais Awards  is going its own way. It is not a competition. In traditional competition the fans give their votes to their favourite musicians and the winner is therefore the one with the highest score of votes.
2.1.)    The principle of TA is quite unique and non~traditional: it is a long~term monitoring and scouting of Czech & Slovakia music via live concerts, records and internet music servers as well. In the future the TA will be enriched by direct concert recording, inspired by the long tradition established by Alan Lomax, John Peel. TA feels this approach to the contemprary music sceen in Czech Republic is still missing.
2.2.)    TA is intended as a conscious opposite of the popular medialized mass competitions.
3.)    The emphasis of the competition is on quality of the song. The music genre / structure of the song / lyrics / performance / timing and similar factors are suppressed to the maximum, but for the elementary need of a sound judgement. In other words, TA permits maximum of the musical freedom of expression. After all, TA is not the creator, it is only the forefinger showing where the music delicatessen are ready to be served.
4.)    Tais Awards includes 16 partial awards:
✹      4.1.) Female singer
✹      4.2.) Band
✹      4.3.) Extraordinary concert
✹      4.4.) Song I. /Recording I. (czech /slovak language)
✹      4.5.) Song II. / Recording II. — (no czech / slovak language)
✹      4.6.) Album I. (included czech / slovak language)
✹      4.7.) Album II. (no czech / slovak language)
✹      4.8.) Recording / Mix / Mastering / Video
✹      4.9.) Long~term contribution, benefit for Czech music.
✹      4.10.) Label/Courage/Generosity
✹      4.11.) Overseas Countries
✹      4.12.) TEN / Highlight albums during last decade
✹      4.13.) Radio DJ~ing / Podcast / Journalism
✹      4.14.) Singer~Songwriter
✹      4.15.) Acoustic Band
✹      4.16.) Price for tenderness
5.)    The announcement ceremony shall be organized at a middle~sized space, favoured by good music lovers and with a reputation of an alternative scene.
6.)    On the TA  website the news will be published continuously. Each person of preparatory team will have a public profile, with photo/logo and links to his/her activities.
7.)    Since the beginning, TA awards include a financial bonus to all of the awarded. The bonus is handed over discreetly, and the amount is known only the person/ band receiving it. These data are never published by TA, not even retroactively.
8.)    Date of the 13th TA prize~giving: ?
9.)    Summary: Tais Awards is a systematic, long~term effort / research / scouting, it is an inteligent challenge / continuous contact for supporting the musc lovers, willing to share their gifts, qualities and abilities with a hard~working attitude. We do suppose that we can are able not to let any good quality song fall in the dust without being noticed. Notes: “I think one of the biggest mysteries of America right now is this: How are we able to process unending bad news on Page One and then go about our lives the way the style section portrays us?” says Ward. “There must be a place in our brains that allows us to take a bird’s~eye view of humanity, and I think music is good at helping people — myself included — go to that place.” — M. WardOfficial logo for 12th Tais Awards & Harvest Prize 2019_____________________________________________________________

Tais Awards & Harvest Prize

NEWS

26.9.2019

Berwanger

25.9.2019

José Contreras

25.9.2019

33EMYBW

25.9.2019

Twen — Awestruck

24.9.2019

Céu — APKÁ!

archiv

ALBUM COVERS X.

NICOLE LIZÉE — ENCOUNT3RS (12 Oct 2018)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540