The Magnetic Fields — QUICKIES VINYL BOX SET (June 19, 2020)USA FLAG                                          The Magnetic Fields — QUICKIES VINYL BOX SET (June 19, 2020) The Magnetic Fields — QUICKIES VINYL BOX SET (June 19, 2020)≡♦   Theodore Roosevelt kdysi řekl, že „vzdělávat člověka intelektuálně a nikoli morálně znamená hrozbu pro společnost“.  A ještě dříve Voltaire: „Originalita není nic než uvážlivá napodobenina“. Oba tyto výroky vyznívají na albu „Quickies“ ve prospěch Stephina Merritta. Skladby na albu si mohou dovolit být polopaticky stručné, ale ve skutečnosti je to více než jen holý fakt: co do hloubky se vyrovnají mnohem delším projevům jiných umělců. Na vysoké škole jsme byli s mojí nejlepší kamarádkou jednu noc uvězněni na koleji v mém pokoji, zatímco spolubydlící se pokusil zapůsobit na svém rande v naší společném rajonu. Na pozadí nám hrálo album „69 Love Songs“ (UK Albums #170) od Magnetic Fields, pili jsme Pilsner Urquell a hráli WarioWare. V určitém okamžiku jsme se začali hádat o to, zda „Come Back from San Francisco“ (Shirley Simms) byla původní, nebo poloaktualizovaná verze výřezu z Great American Songbook. Debata eskalovala na sázku o 10 dolarů, která se nakonec proměnila v zápas výkřiků a poničila den mého spolubydlícího. Ztráta z této sázky ještě nebyla splacena.
≡♦   Vyprávím tento příběh, protože je ilustrací toho, co dělá Stephina Merritta tak výjimečným. Termín „standard“ pro Merrittovu hudbu je zcela vhodný: jeho písně jsou tak chytlavé a obsahují tak přesné texty, že je stačí slyšet pouze jednou, než uvíznou v hlavě. To neznamená, že Merritt píše takové písně, u nichž zájem o ně je vyčerpán po jedné rotaci; naopak jsou to často dobře vytvořené studie postav, plné promyšlených slovních hříček, okamžiků komedie a emocionální devastace jen tak na okraj. Není tedy divu, že v divadle tak intenzivně pracoval, protože jeho hudba je skutečně dramatická, v doslovnějším slova smyslu.
≡♦   Alba The Magnetic Fields jsou často strukturována podle nějakého organizačního principu, ať už jde o zvukové podobnosti (jako na Distortion z roku 2008) nebo písně, které začínají stejným písmenem (i) z roku 2004. Dvanácté album Quickies je obsaženo výhradně krátkými písněmi — nejdelší je něco přes dvě a půl minuty a nejkratší čítá 17 sekund — a Merritt se opět prokáže, že není schopen provádět jen neobvyklé experimenty, ale skutečně vzkvétat pod omezení, která si stanoví sám pro sebe. Chápeš monsignore. Písně alba nabízejí vtipné a poutavé portréty svých předmětů, ale na hlubší úrovni se zabývají širšími filosofickými otázkami: Co nás na nich přitahuje, když je ostatní považují za odporné? Proč domácí život pociťujeme jako omezený, zatímco nebezpečí nás vzrušuje? Proč se tak láskyplně díváme na nejtemnější okamžiky našeho života? Merrittova schopnost mísit komedii a zármutek prostřednictvím pečlivě pozorovaných studií postav je jednou z jeho nejsilnějších stránek a tato dovednost v jemné formě je teď dostupná díky Quickies.
≡♦   Gig Economy je série Talkhouse, ve které umělci diskutují o své pracovní historii, aby demystifikovali mnoho různých cest, které mohou vést ke kariéře pracujícího hudebníka. V poslední části seriálu diskutuje Claudia Gonsonová o managementu a hraní v The Magnetic Fields. Claudia Gonson je manažerkou pro The Magnetic Fields a všechny projekty Stephina Merritta. The Magnetic Fields — QUICKIES VINYL BOX SET (June 19, 2020)Birth name: Stephen Raymond Merritt
Born: February 9, 1965
Location: Boston, Massachusetts ~ New York, New York, USA
Album release: May 15/June 19, 2020
Record Label: Nonesuch
Duration:     9:18+8:36+9:46+9:11+9:05 = 45:56
Tracks:
1. 01 Castles of America   0:34
1. 02 The Biggest Tits in History   2:12
1. 03 The Day the Politicians Died   1:58
1. 04 Castle Down a Dirt Road   1:47
1. 05 Bathroom Quickie   0:46
1. 06 My Stupid Boyfriend   2:01
2. 01 Love Gone Wrong   2:13
2. 02 Favorite Bar   1:12
2. 03 Kill a Man a Week   0:59
2. 04 Kraftwerk in a Blackout   1:49
2. 05 When She Plays the Toy Piano   2:06
2. 06 Death Pact (Let’s Make A)   0:17
3. 01 I’ve Got a Date With Jesus   2:17
3. 02 Come, Life, Shaker Life!   2:35
3. 03 (I Want to Join A) Biker Gang   2:21
3. 04 Rock ’n’ Roll Guy   2:33
4. 01 You’ve Got a Friend in Beelzebub   1:13
4. 02 Let’s Get Drunk Again (And Get Divorced)   1:15
4. 03 The Best Cup of Coffee in Tennessee   2:07
4. 04 When the Brat Upstairs Got a Drum Kit   1:52
4. 05 The Price You Pay   1:52
4. 06 The Boy in the Corner   0:55
5. 01 Song of the Ant   0:43
5. 02 I Wish I Had Fangs and a Tail   1:51
5. 03 Evil Rhythm   1:47
5. 04 She Says Hello   1:01
5. 05 The Little Robot Girl   2:11
5. 06 I Wish I Were a Prostitute Again   2:15
Bundle Includes:
♦   Quickies Vinyl Box Set
♦   Quickies Free Digital MP3 Album
♦   „The Day the Politicians Died“ Free Digital MP3 Single
♦   „Kraftwerk in a Blackout“ Free Digital MP3 Single
♦   „(I Want to Join A) Biker Gang“ Free Digital MP3 Single
♦   „I’ve Got a Date with Jesus“ Digital MP3 Single The Magnetic Fields — QUICKIES VINYL BOX SET (June 19, 2020)DETAILS
≡♦   The Magnetic Fields’ Quickies vinyl box set is five 7” EPs comprising twenty~eight new short songs by Stephin Merritt, ranging in length from thirteen seconds to two minutes and thirty~five seconds, performed by Merritt and band members Sam Davol, Claudia Gonson, Shirley Simms, and John Woo, along with longtime friends and collaborators Chris Ewen, Daniel Handler, and Pinky Weitzman.
≡♦   Merritt explains his thinking behind the Quickies concept: “I’ve been reading a lot of very short fiction, and I enjoyed writing 101 Two~Letter Words, the poetry book about the shortest words you can use in Scrabble. And I’ve been listening to a lot of French baroque harpsichord music. Harpsichord doesn’t lend itself to languor. So I’ve been thinking about one instrument at a time, playing for about a minute or so and then stopping, and I’ve been thinking of narratives that are only a few lines long.
≡♦   “Also, I had been using a lot of small notebooks, so when I reach the bottom of the page, I’ve only gone a short way. Now that I’m working on a different album, I’m enforcing a large notebook rule so that I don’t do Quickies twice in a row.”
≡♦   To date, Stephin Merritt has written and recorded twelve Magnetic Fields albums, including the beloved 69 Love Songs and the 2017 critically acclaimed Nonesuch box set, 50 Song Memoir, which chronicled the first fifty years of the songwriter’s life with one song per year. New York magazine called the box set “a celebration of Merritt’s sky~high range as a writer and a player, through the exploration of the circumstances that helped cultivate it … a delightful flip through the untold back pages of one of rock’s most singular voices, and, all in all, the best damned Magnetic Fields album in the last ten years.” Merritt has also composed original music and lyrics for several music theater pieces, including an off~Broadway stage musical of Neil Gaiman’s novel Coraline, for which he received an Obie Award. In 2014, Merritt composed songs and background music for the first musical episode of public radio’s This American Life. Stephin Merritt also releases albums under the band names the 6ths, the Gothic Archies, and Future Bible Heroes.
 The Magnetic Fields — QUICKIES VINYL BOX SET (June 19, 2020)≡♦  https://www.nonesuch.com/
Website: http://www.houseoftomorrow.com/
Alex Needham interview:
♦⇒  https://www.theguardian.com/music/2020/may/26/stephin-merritt-magnetic-fields-quickies-interview
Interview: https://www.talkhouse.com/gig-economy-claudia-gonson/?fbclid=IwAR1bwRdQzjf9ByL8AaW5Tg4Icxo1x8SfboMJlS0oBT1b_aYvTN3GrrLRXVk
Bandcamp: https://themagneticfields.bandcamp.com/album/quickies