The Monochrome Set — „Allhallowtide“ (March 11, 2022)

UK FLAG                                                The Monochrome Set — „Allhallowtide“ (March 11, 2022)
•≈ Nováček Athen Ayren na klávesy (a skvělé doprovodné vokály) se proslavila svou hrou na klavír, díky čemuž je celkový zvuk sofistikovanější, velkolepější a angličtější než kdy dříve. Pokud by to bylo možné. Jak jsem řekl, když jsem recenzoval „Maisieworld“ v roce 2018: Monochrome Set má nyní zralost, která jim dobře sluší, a přidala na jejich debonieru je ne sais quoi. Vždy byli něco jako Gentleman’s Pop Group s okem pro dámy ve stylu Leslie Philipse. Vzhledem k tomu, že jsou dost staří na to, aby si pamatovali Black and White TV, dokonce i názvy kapel vyvolávají obrazy Ealing Comedies a Iana Carmichaela, které doprovázejí jejich písně o chování a etiketě, peccadilloes a osobitosti. Vždy byli venku sami, ve své třídě a hermeticky uzavřeném žánru. „Allhallowtide“ je nejnovější v dokonalém katalogu, kterému se vyrovnalo jen velmi málo jejich současníků.
•≈ Neuvěřitelných 44 let v oboru — původně byl v kapele Adam and the Ants, ale v roce 1979 odešel, aby se připojil k bývalým spoluhráčům Bidovi a Lester Squareovi v The Monochrome Set. Andy Warren a nejnovější inkarnace The Monochrome Set vydávají své 16. studiové album. Obratnější písničkářství filmové a literární kvality… debonentní tóny se spojily s nakažlivými melodiemi, vtipem a sofistikovaností. Ged Babey se snaží zorientovat v tiskové zprávě, která zní takto…
•≈  „Po eonu, stráveném v nekonečně starých městech těla a mysli vklouzne kouzelné stvoření zpět do své ložnice. Změnilo se to navždy — to, co bylo kdysi člověkem, je nyní vyšší bytostí, nepřirozenou silou, novým dokonalým.
•≈  Stojí před zrcadlem v celé délce a jeho odraz je nyní zakalený prachem. Celoživotní čekání; mé ubohé zrcadlo, tady jsem, očistím tě! Vezme hadřík a vítězoslavně otře sklo! Podivné. Vypadá to stejně jako před odjezdem, tou dobou.“ Nahý starý muž. …a ze skrytých dveří přichází tóny 16. a nejnovějšího alba The Monochrome Set, „Allhallowtide“, s elegantně zpracovanými popovými písněmi, zdobenými melodiemi, přepychovými texty, to vše ve skvělém podání vzácné a legendární kapely.  ★★★★½The Monochrome Set — „Allhallowtide“ (March 11, 2022)
Location: London, UK
Album release: March 11, 2022
Record Label: Tapete Records
Duration:     35:00
Tracks:
01. Allhallowtide   3:25
02. Ballad Of The Flaming Man   3:13
03. My Deep Shoreline   3:10
04. Moon Garden   3:24
05. Really In The Wrong Town   3:43
06. Box Of Sorrows   3:33
07. I, Servant   3:28
08. In A Chapel Of A Personal Design   2:51
09. Hello, Save Me   2:57
10. Resplendent In A Darkness   3:33
11. Parapluie   1:42

Review by Michael Toland
•≈  With Allhallowride, arch Londers the Monochrome Set enter their fifth decade of recording, and no worse for wear from the passage of time. Still led by singer~songwriter Bid and bassist Andy Warren, the graceful group continues to blend British guitar pop, atmospheric art rock and witty cabaret into a style all its own. “If you wanna shine shine shine, you’re really in the wrong town,” Bid cheekily asserts in “Really in the Wrong Town,” a sly twist on folk rock that screams “hit single” in that alternate universe where every cool pop song has a chance. The singer’s trademark badinage also makes itself felt in the driving “I, Servant,” the acid~kissed “In a Chapel of Personal Design” and the politely rocking “Ballad of the Flaming Man,” keeping the sarcasm of old school writers like Cole Porter alive in the modern rock age. Some of the tunes hold poorly kept secrets, however, with honest emotion spilling out of the bittersweet “Resplendent in a Darkness” and the melancholy “Box of Sorrows.”
•≈  The band packs a lot into a mere thirty~four minutes, but it’s a testament to Bid’s efficient songwriting and the carefully crafted arrangements that the record never sounds like it’s overflowing. The Monochrome Set has operated under the radar for decades, but Allhallowride is a good vehicle to bring them out of the shadows.
•≈  http://bigtakeover.com/recordings/TheMonochromeSetAllhallowrideTapete
By Ged Babey • March 10, 2022:
•≈  https://louderthanwar.com/the-monochrome-set-allhallowtide-album-review/
•≈  https://louderthanwar.com/the-monochrome-set-maisieworld-album-review-and-tour-dates/
BC: https://themonochromesetuk.bandcamp.com/album/allhallowtide
FB: https://m.facebook.com/themonochromeset The Monochrome Set — „Allhallowtide“ (March 11, 2022)