The Mountain Goats — Getting Into Knives (Oct. 23, 2020)

USA FLAG                                                                  The Mountain Goats — Getting Into Knives (Oct. 23, 2020)

The Mountain Goats — Getting Into Knives (Oct. 23, 2020)χ♦   Získávat vakcínu, to je jako se střelbou na pohyblivý cíl. Navíc platí, že ve válce musíte mít v hrsti spojence stejně jako nepřítele. Letošní válku s exteriéry The Mountain Goats zatím jednoznačně vyhrávají. V hrsti mají svá letošní dvě alba. To první — Songs for Pierre Chuvin (April 10, 2020) gurmán glosoval takto: „John Darnielle až doteď napsal téměř 600 písní, a některé z nich jsou velmi smutné, zabývají se tvrdými drogami a tragickými konci, poškozují vás i ostatní, až k nemoci těla i mozku, to je dílo alkoholu bez značky. Jsou vyprávěny v krásných, neklidných, konkrétních detailech, protože je velmi dobrým spisovatelem, a také některé z nich jsou jen pravdivé příběhy o jeho vlastním životě,“ napsal John Hodgman již v roce 2012. )
χ♦ Prožili jsme další osmičku. „Začal jsem se mnohem více zajímat o svět hudby — rozšíření, mosty, orchestrace, instrumentální pasáže. Tuto expresivní zpěvačku~skladatelku jsem úplně nevyčerpal, ale strávil jsem nad ní spoustu času, že? Žijete jen jednou a prozkoumáte jen tolik hudby, kolik můžete,“ říká Darnielle. „Moje priority se změnily. Zdá se nepravděpodobné, že budu někdy nabízet originální návrhy textů na prodej nebo jinak, ale pandemie vyžadují divoká opatření.“ 
χ♦ The Mountain Goats were busy working on not one but two new albums. The first, Songs for Pierre Chuvin, was released in April after being recorded entirely on John Darnielle’s famously indestructible boombox. Now, the second full~length has been announced: 
χ♦ The resulting 13~track project is certainly a product of this very specific moment in time, or as a humorous press statement puts it, “the perfect album for the millions of us who have spent many idle hours contemplating whether we ought to be honest with ourselves and just get massively into knives.”THE MOUNTAIN GOATS ©Jeremy Lange
Location: Norwalk ~ Claremont, CA ~ Durham, NC
Recorded at: Sam Phillips Recording, Memphis, Tennessee March 1~6, 2020
Album release: October 23rd, 2020
Record Label: Merge Records
Duration:     56:38
Tracks:
01. Corsican Mastiff Stride   2:20
02. Get Famous   3:19
03. Picture of My Dress   4:20
04. As Many Candles As Possible   3:24
05. Tidal Wave   5:25
06. Pez Dorado   4:56
07. The Last Place I Saw You Alive   4:41
08. Bell Swamp Connection   5:51
09. The Great Gold Sheep   5:03
10. Rat Queen   4:09
11. Wolf Count   3:49
12. Harbor Me   4:07
13. Getting Into Knives   5:14
Personnel:
John Darnielle: vocals, guitars, piano
Peter Hughes: electric and upright bass
Matt Douglas: keyboards, woodwinds, guitars, accordion, backing vocals
Jon Wurster: drums and percussion
JOINED FOR THE OCCASION BY
Bram Gielen: piano, guitars, keyboards
Chris Boerner: guitars
Charles Hodges: Hammond B~3
Sam Shoup: Mellotron
Tom Clary: horns
Reba Russell: backing vocals
Website: http://www.mountain-goats.com/
Label: https://www.mergerecords.com/getting-into-knives
FB: https://www.facebook.com/mountaingoatsmusic/
Twitter: https://twitter.com/mountain_goats
Bandcamp: https://themountaingoats.bandcamp.com/album/getting-into-knives