The Reds, Pinks & Purples — „Summer at Land’s End“ (Feb. 4, 2022)

USA FLAG                                  The Reds, Pinks & Purples — „Summer at Land’s End“ (Feb. 4, 2022)
∩•∩  „Summer at Land’s End“ není mezihrou nebo tangentou pro The Reds, Pinks & Purples, ale spíše dokonalou čtvrtou větou po albech „Anxiety Art“, „You Might Be Happy Someday“ a „Uncommon Weather“. Stejně jako u těchto vlastnoručně nahraných alb (hlavní dílo skladatele Glenna Donaldsona) byly písně na „Summer at Land’s End“ vytvořeny pozvolna a poté složeny dohromady, aby vytvořily jednotné prohlášení. Ale zde, a více než dříve, „Summer at Land’s End“ spojuje Donaldsonovu žalostnou popovou citlivost s paralelním hudebním vesmírem, který se skládá z obrázků, snů a pocitů beze slov. I když základním tématem této sbírky je konflikt nebo neštěstí, vize hudby představuje únik do nového světa, který se neustále zamlžuje a ztrácí dohledu. 
∩•∩  Písně My Soul Unburdened (A4) a All Night We Move (B2) obsahují řádky z básní Rúmího. Notes: Jalal ad~Din Muhammad Rumi (30 Sept., 1207 ~ 17 Dec., 1273)
∩•∩  Pro posluchače, kteří možná neznají Donaldsonův kout San Francisca — čtvrť Richmond — nebo současnou vlnu zamlžených, melodických DIY pop bandů vystupujících ve městě, „Summer at Land’s End“ přitahuje obrazy a scény, působící jako střet všednosti a vznešenosti této současné krajiny. Ale prostředí, jako je tato, jsou kulisou pro osobní příběhy, vyjádřené jako boj s láskou, se společností a konflikty domova. S touto nahrávkou se The Reds, Pinks & Purples méně zaměřují na marnivost subkultury a více na výzvu spojit se s někým, na obyčejné cíle být člověkem a nalézt harmonii s ostatními. Toto záměrné nasycení dramatem a atmosférou spolu s některými z dosud nejlepších Donaldsonových písní, je to, co dodává „Summer at Land’s“ End zvláštní level v diskografii projektu. Co se týče filmové nálady alba, Donaldson odkazuje na filmy jako „Summer of ‘42“ [Dir.: Robert Mulligan; Written by  Herman Raucher/April 18, 1971] a vliv klasického katalogu 4AD z 90. let. Tento styl samozřejmě informuje hodně o Donaldsonových dřívějších i současných počinech (The Ivytree, Vacant Gardens a tucet projektů mezi nimi), ale nyní převzali obleček The Reds, Pinks & Purples a přijali pěstěný instinkt pro instrumentální nebo zasněnější způsoby psaní popových písní. Je potěšením zažít „Summer at Land’s End“, protože tato nahrávka nachází vzrušující rovnováhu mezi písněmi a zvuky, nástroji a hlasy a ironickými dvěma póly umění a života.
Notes 1: nahrávka je limitována počtem 1.750 kopií na pastelově zeleném vinylu, mimochodem pressing proběhl v GZ Media, CZE.
Notes: 2: Jalal ad~Din Muhammad Rumi (30 Sept., 1207 ~ 17 Dec., 1273), také pojmenovaný Mawlānā, což znamená Náš mistr, je jedním z největších islámských světových básníků. V anglicky mluvícím světě je obvykle znám jako Rumi. Je to súfijský mystik, filozof a milovník lidstva. Jeho následovníci zahájili školu mystiky, aby povzbudili a oslavili jeho učení — súfijskou větev známou mnoha obyvatelům Západu jako ‚vířící dervišové‘, ale jejíž správný název je řád Mevlevi.

Location: San Francisco, California
Recorded: in the kitchen, San Francisco, 2020.
∠   A4 and B2 contain lines from the poems of Rúmí.
Album release: Feb. 4, 2022
Record Label: Tough Love Records
Duration:     36:21
Tracks:
01. Don’t Come Home Too Soon   3:12    
02. Let’s Pretend We’re Not in Love   3:08    
03. New Light   2:53    
04. My Soul Unburdened   2:21    
05. Summer at Land’s End   7:02
06. Pour the Light In   4:10    
07. All Night We Move   2:42        
08. Tell Me What’s Real   3:05    
09. Upside Down in an Empty Room   3:15    
10. Dahlias and Rain   2:37    
11. I’d Rather Not Go Your Way   1:56
Credits:
Glenn Donaldson   Composer, Photography
Sean McCann   Mastering
Matthew Walkerdine   Layout
Pressin: GZ Media — 223452E

Summer at Land’s End Review by Tim Sendra Score: ★★★★½ 
∩•∩  In a very short time, The Reds, Pinks & Purples have made a case for themselves as the foremost inheritors of the super~sensitive, reverb~besotted indie pop mantle held at various times by Felt or the Field Mice. Now, Glenn Donaldson’s band stands head and slumped shoulders above everyone else plying a similar trade. The three albums the RP&Ps released before 2022’s Summer at Land’s End were home~crafted miniatures of majestically felt emotional distress, underwater guitar jangle, and the kind of melodies you’d beat up your best friend for in a heartbeat. This record is more of the same but a little different, too. Previously, each bitter, tear~stained song tended to run into each other like an unbroken tale of heartache and woe.
•∩•  Not a terrible thing to be sure; in fact, the enveloping nature of the melancholy was one of the strongest selling points. Here, Donaldson seems to have placed extra care in not only honing the songs until they had pointed tips that would slice through hearts like they were nothing, but he’s lifted some of the grey haze that surrounds them, too. This means his voice cuts through more, the guitars ring a little louder, and the drums kick a touch more powerfully. Songs like “Don’t Come Home Too Soon” and “Pour the Light In” stand out like hit singles with beaming melodies and little standing between Donaldson’s emotion~wracked voice and the listener’s soul.
∩•∩  They still fit well within the framework of the rest of the record, and it does present the same kind of unified front of sadness as previous work, only a little brighter now. He also breaks up the album by inserting a lengthy instrumental that shares a title with the album and features guitars that echo in happily meandering ways, conjuring up an imagined jam session between Vini Reilly of Durutti Column and Felt’s Maurice Deebank. (A limited~edition vinyl version of the record features an entire extra disc of songs in a similar style.) These upgrades don’t negate any of the insular feel or crushing sense of melancholy that their first three albums had, it merely brushes aside some of the fog so that one can see a little more clearly the pain and sadness on display. Perfect pop for perfectly sad people will never go out of style, and Summer at Land’s End is more proof that Glenn Donaldson and the Reds, Pinks & Purples have the market pretty much cornered.  
•∩•  https://www.allmusic.com/album/summer-at-lands-end-mw0003616974
Chris Liberato:
•∩•  https://dustedmagazine.tumblr.com/post/676190227459719168/the-reds-pinks-and-purples-summer-at-lands-end
Words: HAYDEN MERRICK • February 02, 2022 • 
•∩•  https://floodmagazine.com/100878/the-reds-pinks-purples-summer-at-lands-end/
SF: https://open.spotify.com/album/3rjAN1dI9I71XOaWoVCcAj  
BC: https://theredspinksandpurples.bandcamp.com/album/summer-at-lands-end-2