The Wallflowers — „Exit Wounds“ [July 9, 2021, Vinyl LP]USA FLAG                                                                         The Wallflowers — „Exit Wounds“ [July 9, 2021, Vinyl LP]
♣♠  Exit Wounds, jehož ústředním hlavounem a myslitelem je singer~songwriter Jakob Dylan, je sedmé studiové album The Wallflowers. Po desetileté přestávce se Dylan obrátil na producenta esa Butche Walkera, aby vedl reinkarnaci kapely. Ethan Gordon z Paste mu dává mizerných 6.2 a dokonce ho charakterizuje jakože „Jakob Dylan a společnost pohodlně zestárli, díky čemuž se pevné, ale nevzrušující kořeny otřásají.“ No nevypleskal bys ho po ksychtě? Řekl bych pravý opak: výsledná deska oplývá kořenitým, americkým soundem s hlubokým důrazem na psaní písní a melodii. Dylan nikdy nevykazoval stejné hráče na po sobě jdoucích albech a stejný vzorec platí i pro Exit Wounds. Písně jsou vroucí a svěží a Dylanův vřelý vokál sedí pohodlně nad mixem. Navíc stojí za zmínku, že za pouhé necelé dva měsíce mu dává na Allmusic 40 fans průměrné hodnocení ★★★★½. 

♣♠  Desku uzavírá píseň v mid~tempu „The Daylight Between Us“, což je vhodný introspektivní konec, který přichází s folkovým vzplanutím a bluesovou rockovou energií. Samotná skladba je uzavřena emotivním kytarovým sólem. Exit Wounds je silným návratem do hudební atmosféry Jakoba Dylana a Wallflowers. I když cokoli, co bude pro kapelu následovat, se určitě to dotkne nových zvuků, tato deska stojí sama o sobě a měla by poskytnout spoustu vzrušení.
♣♠  „Možná se chystáte na mnohem lepší místo a možná po sobě něco zanecháte nebo možná zůstanete pozadu. To je vlastně jedno. Při každém přechodu si s sebou vezmete ducha něčeho nebo někoho.“ — Jakob Dylan
♣♠  Žádný z Walkerových tahů štětcem není překvapivý, ale zvýrazňuje Dylanovu osobnost. Má mírně nevrlou povahu, která maskuje otevřené srdce; je těžké nevidět jeho modřiny, když zpívá „zapálím se, abych tě zahřál“ v „Roots and Wings“. Stejně jako Tom Petty, Dylan dává přednost malým gestům před velkolepými prohlášeními a nalézá emocionální pravdu v chytrém obratu fráze jako „potápěčský bar v mém srdci“.
♣♠  „To jsou tvoje výstupní rány. A právě teď v nich plaveme.“
♣♠  „Wallflowers pro mě vždy byly prostředkem k vytváření skvělých rock‘n'rollových desek a někdy k sestavě, díky níž se deska přenáší na turné a někdy taky ne,“ říká Dylan v rozhovoru. „Ale pokaždé, kdy mám v úmyslu natočit nahrávku Wallflowers, tak s využitím hudebníků, které mám vedle sebe. Deska byla vytvořena jako full~band, pět Wallflowers. Je to vzrušující, když si kluci hrají společně v místnosti. Tak získáte faktor jedna plus jedna rovná se tři. V tom je to kouzlo.“
♣♠  „Exit Wounds“ je popisováno jako „óda na lidi — na kolektivy i na jednotlivce, kteří si prošli „věcmi“. „Myslím si, že každý — bez ohledu na to, na jaké straně uličky se nachází — ať jsme kdekoli, jdeme do další, všichni si s sebou bereme spoustu výstupních ran,“ dodává. „Nikdo není stejný jako před čtyřmi lety. To je pro mě to, co znamená „Exit Wounds“. A vůbec to nemá být negativní. Znamená to jen, že kamkoli se vydáte, i když je to na lepší místo, necháte lidi a věci za sebou, myslíte na ty lidi a ty věci a nosíte je s sebou. To jsou vaše výstupní rány. A právě teď v nich plaveme.“
THE WALLFLOWERS ©Alyson CamusLocation: Los Angeles, California, United States
Recording Location: RubyRed Productions, Santa Monica, CA
Album release: July 9, 2021
Record Label: Pias/New West Records (Rough Trade)
Duration:     40:00
Tracks:
01. Maybe Your Heart’s Not In It No More  5:00 
02. Roots And Wings   3:54 
03. I Hear The Ocean (When I Wanna Hear Trains)   4:29 
04. The Dive Bar In My Heart    3:31
05. Darlin’ Hold On   3:42 
06. Move The River   4:28   
07. I’ll Let You Down (But Will Not Give You Up)   4:04   
08. Wrong End Of The Spear   4:06 
09. Who’s That Man ‘Walking Round My Garden?   2:58 
10. The Daylight Between Us   3:44
•  Feat. Shelby Lynne   1, 5, 6, 7 
Charts:
⇒  US Billboard 200   #183
⇒  US Top Album Sales (Billboard)   #3
Credits:
Rob Carmichael Artwork, Design
Chris Dugan Mixing
Jakob Dylan Composer, Guitar, Vocals
Paige Dylan Photography
Aaron Embry Keyboards
Brian Griffin Drums
WhyNot Jansveld Bass, Mastering
Shelby Lynne Vocals
Val McCallum Guitar
Mark Stepro Drums
Todd Stopera Assistant Engineer
Butch Walker Guitar, Keyb., Percussion, Producer, Background vocals.The Wallflowers, led by Jakob Dylan, perform Saturday at the Martin Woldson Theater at The Fox. Courtesy of The Wallflowers (2009)Description:
♠♣  Rock ‘n’ roll is often hard to define, or even to find, in these fractured musical times. But to paraphrase an old saying, you know it when you hear it. 
♠♣  And you always hear it with The Wallflowers. For the past 30 years, the Jakob Dylan~led act has stood as one of rock’s most dynamic and purposeful bands — a unit dedicated to and continually honing a sound that meshes timeless songwriting and storytelling with a hard~hitting and decidedly modern musical attack. That signature style has been present through the decades, baked into the grooves of smash hits like 1996’s Bringing Down the Horse as well as more recent and exploratory fare like 2012’s Glad All Over. 
♠♣  But while it’s been nine long years since we’ve heard from the group with whom he first made his mark, the Wallflowers are silent no more. And Dylan always knew they’d return. “The Wallflowers is much of my life’s work,” he says simply. That life’s work continues with Exit Wounds, the brand~new Wallflowers studio offering. The collection marks the first new Wallflowers material since Glad All Over. 
♠♣  Exit Wounds, which, true to its title, is an ode to people — individual and collective — that have, to put it mildly, been through some stuff. 
♠♣  “I think everybody — no matter what side of the aisle you’re on — wherever we’re going to next, w’re all taking a lot of exit wounds with us,” Dylan says. “Nobody is the same as they were four years ago. That, to me, is what Exit Wounds signifies. And it’s not meant to be negative at all. It just means that wherever you’re headed, even if it’s to a better place, you leave people and things behind, and you think about those people and those things and you carry them with you. Those are your exit wounds. And right now, we’re all swimming in them.”
Review
Mike DeWald ∫ July 5, 2021, 12:01 am:
♣♠  https://riffmagazine.com/album-reviews/the-wallflowers-exit-wounds/
By Stephen Thomas Erlewine | JULY 10 2021 | Score: 7.0
♣♠  https://pitchfork.com/reviews/albums/the-wallflowers-exit-wounds/
BY TINA BENITEZ~EVES:
♣♠  https://americansongwriter.com/the-wallflowers-closing-the-exit-wounds/
Alyson Camus|April 11, 2021:
♣♠  https://rocknyc.live/the-wallflowers-have-announced-exit-wounds-listen-to-roots-and-wings.html
© 2012 FRIDAE MATTAS. All Rights Reserved: https://fridaetv.ca/2012/11/11/the-wallflowers-live-in-toronto-2012-editorial-review/
Label: https://store.newwestrecords.com/collections/the-wallflowers-exit-wounds