1200 x 1200 Throwing Muses — Sun Racket (Sept. 4, 2020).pngUSA FLAG                                                                                Throwing Muses — Sun Racket (Sept. 4, 2020) Throwing Muses — Sun Racket (Sept. 4, 2020)♣  „Kdybych byla lepší snílek, byla bych snem,“ řekla Kristin Hersh na „Dark Blue.“ Zpívá přes chraplavý kytarový riff, plave temnými vodami refrénu a pak opakuje „Coming down/Sjíždění“ znovu a znovu, čímž se vrátí na břeh. „Všechno, co od nás požadovalo, bylo smíchat dvě zcela odlišné zvukové slovníky: jeden heavy noise, druhý delikátní music box,“ řekla Kristin Hersh v prohlášení. „Ukázalo se, že jsme nemuseli moc dělat. Album „Sun Racket“ vědělo, co dělá, a odsunula nás stranou, což je vždy nejlepší. Po 30 letech hraní si navzájem implicitně důvěřujeme, ale hudbě samotné věříme více.“
♦⊇    Sun Racket byla vždy geografická, začala jako New Englander v Kalifornii. Zvuk západního pobřeží v měřítku Nové Anglie pak cestoval na východní pobřeží a prvky se staly agresivnějšími s hlubšími kořeny.
♦⊆   Někdy si hudba dovoluje, aby byla prostě dětská a nádherná, jako například v závěrečných okamžicích finální skladby Sue’s, ale u většiny existuje neustálé napětí, díky kterému je třeba tyto písně znovu a znovu opakovat. Kapela nikdy neprozkoumává pouze jeden směr. Je ochotná okamžitě změnit směr ve druhé písni Bywater, jemnou a chytlavou melodii Kristin Hersh v zasněném režimu. Právě zde nacházíme toalety plné zlatých rybek, které mohou, ale nemusí být Freddie Mercurym. V tomto mírně ohnutém vesmíru je třpytivým oranžovým kníratým amputantem, vydávajícím se k moři. Dá se bezpečně říci, že Hershovu lyricismu ani tentokrát nechybí její vtip, kouzlo a zvláštní vidění. Je obklopena uměle přitažlivými a příjemnými, zejména dětskými sbory, obvykle opakujícími obvyklé lalalala vokály a utlumenou bicí a basovou stopou. Připadá mi, jako bychom byli převezeni do její vlastní verze Wonderlandu.  Opravdu, jak píše MXDWN — „Průlomová skupina, která změnila tvář alternativní hudby, aniž by se řídila pravidlem vše si zabookovat.“ Od debutu 1986 skvělá cesta až doteď!
♣  Throwing Muses se objevili v srpnu na Cure Pasadena Daydream Festivalu spolu s Cure, Pixies, Deftones, Mogwai a dalšími. Ještě musí oznámit budoucí show.
♣  Acclaimed alternative band with a swirling, guitar~based rush of sound matched to Kristin Hersh’s cryptic, metaphoric lyrics and highly emotive voice. Throwing Muses — Sun Racket (Sept. 4, 2020)Formed: 1983 in Providence, Rhode Island, U.S.
Birth name: Martha Kristin Hersh
Born: August 7, 1966, Atlanta, Georgia, United States
Location: Boston, MA, U.S. 
Album release: 4th September, 2020
Record Label: Fire Records
Duration:     34:34     
Tracks:
01. Dark Blue   3:55
02. Bywater   3:53
03. Maria Laguna   1:54
04. Bo Diddley Bridge   3:25
05. Milk At Mcdonald’s   2:48
06. Upstairs Dan   3:44
07. St Charles   1:55
08. Frosting   4:58
09. Kay Catherine   4:12
10. Sue’s   3:50
Personnel:
Throwing Muses
Bernard George — bass guitar
Kristin Hersh — guitar, vocals
David Narcizo — drumsThrowing Muses have announced a new album, 'Sun Racket,' out in May. ©Author: Steve GullickDescription:
‘Sun Racket’ is the brand new album from legendary Boston trio Throwing Muses, consisting of Kristin Hersh, David Narcizo and Bernard Georges. The follow up to 2013’s ‘Purgatory/Paradise’ is an outpouring of modal guitars, reverbed shapes, echoey drums and driving bass set behind Kristen Hersh’s well~thumbed notebook of storylines.
A ten~song opus of suitably wrought tales set against a wall of sound that’s at once calm and ethereal before building into glorious cacophonous crescendos. When Throwing Muses wrote their last album, they were shattered. Pieces were coming and going, elements repeating and charging the whole. “It sounded beautiful jumping around like that”. Two~minute songs reappearing as twisted instrumentals or another song’s bridge. They mimicked the effect live which kept them on their toes. Whatever was happening was already over in other words. ‘Sun Racket’ is the opposite. It refused to do anything but sit still. It says, “sit here and deal”. “All it asked of us was to comingle two completely disparate sonic vocabularies: one heavy noise, the other delicate music box. Turns out we didn’t have to do much. Sun Racket knew what it was doing and pushed us aside, which is always best. After thirty years of playing together, we trust each other implicitly but we trust the music more.” — Kristin Hersh
Review by Sam Shepherd ⌊ 22 May 2020 ⌋ Score: ★★★★
https://www.musicomh.com/reviews/albums/throwing-muses-sun-racket 
Label: https://www.firerecords.com/product/throwing-muses-sun-racket/
Website: https://www.kristinhersh.com/
Twitter: https://twitter.com/kristinhersh
FB: https://www.facebook.com/strangeangels