Tim Heidecker — Fear of Death (Sept. 25, 2020)USA FLAG                                                                           Tim Heidecker — Fear of Death (Sept. 25, 2020) Tim Heidecker — Fear of Death (Sept. 25, 2020)♣   Komik, spisovatel a herec (19 filmů/37 TV, z nichž nejnovější jsou Beef House a Moonbase 8 z r. 2020). Takový americký Čtvrtníček. A proto hudbu také učinil důležitou součástí své kariéry. „Nevěděl jsem, že album Strach ze smrti bude při psaní tak soustředěno na smrt,“ říká Heidecker. „Chvíli mi trvalo, než jsem podstoupil a podíval se na to, o čem jsem mluvil, než jsem si uvědomil, že ano, teď jsem muž středního věku a moje podvědomí na mě křičí: „Stárneš, vole! Nebudeš žít věčně! Polož ten cheeseburger!““ Kapela sklání poklonu jiným písničkářům: J.J. Cale v bluesové a zakouřené „Say Yes To Me“ a The Faces v uptempu ódy na venkovský život v písni „Come Away With Me“. Neodbytná a smutné album „Oh How We Drift Away“ začalo jako experiment psaní ve stylu Bernieho Taupina / Eltona Johna. Heidecker dodal slova a Weyes Blood (Natalie  Mering) ji zhudobnila. „Byl jsem velmi zaujat pokusem udělat něco velkého v rozsahu a v jiném světě,“ říká Heidecker. „Doufám, že tě to nechá přemýšlet.“ I když se jedná o seriózní hudbu o vážných tématech, není to všechno zkáza a pochmurnost. Heidecker říká: „Doufám, že moje pozorování a meditace nad smrtí, vzkříšení, budoucností, i když občas trochu temné a ponuré, nabídnou pro některé lidi trochu útěchy a katarze, protože si nemyslím, že jsem jediný, kdo občas o těchto věcech přemýšlí.“
♣   „Tato nahrávka je pro mě splněným snem. Musím spolupracovat s těmi nejlepšími a nejhezčími muzikanty ve městě, kteří mi pomohli udělat nějaké ošuntělé, jednoduché melodie a udělat z nich něco, na co jsem opravdu hrdý.“ 
♣   Nápad s nejchudšími a nejjednoduššími začátky občas přeroste v něco zvláštnějšího, než jak bylo zamýšleno. Díky Fear of Death dosáhl Heidecker a jeho skupina přátel právě toho. Hvězdná kapela: Drew Erickson (Jonathan Wilson, Dawes), Brian Lemon Twigs a Michael D’Addario, Jonathan Rado, a aranžmá smyčců od Spacebomb Trey Pollard (Foxygen, Bedouine, The Waterboys, Natalie Prass). Weyes Blood zpívá jako hlavní režisérka videa „Oh How We Drift Away“ a na albu přispívá klavírem a bcgr. vokálem. Výsledná nahrávka je zatím Heideckerovým nejpropracovanějším albem, obsahujícím vintage kytaru, pomalé budování perkusí, jemné klávesy a 14ti~členný smyčcový soubor.Tim Heidecker — Fear of Death (Sept. 25, 2020)
Born: Timothy Richard Heidecker, Feb. 3, 1976, Allentown, Pennsylvania, U.S.
Location: Los Angeles, CA
Album release: Sept. 25, 2020
Record Label: Spacebomb Records
Duration:     40:54
Tracks:
01. Prelude to Feelings   1:23 
02. Come Away With Me   3:08 
03. Backwards   3:50 
04. Fear of Death   4:00 
05. Someone Who Can Handle You   3:42 
06. Nothing   3:00  
07. Say Yes   5:27  
08. Property   3:32 
09. Little Lamb   2:30 
10. Let It Be   2:30 
11. Long as I’ve Got You   2:18 
12. Oh How We Drift Away   5:34
Written by:
Tim Heidecker   1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11
John Lennon / Paul McCartney     10
Tim Heidecker / Natalie Mering     6, 12
Credits:
Greg Calbi   Mastering Engineer
Drew Erickson   Producer
Kenny Gilmore   Mixing Engineer
Tim Heidecker   Composer, Producer
Natalie Mering   ProducerTim Heidecker + Weyes BloodNotes:
♣   Heidecker již na SoundCloudu vydal několik skladeb Too Dumb for Suicide, včetně skladeb „Mar a Lago“ a „Trump Tower“. Jedna melodie, která však neudělala zářez, byla „I Am a Cuck“, parodie na Simon and Garfunkel „I Am a Rock“, kterou podle Heideckera Paul Simon nenechal zahrnout.
♣   Jonathan Rado produkoval a hrál na různé nástroje na Too Dumb for Suicide. Dalšími přispěvateli byli Davin Wood, Kane Ritchotte, Ma Whipple, Jordan Katz, Taylor Plenn, David Ralicke a Vic Berger.
♣   Spolu se svou rozsáhlou komediální kariérou vydal Heidecker několik hudebních projektů, včetně dvou alb s Woodem. V roce 2016 vydal sólové album In Glendale. Too Dumb for Suicide se může pochlubit 11ti skladbami, plus coverem Father Johna Mistyho z filmu „Trumpův soukromý pilot“. Heidecker uvedl, že album napsal a nahrál v návaznosti na Trumpovo vítězství „s krví stále vroucí z jakéhokoli pohoršení nebo absurdity, která se v ten den objevila na mém zpravodajství.“

Tim HeideckerReview
By Vish Khanna ⌊24 Sept., 2020⌋ Score: 9
♣   As Fear of Death goes on, it becomes an increasingly special and heartfelt album, and a masterpiece from Tim Heidecker. Spurred on by a quickly established friendship with Weyes Blood’s Natalie Mering and her colleague, Drew Erickson, Heidecker marvelled at how a lush and beautifully orchestrated collection of 12 songs about mid~life were appreciated and brought to life by a wondrous band.
♣   For those who follow Heidecker’s intricately vast comedy universe, which is often fuelled by meta caricatures and satire so rich, it can be tricky to tell reality from fiction, “Prelude to Feeling” might hint at more gentle pranking to come. But, as he and Mering sing sweetly together, welcoming us to their album, there is no mistaking the sincerity of the sentiment. “The city’s hot / And it stinks!” Heidecker hollers, leading the chorus of the rollicking “Come Away with Me,” which is a love song about being so sick of a place and the way you’re living in it that you’d do anything to leave. By the next song, the lovely, Paul Simon~indebted “Backwards,” Heidecker and Mering are literally singing “Oh Canada,” and one can only wonder if the California~based bandleader has read enough writing on American walls to finally move his family up here.
♣   There’s definitely some loose and laidback jam band~inspired stuff here, like the title track, “Say Yes,” and “Long as I’ve Got You,” where you can almost see the sun shining into the band’s eyes on some summer festival stage.
♣   The truly revelatory things, though, are the ballads, which Heidecker revealed a penchant for on 2019’s What the Brokenhearted Do… But these ones are more ambitious — harmonized vocals and string sections propel “Someone Who Can Handle You” and the Mering~led, “Oh How We Drift Away” into Elton John/John Lennon territory. And “Nothing” is a perfect storm — a clever arrangement with some of Heidecker’s best, wittiest and honest (and misty~eyed) lyricism.
♣   On the artistic run of his life of late, with films, TV shows, a podcast, and a compelling command of most of the “platforms” we all use, Tim Heidecker should be immensely proud of Fear of Death. It owes something to the great songwriters and studio tones of the 1970s, but it’s also strikingly timeless and authentic rock music, helmed by an underground Renaissance man.
♣  https://exclaim.ca/
Label: https://spacebombgroup.com/
Website: http://www.timheidecker.com/
Twitter: https://twitter.com/timheidecker
Moonbase 8: https://a24films.com/television/moonbase-8
Beef House: https://www.adultswim.com/videos/beef-house
By JON BLISTEIN: https://www.rollingstone.com/music/music-news/hear-tim-heidecker-imagine-trumps-downfall-on-sentencing-day-124146/
Bio: https://www.allmusic.com/artist/tim-heidecker-mn0000611262/biography